• Хід заняття.

  • Конспект логопедичного заняття для дітей дошкільного віку з ОНР по темі: «Транспорт»




    Дата конвертації21.06.2017
    Розмір3,97 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Ольга Одіноченкова
    Конспект логопедичного заняття для дітей дошкільного віку з ОНР по темі: «Транспорт»

    Інтеграція освітніх областей:

    • Мовний розвиток

    • Пізнавальний розвиток

    Фізичний розвиток

    Мета: - активізувати словник дітей по темі "Транспорт" (уточнити знання про основні види транспорту);

    - вчити правильно вживати слова - назви частин предметів;

    - відпрацьовувати граматичні категорії;

    - розвивати моторику, увагу, пам'ять, мислення, зв'язне мовлення;

    - виховувати активність і самостійність дітей на занятті.

    Обладнання: предметні картинки - транспорт (поїзд, трамвай, тролейбус, літак, машина, вантажівка, автобус, велосипед, корабель, предметні картинки

    - частини транспорту (колесо, кузов, кабіна, кермо, фара, вікно, сидіння, двері, лялькова іграшка - Ослик, картинки з точковим зображенням транспорту (вантажівка, велосипед, трамвай, човен).

    Хід заняття.

    I. Організаційний момент.

    Діти згадують назви транспортних засобів і сідають на свої місця.

    II. Актуалізація опорних знань

    На дошці виставляються предметні картинки із зображенням транспортних засобів: поїзд, трамвай, тролейбус, літак, машина, вантажівка, автобус, велосипед, корабель. Діти називають картинки і узагальнюють поняття "транспорт".

    Ознайомити дітей з видами транспорту: наземний - водний - повітряний.

    Вправа "Один - багато".

    (Закріплення форми іменників народить. Відмінка единствен. І множ. Числа).

    Наприклад: один трамвай, а багато (п'ять) трамваїв. і т.д.

    Назвати і показати по картинках наступні частини: колесо, кузов, кабіна, кермо, фара, вікно, двері.

    Вправа "З чого - який?" (Освіту відносних прикметників)

    Дверцята з металу (яка) - металева.

    Колесо з гуми (яке) - гумове.

    Кермо з пластмаси (який) - пластмасовий.

    Фара зі скла (яка) - скляна.

    Сидіння зі шкіри (яке) - шкіряне.

    Кабіна з заліза (яка) - залізна.

    Вправа "Скажи навпаки" (підбір антонімів)

    Поїзд довгий, а автобус короткий.

    Трамвай важкий, а велосипед .... .

    Літак швидкий, а корабель .... .

    Автобус високий, а мотоцикл .... .

    Динамічна пауза.

    координація мови з рухом, розвиток загальних мовних навичок

    "Літак"

    Руки в сторони-в політ (діти біжать на носочках, руки в сторони)

    Відправляємо літак.

    Праве крило вперед. (поворот через праве плече)

    Ліве крило вперед. (поворот через ліве плече)

    Полетів наш літак (біжать, руки в сторони).

    Вправа "Чого не стало?"

    На дошці виставлені картинки - частини транспорту. Діти по черзі закривають очі, при цьому забирається одна картинка і вони відповідають на питання.

    Наприклад: Не стало скляній фари. т. д.

    Вправа "Виправи помилку"

    Ігровий момент - поява іграшки - ляльки Ослика.

    Діти повинні виправити пропозиції, які їм пропонує Ослик.

    У машини шкіряні фари?

    У велосипеда скляні колеса?

    У трамвая дерев'яні двері?

    У вантажівки гумовий кузов?

    Потім пропонує дітям відгадати загадку (з опорою на предметні картинки).

    Чи не махає крилом, а літає.

    Чи не птах, а всіх обганяє. (літак)

    Вправа "Обведи по точках".

    Діти обводять кожен свій предмет (зображення транспорту) по контурним точкам і називають його ласкаво.

    III. Підбиття підсумку заняття





    Конспект логопедичного заняття для дітей дошкільного віку з ОНР по темі: «Транспорт»