• Хід заняття
  • Прикріплені файли

  • Конспект музичного заняття на 1 категорію «Подорож у весняний ліс» в старшій групі




    Дата конвертації17.06.2017
    Розмір9.3 Kb.

    Алена Данцева
    Конспект музичного заняття на 1 категорію «Подорож у весняний ліс» в старшій групі

    Конспект заняття по музичному розвитку для старшого віку «Подорож у весняний ліс» за програмою «Ладушки».

    Мета: Розвиток музичних здібностей дітей в різних видах музичної діяльності.

    завдання:

    1. Розвивати у дітей уяву, передавати музично - руховий образ.

    2. Розвивати ритмічний слух, увагу і координацію.

    3. Активно маніпулювати пальчиками, розвивати дрібну моторику

    4. Продовжувати вчити визначати характер твори. Вміти розповісти про почуте.

    5. Формувати у дітей в співі музичні здібності. Виховувати дбайливе ставлення до природи. Вчити дітей починати спів всім разом після вступу. Співати узгоджено, передаючи характер музики. Розучити останній куплет в пісні.

    6. Розвивати уміння орієнтуватися в просторі, реагувати на зміну звучання музики.

    7. Виразно передавати ігрові образи. Розвивати швидкість реакції.

    Музичний матеріал:

    1. Музичне вітання (тризвук До Мажор); прощання теж по тризвуку.

    2. «Сміливий наїзник» - музично -рітміческіе руху;

    3. попевку «Лиса» - розвиток почуття ритму;

    4. «Дві гусениці розмовляють» муз. Д. Жученко - слухання;

    5. «Скворушка» сл. Л. Некрасової, муз. Ю. Слонова - спів;

    6. «Веселка - дуга» - танець;

    7. «Швець» (польська народна пісня) Обр. В. Сибірського - гра

    устаткування:

    Магнітофон, ноутбук, картонні долоньки на гумці, капелюх, фартух, молоток, туфля, паперові квіточки, паперові листочки.

    Хід заняття:

    Вхід дітей в зал танець «Веселка - дуга» (Слайд № 2). Після танцю діти стають в коло.

    Музичний керівник: Зробіть, будь ласка, великий рівний коло. Хлопці, ми з вами прийшли на музичне заняття, запалимо наші очі, як ліхтарики, в музичному залі повинні бути посмішки, веселощі і гарний настрій. Давайте привітаємося один з одним, привітаємося з нашими гостями.

    Я співаю: Доброго ранку, (Тризвук до - мажор).

    А тепер ви, будь ласка, (співаю разом з дітьми)

    Доброго ранку,

    Пішла нічна тінь.

    Як добре, що разом

    Зустрічаємо новий день. (2 рази - вдруге, повернувшись до глядачів).

    Я дуже рада вас бачити.

    М. Р .: А яка зараз пора року? Весна. За суворою зимою приходить прекрасна весна. А ви хотіли б побачити, як пробуджується весняний ліс? (Так). Я пропоную вам відправитися ... Вгадайте, з ким, або на чому? Я копитами стукаю, стукаю, я скачу, скачу, скачу. Грива в'ється на вітрі. (Кінь). Я пропоную вам перетворитися в конячок і відправитися в весняний ліс.

    Вихователь: Руки поставте на пояс, будь ласка, спинку випрямьтесь, праву ногу поставте вперед - і поскачем прямим галопом, як конячки! (Показує і стежить за поставою, щоб спинку тримали прямо, нога вперед, ніжка ніжку наздоганяє, руки на поясі). «Сміливий наїзник» муз. Шумана.

    Вихователь: Ось ми і приїхали. Сідайте!

    М. Р .: Молодці, конячки, дуже швидко прискакали. Сядьте зручно. Ніжки разом, спинка пряма. Хлопці, а ось і ліс, (Слайд №3.) Тільки в ньому всі сплять. Потрібно розбудити лісових жителів.

    Здається, в лісі хто - то прокинувся. Послухайте і подумайте, хто ж це може бути? (Слухання в аудіозапису «Дві гусениці розмовляють» муз. Жученко.) Сподобалося вам твір? Який характер у цієї музики? Як ви думаєте, про кого, або про що ця музика? (Відповіді дітей.) Молодці, які цікаві історії та назви ви придумали для цієї музики. А композитор Дмитро Жученко назвав свою п'єсу «Дві гусениці розмовляють». (Слайд №4). Подивіться на екран, розгляньте їх. Подивіться на них! Вони однакові, або різні? Значить, і голоси у них різні. А хто у вашій родині говорить грубим, низьким голосом? (тато). А високим, тонким голосом хто говорить? (Мама.) Коли зазвучить голос гусениці - тата, хлопчики покажуть гусеницю - папу рукою, ось так (показую, а дівчатка покажуть, як повзе гусінь - мама, коли вони почують тонкий голосок. (Повторне слухання). Як говорили гусениці? По черзі , або разом? Сподобався вам розмову гусениць? Молодці, уважно слухали музику. А ось і гусениці. (Слайд №5). Я загадаю вам загадку, вона без слів. Дивіться уважно на мої руки. (Вправа «Квітка».)

