• Хід заняття.

  • Скачати 12.04 Kb.

    Конспект музичного заняття для вихованців підготовчої групи «Подорож у весняний парк»




    Дата конвертації05.06.2017
    Розмір12.04 Kb.
    ТипВесна. Матеріали для дитячого садка на тему вес

    Скачати 12.04 Kb.

    Надія шахова
    Конспект музичного заняття для вихованців підготовчої групи «Подорож у весняний парк»

    МДОУ «Дитячий сад №8« Казка ».

    конспект

    освітньої діяльності

    по музичному розвитку

    для вихованців підготовчої групи.

    Тема: «Подорож у весняний парк»

    Розробила і провела:

    Шахова Надія Євгенівна

    музичний керівник.

    м Семенов

    2015р.

    Форма організації: фронтальне.

    Вид заняття: комплексне, тематичне.

    Мета: вміння сприймати музику, міркувати адекватно характеру музичного образу співвідносячи нові музичні враження з власним життєвим досвідом, з розумінням того, що характер музики виражається засобами музичної виразності (лад, мелодія, метроритм).

    завдання:

    1. Збагачувати слуховий досвід у вихованців при знайомстві з музичним твором «Пролісок» П. І. Чайковського.

    2. Продовжувати навчати вихованців аналізувати твір, розмірковуючи про музику розгорнутими, глибокими, цікавими, оригінальними сужениями.

    3. Розвивати уміння чистоти інтонування у співі.

    4. Допомагати освоювати навички ритмічного малюнка за допомогою графічного зображення.

    5. Розвивати уміння творчої інтерпретації музики різними засобами художньої виразності.

    Попередня робота:

    1. Заучування пісень, хороводів, Фонопедический вправи «Ау».

    2. Індивідуальна робота з дітьми; малювання підсніжника.

    3. Спостереження за весняними явищами в природі.

    Устаткування і матеріали:

    1. Музичний матеріал:

    "Квітень. Пролісок »музика П. І. Чайковського;

    Аудіо запис «Спів птахів».

    2. Музичні інструменти:

    3. Використання ІКТ:

    Відеокліп «Апрель. Пролісок »П. І. Чайковського;

    Хід заняття.

    Мотиваційна частина.

    Музичний керівник, увійшовши в групу: хлопці, у мене сьогодні дуже гарний настрій і я з великим задоволенням запрошую вас прогулятися по весняному парку. Ви згодні туди піти зі мною?

    Звучить спів птахів. Діти входять в зал, встають в коло.

    Муз. рук:

    Придумано кимось

    Просто і мудро

    При зустрічі вітатися:

    «Доброго ранку!» -

    «Привіт і добрий день!» -

    І проспівати нам всім не лінь.

    Музичне вітання.

    Діти: «музика здрастуй, музика здрастуй! Здрастуйте, здрастуйте всі!

    Муз. рук .: «здрастуйте, дівчатка!»

    Дівчатка: «здрастуйте!»

    Муз. рук. «Здрастуйте, хлопчики!»

    Хлопчики: «здрастуйте!»

    Діти: «здрастуйте, дорослі!»

    Дорослі: «здрастуйте!»

    Все: «здрастуйте, здрастуйте, все!»

    Передбачувані відповіді: так.

    Муз. рук .: потрапити в весняний парк не так-то просто. зможемо подолати цей шлях, якщо будемо чуйними і уважними до музики і постараємося вірно, виконувати рухи. Ну що, ви готові?

    Передбачувані відповіді: так.

    Муз. рук: відправитися в це захоплююча подорож? Для цього потрібно встати в рівне коло.

    Виконання музично -рітміческіх вправ в супроводі презентації по тексту (ісп. Муз).

    Муз. рук:

    «Дрібним кроком один за одним швидкий про рухаємося колом».

    (виконують приставний крок вправо) Слайд 1 «весна»

    «Вітер стане завивати, нам назад пора бігти».

