• Хід заняття
  • Прикріплені файли

  • Скачати 13.64 Kb.

    Конспект логоритмічних заняття для дітей старшого дошкільного віку «Чотири бажання»




    Дата конвертації01.05.2017
    Розмір13.64 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Скачати 13.64 Kb.

    Віра Васильєва
    Конспект логоритмічних заняття для дітей старшого дошкільного віку «Чотири бажання»

    Інтеграція освітніх областей: «Соціально-комунікативний розвиток», «Пізнавальний розвиток», «Мовленнєвий розвиток», «Художньо-естетичний розвиток», «Фізичний розвиток».

    Види дитячої діяльності:

    Освітня галузь Види дитячої діяльності

    Соціально-комунікативний розвиток Ігрова

    Пізнавальний розвиток Ігрова, пізнавально-дослідницька, рухова

    Мовний розвиток Ігрова, комунікативна, сприйняття художньої літератури

    Художньо-естетичний розвиток Ігрова, музична, рухова

    Фізичний розвиток Ігрова, комунікативна, музична, рухова

    Форми роботи з дітьми:

    Види дитячої діяльності Форми роботи з дітьми

    Ігрова Ігри з правилами, дидактичні, ігрова вправа, пальчикова гімнастика.

    Комунікативна Бесіда, відгадування загадок.

    Пізнавально-дослідницька Бесіда, вирішення проблемних ситуацій, ігри з правилами, дидактичний вправу.

    Сприйняття художньої літератури Бесіда, перегляд презентацій, слухання, розучування.

    Музична Виконання, імпровізація, гра на музичних інструментах, ігри хороводів.

    Рухова Ігри з правилами, малорухливі ігри.

    Мета: профілактика і подолання мовних порушень шляхом розвитку і корекції рухової сфери під впливом слова, ритму і музики.

    завдання:

    освітні:

    продовжувати формувати у дітей поняття «пори року» і «зміна пір року»;

    • закріплювати вміння орієнтуватися в просторі;

    • продовжувати розвивати мовне і слухове увагу;

    • формувати у дітей мовні і співочі навички: дихання, артикуляційний апарат, звукообразование, мовну і співочу інтонацію.

    • розширювати у дітей лексичний запас слів.

    Розвиваючі:

    • розвивати у дітей координацію рухів під музику і без неї;

    • продовжувати розвивати почуття ритму, зорову пам'ять, міміку обличчя;

    • продовжувати розвивати творче мислення, уяву, фантазію;

    виховні:

    • виховувати у дітей інтерес до творчості письменника К. Ушинського;

    • продовжувати вчити дітей працювати в колективі;

    продовжувати виховувати у дітей партнерські відносини між педагогом і дітьми.

    матеріал:

    демонстраційний:

    • книга К. Ушинського «Чотири бажання»;

    • мультимедійна установка і слайди «Времена года»;

    • музичний центр;

    • великі і маленькі калюжі, вирізані з паперу синього і блакитного кольору;

    • фонограма «Спів птахів; «Стук дятла»;

    • фланелеграф;

    • посібник «Квіти» для ритмічних пісеньок;

    макет галявинки з метеликами;

    • корзинка з листям: березовим, кленовим, горобиновим, дубовим, осиковим;

    роздатковий:

    • бубон;

    • ложки;

    • шапочки грибів красноголовців і підберезовиків;

    • обідки для берези і осики;

    • записні книжки для сюрпризних моменту.

    Попередня робота:

    • читання з дітьми розповіді К. Ушинського «Чотири бажання»;

    • знайомство з «Ритмічними пісеньками»;

    • вправи в розподілі слів на склади;

    • робота над лексичними темами «Гриби», «Дерева», «Пори року»;

    • робота на активізацію та вживання відносних прикметників.

    Словникова робота:

    • активізувати в мові дітей відносні прикметники: березовий, кленовий, дубовий, горобиновий, осиковий;

    • пояснення сенсу слова «разрезвілісь».

    Хід заняття:

    Діти заходять в зал і стають в коло.

    Педагог. Привіт, діти!

    Діти. Вітаю!

    Педагог. Зараз ми з вами привітає один одного і пограємо в гру «Веселий бубон».

    1. «Веселий бубон» - вправа на розвиток почуття ритму і розподіл слів на склади. Діти стоять по колу, обличчям в коло. У педагога в руках бубон, він вітається з рядом стоять дитиною і його ім'я ритмічно простукує в бубон: «Здрастуй, Ма-ша!». Бубен передають наступному. Дитина вітається з наступним і ритмічно простукує його ім'я в бубон: «Здрастуй, Мі-ша!» І т. Д.