    «Виріс квітка на галявині, вранці весняним розкрив пелюстки.» (Руки в вертикальному положенні, долоні притиснуті одна до одної, розвести пальці і злегка округлити їх, як «бутон». Розвести пальці рук.)

    «Всім пелюсток красу і харчування дружно дають під землею корінці.» (Виконувати ритмічні рухи пальцями разом - нарізно. Долоні опустити вниз і тильною стороною притиснути один до одного, розвести пальчики і поворушити ними). Що це? (Відповіді). Правильно, вгадали. (Слайд №6). А зараз зі словами покажемо, як квіти розпускаються. Ось вони, квіточки, погляньте на екран. (Слайд № 7).

    Хлопці, в лісі живуть лісові мешканці - тварини. Пропоную вам розбудити пухнасту красуню - Лисицю. (Слайд №8). Щоб вона прокинулася і прибігла в весняний ліс, вам потрібно згадати пісеньку про лисицю і прохлопать її ритмічно в долоні. Зверніть увагу, що в цій пісеньці є довгі і короткі звуки, ми їх пропустили ритмічно в долоні і допоможемо собі голосом. Постараємося це зробити чітко і одночасно. (Грюкають). Я бачу, що не всі хлопці були уважні. Не у всіх вийшло прохлопать одночасно. Спробуйте ще раз! (Грюкають.) Молодці, вже краще. Хлопці, тут в кінці пісеньки є дуже високі довгі звуки, заспіваємо їх на усмішці. Сядьте зручно, спинка пряма. Проспівайте їх дзвінким голоском, потягніть їх вище до сонечка, потримайте довше! Молодці, мені сподобалося, як ви заспівали. Подивіться, а ось і Лисиця з'явилася в лісі. (Слайд № 9).

    (Вмикаю відео зі шпаком). Хлопці, хто це так гарно співає? (Шпак). Правильно, але він в місті сидить на гілці, його немає в нашому весняному лісі. Запросіть його в ліс пісенькою про «Скворушка». Але, на жаль, ми з вами не всю пісню вивчили, залишився ще один куплет, який ви не знаєте. Послухайте! (Співаю 4 куплет). «Заспівай нам, скворушка про те, як живеш в краю родном!» Спочатку я заспіваю, а ви потім повторіть! (Заспівали). А тепер заспіваємо всю пісню від початку і до кінця цю пісню ніжно, ласкаво, з добротою. (Заспівали). Молодці! (Починають співати, я зупиняю). Я хочу, щоб ви всі разом почали співати пісню після вступу. Спробуємо ще раз!

    Молодці! Ви заспівали чудово, з душею. Подивіться, ось Скворушка і прилетів в весняний ліс. (Слайд №10). Подивіться, як ліс прокинувся, квіти ожили, потягнулися до сонця, защебетали птиці, прокинулися звірі, ліс вдихнув на повні груди і готовий зустрічати весну. Ну, а нам пора вирушати з вами назад в дитячий сад.

    Муз. рук - ль: Тільки я бачу, що поки ми з вами подорожували в весняний ліс, так і не помітили, як ваша взуття зносилася, потрібно її полагодити у шевця. Попросимо шевця? Добре. Даша, вибери по лічилці шевця. (Лічилочка). (На шевця надягають фартух, капелюх, дають туфлю, молоток). Встаньте в шеренгу, візьміться за руки. А швець повинен бути уважним і швидким.

    Гра «Швець» (п. Н. М.) - 2 рази.

    Муз. рук - ль: Хлопці, наша подорож закінчилася, і я приготувала для вас подарунки. Кому сподобалося наше подорож, візьміть квіточки, а хто залишився незадоволений, що - то не зрозумів, візьміть листочки. (Діти роблять свій вибір). Я бачу, що більшість (або всі) вибрали квіточки. Це означає, що всі залишилися задоволені подорожжю. Я дуже рада. А що вам сподобалося сьогодні в подорож, що запам'яталося? А тепер прийшла пора прощатися. (Співаю). До свиданья, діти! (Діти відповідають). До побачення! А тепер з гостями. До свиданья, гості! (До побачення) (Ідуть в групу). Хлопці, а зараз ми знову перетворимося в конячок і поскачем прямим галопом в групу. Поверніться один за одним, ніжку витягніть, руки поставте на пояс рухайтеся за вихователем в групу ( «Сміливий наїзник» Шумана).

    Прикріплені файли:

    danceva-portfolio-prezentacija_i1oac.pptx | 2558,97 КБ | Завантажено: 8




    Конспект музичного заняття на 1 категорію «Подорож у весняний ліс» в старшій групі