    (Семенящая кроками спиною повертаємося на свої місця, діти біжать, тягнуть один одного назад). Слайд 2 «вітер дме»

    «Попереду великі калюжі, підняти вище ноги потрібно»

    (йдуть з високим піднімання ніг) Слайд 3 «Дощ йде»

    «А тепер легко біжимо».

    (Біг в захлёст гомілки назад) Слайд 4 «Природа сонце»

    «Весняний повітря ми вдихаємо, з чобіт воду стряхнемо»

    (рух на відновлення дихання). Слайд 5 «Природа сонце»

    Основна частина.

    Муз. рук .: подивіться, ось ми і опинилися в весняному парку. Слайд 6 «весняний парк». Ви знаєте, що приходу весни раді не тільки птахи, але і звірі. Звірі так сильно зраділи весни, що заговорили по-своєму по - звірячому.

    Фонопедические вправи «АУ» в супроводі презентації (стоять в колі)

    Весело гукнулося ( «Ау» -проізносіть голосно і тихо, як відлуння).

    З лісу Весна. Слайд1 «Весна»

    Їй ведмідь відгукнувся,

    проурчав зі сну ( «Р - р-р» - вимовляти в низькому регістрі)

    Слайд 2 «ведмідь».

    Поскакали зайчики до неї ( «Скок-скок» - вимовляти

    з нижнього регістра наверх) Слайд 3 «зайчик»

    Полетів до неї грак ( «Кра-кра» - дуже голосно і радісно)

    Слайд 4 «грач».

    Підкотився Їжачок в слід ( «Ф - ф-ф» -працює діафрагма).

    Слайд 5 «їжачок»

    Заметушилася білочка ( «Цок-цок» - вимовляти в високому регістрі) Глянувши з дупла

    дочекалася пухнаста

    Світла і тепла. Слайд 6 «білочка»

    Гордо приосанился ( «А» - посилення і ослаблення сили звуку на одному диханні).

    Просвітліло бор. Слайд 7 «зелений бір»

    На гілках коричневих (кожна дитина співає

    голосом тієї птиці, який захоче)

    Слайд 8 «пташиний хор»

    Гримнув пташиний хор.

    Усміхнувся радісно (короткі звуки «у» в різних регістрах).

    Весь прозорий ліс, Слайд 9 «ліс»

    І мороз за ялинками (Глісандо на звук «а» зверху вниз).

    Загарчав, зник. Слайд 10 «мороз»

    (Музичний керівник грає уривок пісні «Крапельки весни» музика Парцхаладзе, слова В. Семерніна).

    Муз. рук .: ви дізналися яка ця пісня?

    Передбачуваний відповідь: так, «Крапельки весни».

    Виконують пісню «Крапельки весни» (Музика Парцхаладзе, слова В. Семерніна).

    Муз. рук .: про те, що прийшла весна нам розповіли її гінці. А хто такі гінці весни вгадайте:

    «Кап- кап! - цілий день

    Пісня лунає.

    Те бурулька плаче,

    А весна сміється ».

    Що це таке? (Капель. М. Картушина).

    Передбачуваний відповідь: крапель.

    Муз. рук: увагу на екран. Зверніть увагу на крапельки. Велику крапельку звуть - ТА, а маленьку-ТИ. Використовуючи назви крапельок, ви зможете прохлопать ритм, який зображений на екрані.

    Ритмічний візерунок в супроводі презентації.

    (Муз. Рук .: отстукивает ритм ударами і промовляє вголос назви крапельок).

    Муз. рук .: Зараз я запрошую вас відвідати галерею П. І. Чайковського.

    Муз. рук .: ви хочете там побувати?

    Передбачуваний відповідь: так.

    Муз. рук .: візьмемося за руки, підемо по колу, повторюючи такі слова:

    «По стежині ми підемо

    У музичну галерею ми прийдемо »

    (Вихованці, взявшись за руки, йдуть по колу і промовляють текст).

    (На екрані заставка: відчиняються двері і з'являється портрет П. І. Чайковського)

    Муз. рук: хлопці, ви дізналися хто зображений на екрані?