    Педагог. Подумайте, хлопці, про які пори року я загадаю загадки.

    • Коли осипаються листя з дерев,

    І тополя стоїть, немов птах, без пір'я?

    Коли? (Восени)

    • Коли все приховано сивими снігами,

    І сонечко рано прощається з нами.

    Коли? (Взимку)

    Коли повертається в гай зозуля,

    І грім-барабанщик гримить над галявиною?

    Коли? (Навесні)

    • Коли від спеки ми рятуємося в річці,

    А сонце палає, як золото в грубці?

    Коли? (Влітку)

    Хлопці, а яку пору року краще? (Відповіді дітей.) Я вам сьогодні розповім одну історію, а допоможе мені в цьому книжка Костянтина Ушинського «Чотири бажання».

    Жив хлопчик Митя. Прийшла зима. (Слайд №1) Митя дуже любить кататися на санках з крижаної гори. А ви любите кататися на санках? (Відповіді дітей.) Давайте і ми з вами покатаємося на санках.

    2. «Санки» - вправа на орієнтування в просторі і на розвиток слухового уваги. Діти під музику виконують рухи відповідно до тексту. Пояснення слова «разрезвілісь».

    Діти наші разрезвілісь, діти парами (один за одним) стоять по колу, руки

    Сіли в санки, покотилися. зчеплені «замочком». Легко біжать врозтіч.

    Кругом, «саночки» котяться один за одним по колу.

    змійкою «саночки» котяться змійкою

    і знову стали дружно всі гуляти. «Саночки» котяться врозтіч.

    Педагог. Хлопці, вам сподобалося кататися? (Відповіді дітей.) Давайте сядемо на стільчики і розповімо про це віршем. Дивіться і робіть, як я.

    3. «Мчатся сани» - вправа на координацію слова і руху, почуття ритму.

    Ух! Ух! Ух! ( «Тарілочки»)

    Мчать сани (два хлопки справа і два зліва)

    Щодуху. (три притупування)

    Ух! Ух! Ух! ( «Тарілочки»)

    Сніг під горою (два хлопки справа, і два зліва)

    Немов пух. (три бавовни над головою)

    Педагог. Рум'яний і веселий після прогулянки Митя сказав батькові:

    -дуже як весело взимку! Я хотів би, щоб завжди була зима.

    - Запиши своє бажання в мою записну книжку, - сказав батько. Митя записав.

    Прийшла весна. (Слайд №2) Все ожило. Митя навесні теж не нудьгує. Бігає Митя з сільськими дітлахами під першим весняним дощем. А що ж з'явилося на землі? Так, хлопці, на землі з'явилися калюжі (викладаються на підлозі два кола: одне коло - з великих «калюж», другий - з маленьких).

    Ми по калюжах ходити не будемо, ми не хочемо промочити ноги. Давайте через калюжі ми будемо переступати. Одна група дітей буде переступати через великі калюжі великими кроками. А друга буде переступати маленькими кроками через маленькі калюжки. І все разом будемо уважно слухати музику, вона нам підкаже, хто з вас повинен переступати. (Мелодія звучить у верхньому регістрі - переступає через маленькі калюжі, мелодія звучить в нижньому регістрі - переступає через великі калюжі.)

    4. «Калюжі - калюжки» - вправа на розвиток вміння ритмічно і виразно рухатися відповідно до цього чином.

    Калюжі, калюжі, калюжки - Діти йдуть широким кроком через великі калюжі.

    Дощу сліди.

    Калюжі, калюжі, калюжки - Діти роблять дрібні кроки через дрібні калюжі.

    Повні води.

    Педагог. Добре ми з вами погуляли! У всіх сухі ніжки, ніхто не промочив? (Відповіді дітей.) Після прогулянки ми трохи відпочинемо, сядемо на стільчики і назвемо весняні слова.

    5. «Назви весняне слово» - вправа на активізацію та збагачення словникового запасу. Наприклад: калюжі, крапель, струмок, тепло, сонце і т. Д.

    Педагог. Побіг Митя додому до батька і каже:

    - Що за втіха ця весна! Я б хотів, щоб завжди весна була.

    Батько і це бажання записав.

    Настало літо. (Слайд №3) Все цвіте і пахне. Природа рада теплу і сонцю, А як весело щебечуть птахи! Давайте і ми разом з Дмитром послухаємо пташині пісні. (Звучить фонограма співу птахів.) Сподобалося вам, хлопці? (Відповіді дітей.) А хто з вас дізнається, який птах співає цю пісеньку? (Відповіді дітей.) Правильно, це дятел. Подивіться, ось які пісеньки співав дятел. (На фланелеграфе викладені ритмічні пісеньки. Разом з педагогом діти простукують пісеньки на ложках).

