Конспект музичного заняття «Музей музичних інструментів»




Дата конвертації16.04.2017
Розмір7.89 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

віддалений аккаунт
Конспект музичного заняття «Музей музичних інструментів»

Конспект музыкального занятия «Музей музыкальных инструментов»

Мета: Знайомство з музеєм. Збагачення знань про групи

інструментів.

Виховання культури поведінки.

Завдання: познайомити дітей з групами музичних інструментів, сприяти розвитку мовлення, уяви.

Розвивати у дітей інтелектуальну, емоційну сферу, виховувати дбайливе ставлення до музичних інструментів.

хід заняття

Діти заходять в зал.

Муз-рук: Хлопці! Сьогодні в дитячий сад листоноша приніс незвичайний лист, зараз я вам його прочитаю: «Здрастуйте хлопці! Запрошую вас до музею музичних інструментів »

Муз-рук: Цікаво, від кого цей лист? Зараз подивимося: Гномік- музикант

Ну, що приймаємо його запрошення? Діти: Так!

Але перш, ніж ми підем в музей, ми повинні з вами пригадати правила поведінки в громадських місцях, як потрібно себе вести? (відповіді дітей)

А допоможе нам туди потрапити веселий марш (діти марширують по колу і підходять до ширми з написом «Музей музичних інструментів»

Муз-рук: Ось і музей! А де ж його охоронець? Гномік- музикант?

Ось від нього і послання (читає)

Вітаю вас хлопці! Я Гномік- музикант

Затримався в дорозі

У музичний музей увійдіть одні

І щоб не нудно було зараз

Цікаві ігри придумав для вас

Вони знаходяться в музичній шкатулці.

Муз-рук: Давайте хлопці, відкриємо музичну шкатулку, може бути вона нам допоможе в усьому розібратися (шкатулка відкривається)

Подивіться хлопці, тут щось лежить (показую нотки)

Діти: Це ноти!

Муз-рук: Перевернемо першу нотку і прочитаємо, що нам хотів повідомити гномик.

Нотка №i: Слово «музей» прийшло до нас з латинської мови, означає «храм муз». У давнину музами називали богинь, які опікувалися мистецтвам і наукам, отже - музей це місце, де зібрані і зберігаються найчудовіші досягнення людства, і ще їх називають експонатами музею.

Зараз хлопці, ми подивимося відеосюжет про те, які стародавні музичні інструменти зберігаються в музеї, зверніть увагу які вони незвичайні і старовинні.

слайд №i

Муз-рук: Ну ось, хлопці, тепер ви знаєте, які раніше були інструменти. Прочитаємо другу нотку!

У музеї музичних інструментів багато експонатів, які ви з них дізналися?

Ведучий показує кожну групу.

Третя нотка!

У моєму музеї строгий порядок, всі інструменти живуть сім'ями, групами.

І зараз хлопці, ми пограємо з вами в цікаву гру, але для початку хочу розповісти вам одну незвичайну історію про нашого друга гномика. Одного разу гномик прогулювався по парку і почув чудову мелодію. Ніжний спів скрипок, і віолончелей, ніжна дріб металофона і інших музичних інструментів.

І так гномики сподобалася ця мелодія, що йому самому захотілося грати в оркестрі. На прохання гномики взяти його в оркестр диригент з посмішкою відповів: «Я із задоволенням візьму тебе в оркестр, але спочатку ти повинен навчитися відрізняти струнні, ударні та духові музичні інструменти друг від друга.

Гномик кинувся за допомогою до Білосніжки, вона пояснила йому як відрізнити інструменти друг від друга.

Струнні інструменти можна дізнатися не тільки по звуку, але і по струнах, а щоб витягти звуки на ударних інструментах по ним потрібно вдарити паличкою або рукою, ну а духові інструменти призначені для того, щоб в них дуділи. Ось така от історія.

А зараз я роздам всім картки із зображенням музичних інструментів. А ви уважно на них подивіться, але назви цих інструментів поки не кажіть. Пропоную вам послухати уривок музичного твору великого композитора І. С. Баха «Жарт», слухаємо і визначаємо, який основний інструмент буде звучати.

Ну що хлопці! Змогли визначити, який інструмент звучав? Правильно! Це флейта! А до якої групи інструментів флейта належить? Правильно! До духовим!

В духових музичних інструментах звук виникає завдяки коливанням повітря в порожнистої трубі, щоб ці коливання виникли, музикант на видиху направляє повітря в отвір інструменту, в даному випадку це - флейта.

І зараз у нас є можливість пограти на флейті і зробити пальчиковую гімнастику (звучить флейта)

слайд №2

Тепер ми перейдемо до струнним музичним інструментам, звук з них можна витягти впливаючи на струни смичком, знайдіть такі інструменти, (відповіді дітей) Нещодавно ми з вами знайомилися зі струнними інструментами і зараз послухаємо вже нам знайому мелодію з музичної казки «Петя і вовк», це тема Петі, слухаємо уважно, (звучить тема Петі).

Муз-рук: Звернули увагу, що грав цілий оркестр струнних інструментів (скрипка, віолончель, контрабас).

Хочу показати вам скрипку, вона не справжня, а макет, але на ній можна зобразити гру на скрипці, хто може показати? (відповіді дітей).

Звучить у записі звучання скрипки, дитина зображує гру на ній.

(діти аплодують).

Хлопці! А цікаво, як виходить звук у ударних інструментів?

Правильно! За інструменту потрібно ударяти пальцями, металевої або дерев'яною паличкою.

Ось послухайте, як грає цілий оркестр на металлофонах.

Ось скільки ми хлопці сьогодні дізналися про музичні інструменти,

Наше заняття підходить до кінця, а гномик все так і немає!

Звучить весела музика в зал заходить Гномик, в руках у нього домбра.

Гномик: Доброго дня хлопці! От і я! Я повернувся з цікавої подорожі і привіз вам найсвіжіші новини, про самих незвичайних музичних інструментах, давайте подивимося!

слайд №4

Муз-рук: Гномик, а що це в тебе в руках?

Г ний: А це казахський струнний музичний інструмент, подивіться який він незвичайної форми, на ньому грають рукою, ось так (показує).

А якщо вам цікаво я можу вам показати справжній казахський танець з домбри.

Слайд№5 «Танець з домбри»

А тепер настав час для гри, а називається вона «Знайди свій інструмент»

(по залу розкладаються три обруча, в них лежать картинки із зображенням музичних інструментів, під веселу музику діти бігають по залу, після закінчення музики ведучий показує один інструмент, діти утворюють біля обруча коло.

Гномик: Молодці хлопці, впоралися з грою, а в пам'ять про нашу зустріч я хочу подарувати вам силуети музичних інструментів.

Прошу вас розмалювати їх, вирізати і подарувати своїм знайомим.

Гномик: До побачення, хлопці! До нових зустрічей!





Конспект музичного заняття «Музей музичних інструментів»