    Передбачуваний відповідь: так, це композитор П. І. Чайковський.

    Муз. рук .: я згодна з вами. Сьогодні ми познайомимося з одним з його творів, яке називається «Пролісок».

    Вихованці слухають музичний твір П. І. Чайковського «Пролісок» в супроводі відео презентації.

    Муз. рук .: як розповідає музика про природу. Яка вона? Хто відчув, яка була музика за характером?

    Передбачувані відповіді: світла, легка, хвилююча.

    Муз. рук: а чи завжди музика звучить однаково?

    Передбачувані відповіді: немає.

    Муз. рук .: а чому? Як вам здається?

    Передбачувані відповіді: тому що, подув вітер, і квіточці стало страшно і самотньо. А може його вітер закружляв.

    Муз. рук: хто мені розповість, що ж сталося далі з нашим квіточкою?

    Передбачувані відповіді: музика знову стає світлою, радісною і нашому квіточці стало радісно і приємно грітися під весняним сонечком.

    Муз. рук .: В якому виконанні прозвучало цей твір?

    Передбачувані відповіді: це твір прозвучав у виконанні симфонічного оркестру.

    Муз. рук .: На який танець схожа ця музика?

    Передбачуваний відповідь: на вальс.

    Муз. рук .: так, я згодна з вами. Тут відчувається ритм вальсу. Як ви думаєте можна передати характер музики в рухах?

    Передбачуваний відповідь: так

    Муз. рук: я пропоную кожному з вас станцювати цю музику.

    Вихованці імпровізують «Танець пролісків».

    Муз. рук: молодці хлопці, як добре ви відчуваєте музику і у всіх вийшли дуже різні і по-своєму незвичайні проліски.

    Муз. рук .: а зараз я вас запрошую відвідати художню галерею.

    Муз. рук .: ви хочете там побувати?

    Передбачуваний відповідь: так.

    Муз. рук .: візьмемося за руки, підемо по колу, повторюючи такі слова:

    «По стежині ми підемо

    В художню галерею ми прийдемо »

    (Вихованці, взявшись за руки, йдуть змійкою і промовляють текст).

    (На екрані заставка: відчиняються двері і з'являється фахівець з образотворчого мистецтва)

    Блок фахівця по З

    (Вихованці і фахівець розглядають свої роботи, виконані після первинного прослуховування музичного твору «Пролісок» П. І. Чайковського. Розмовляють про їх утриманні).

    Муз. рук .: прийшла пора повертатися нам в дитячий сад. Візьмемося за руки, підемо по колу, повторюючи такі слова:

    «По стежині ми підемо

    У дитячий сад скоріше прийдемо »

    рефлексія:

    Муз. рук .: прогулянка закінчилася чарівно, погуляли ми чудово.

    А тепер дізнаюся я, що вам сподобалося друзі?

    Передбачувані відповіді: слухати музику, танцювати, співати пісню «крапельки весни».

    Муз. рук .: ось прийшла пора розлучитися, всім вам в групу повертатися.

    До свиданья, в добрий час!

    Музичне прощання: «До побачення».

    Муз. рук. співає: до сві-да-ня!

    Діти: до- сві-Данья! (Вихованці з вихователем йдуть в групу).

    Діти прощаються і йдуть із залу.

    Використана література:

    1. «Свято кожен день» -Каплунова І., Новоскольцева І.

    2. Орієнтовна основна загальноосвітня дошкільної освіти програма Т. І. Бабаєва, А. Г. Гогоберидзе, З. А. Михайлова - СПб .: ТОВ «Видавництво» ДЕТСТВО- ПРЕС », 2013р.

    3. «Система музично-оздоровчої роботи в дитячому саду» автор - укладач О. Н. Арсеневская; Учитель. 2012р.



    Скачати 12.04 Kb.


    Конспект музичного заняття для вихованців підготовчої групи «Подорож у весняний парк»

    Скачати 12.04 Kb.