    6. «Пісеньки дятла» - вправа на розвиток ритмічного слуху.

    Педагог. Влітку радіють сонцю і теплу не тільки птахи, але і комахи. А ось і красиві метелики перелітають з квітки на квітку! Але, що це? Дивіться! (Діти разом з педагогом підходять до столу, на якому розміщена квіткова галявина з метеликами). Метелики чомусь не літають, а тільки сидять на квітці! Хлопці, ви здогадалися чому? (Відповіді дітей.) Правильно! Метелики не встигли сховатися від літнього дощику, і він намочив їм крильця. А ми можемо допомогти метеликам? А як? (Відповіді дітей.) Абсолютно вірно, давайте поду на крильця.

    7. «Вітерець» - вправа на розвиток правильного дихання. Діти разом з педагогом глибоко вдихають через ніс і тривало видихають через рот. Після вправи діти сідають на стільчики.

    Педагог. Повернувся Митя додому і ввечері сказав батькові:

    - От уже сьогодні я повеселився вволю! Я б хотів, щоб льоту кінця не було.

    І це бажання Миті було записано в ту ж книжку.

    Настала осінь. (Слайд №4) Стала різнобарвною листя на деревах. У лісі з'явилося багато грибів. І Митя з татом вирушили за грибами. Хлопці, а які гриби ви знаєте? (Відповіді дітей.) Давайте і ми з вами вирушимо в ліс за грибами.

    8. «Знайди своє дерево» - вправа на розвиток слухового і зорового уваги, творчої фантазії та уяви.

    Діти діляться на дві групи і встають в два кола біля дітей- «дерев». 1-а група - «гриби-підосичники» утворюють коло близько дитини-«осики»; 2-я - «підберезники» встають навколо «берези». Діти, взявшись за руки, йдуть по колу і співають.

    міцний підберезник

    Виріс під березами.

    червоний підосичники

    Виріс під осикою.

    На другу частину музики діти ( «гриби» і «дерева») бігають по залу врозтіч, на останні три акорди будуються в коло своїх дерев. Перемагає команда, побудував перший. Після гри діти сідають на стільчики.

    Педагог. Багато грибів назбирав Митя, а зверху в кошик він поклав красиві осіннє листя, давайте подивимося які!

    9. «З якого дерева лист» - вправа на активізацію відносних прикметників. Педагог показує дітям лист берези, діти кажуть: - березовий. (Наприклад: березовий, осиковий, горобиновий, кленовий, дубовий і т.д.)

    Педагог. Митя був у захваті від осінніх подарунків і сказав батькові:

    - Осінь - найкраща пора року! Батько показав Миті свою записну книжку, що він, те ж саме говорив і про весну, і про зиму, і про літо. (Слайд №5) Виявляється, кожна пора року добре по-своєму! Недарма кажуть: «Весна красна квітами, літо - сонцем і грибами, осінь - золотим листям, а зима - білими снігами!»

    Рефлексія. А яку пору року подобається вам? Чому? (Відповіді дітей). Подивіться, хлопці, ось в таку записну книжку записував Митя свої бажання і такі ж записні книжки ми даруємо вам. У них ви можете записати свої бажання або намалювати улюблена пора року.

    Педагог. Ось і закінчилася наша подорож за порами року. Що було вам цікаво, що вам сподобалося? (Відповіді дітей).

    література:

    1. Ветлугіна Н. А. Методика музичного виховання в дитячому садку. М .: Просвещение, 1991 р.

    2. Воронова А. Е. Логоритміка в мовних групах ДНЗ для дітей 5-7 років. М .: Творчий Центр, 2006р.

    3. Гоголєва М. Ю. Логоритміка в дитячому саду. Ярославль .: Академія розвитку, 2006р.

    4. Дитячі частівки, жарти, примовки. Популярне посібник для батьків і педагогів. Ярославль Академія розвитку, 1997р.

    5. Каплунова І., Новоскольцева І. Свято кожен день. Старша група. СПб .: Композитор, 2010р.

    6. Картушина М. Ю. Конспекти логоритмічних занять з дітьми 5-6 років. М .: Творчий Центр, 2008р.

    7. Ушинський К. Чотири бажання.

    Прикріплені файли:

    prezentacija-k-nod-chetyre-zhelanija_l3ps7.pptx | 10062,41 КБ | Завантажено: 80


    Скачати 13.64 Kb.


    Конспект логоритмічних заняття для дітей старшого дошкільного віку «Чотири бажання»

    Скачати 13.64 Kb.