• Хід заняття.

  • Конспект квест-гри по ФЦКМ «Ознаки весни» (старша група)




    Дата конвертації03.04.2017
    Розмір6,76 Kb.
    ТипВесна. Матеріали для дитячого садка на тему вес

    Лорена Кормітелева
    Конспект квест-гри по ФЦКМ «Ознаки весни» (старша група)

    Конспект ігрового заняття з ФЦКМ квест-гра «Ознаки весни» (Старша група)

    Склала: Кормітелева Лорена Едуардівна.

    мета:

    Розвиток спостережливості, уваги, логічного мислення; збагачення словникового запасу; розвиток мовлення.

    завдання:

    освітні:

    1. Уточнити і систематизувати уявлення дітей про весняні зміни в природі.

    Розвиваючі:

    1. Сприяти розвитку вміння застосовувати свої знання на практиці і передавати їх; самостійно аналізувати отримані результати;

    2. Розвиток словесно-логічні мислення.

    3. Розвивати кмітливість, зорову пам'ять;

    виховні:

    1. Виховання бережливого ставлення до природи.

    2. Формування вміння працювати в колективі.

    Інтегрувальні освітні області: пізнавальний розвиток, мовленнєвий розвиток, художньо-естетичний розвиток, фізичний розвиток.

    Попередня робота: спостереження на прогулянці за весняними ознаками, читання віршів і оповідань про весну, загадування загадок, розглядання альбомів і ілюстрацій по темі, прослуховування музичних творів на тему.

    Матеріали та обладнання: Записки від Девіци- Весни, конверти із завданнями: картинки із зображеннями ознак весни, записка з загадками, розрізна картинка з головоломкою, лабіринт шпаківні; прості олівці.

    Хід заняття.

    Вихователь: Діти, ви помітили щось нове, цікаве в нашій групі?

    Діти: Розглядають групу, виявляють на парасольці висить записка із завданням.

    Вихователь: Зачитує записку

    «Здрастуйте мої любі діти, знаю що ви мене дуже чекаєте, але сталося лихо, зла бабуся зима, замкнула мене у себе, не пускає мене нікуди. Допоможіть від укладення мене врятуйте. Згадуйте яка буваю я, і ви звільните мене »

    Весна.

    Хлопці з весною сталася сумна історія. Давайте допоможемо їй. Вона нам залишила сліди (підказки, за якими ми будемо згадувати яка вона буває, її прикмети, ознаки.

    До записки прикріплено аркуш бузку із завданням.

    «Таємницю ви дізнатися хочете? - У спальню зайдіть, на стіну з героями уважно дивіться. Серед картинок лист із завданням знайдіть! »

    Діти повинні знайти там наступний лист.

    Вихователь: Зачитує завдання.

    «У куточок музичний зайдіть - загадки про весну прочитайте».

    У музичному куточку діти знаходять лист з загадками.

    Вихователь: Читає загадки.

    Тане, тане білий сніг.

    Мишка, гав не лови!

    Адже вода з повних річок

    Ллється через край.

    Може затопити барліг,

    Село і дорогу. (Паливода, паводок.)

    Сонце пригріває,

    Лід на річці тріснув.

    Річка зашуміла,

    Крижини підганяє.

    Як це явище

    Весною називають? (Льодохід.)

    Біжу я як по драбинці,

    По камінцях брязкаючи.

    Здалеку по пісеньці

    Дізнаєтеся мене. (Струмок.)

    Пробиваюся я в квітні -

    Всі поля позеленіли!

    Покриваю, як килим,

    Поле, луг і шкільний двір (Трава)

    На одній з частин зображений м'ячик. Переходимо в фізкультурний куточок; в ящику з гантелями знаходиться ще конверт із завданням «Розрізна картинка з головоломкою»

    Потрібно зібрати картинку з проліском, здогадатися що на зворотному боці завдання до наступного конверту (рисунок мольберт).

    Дітям треба визначити, що мольберт це наступна станція із завданням.

    Усередині мольберта захований конверт із завданням. На аркуші бузку загадка, яку діти повинні відгадати.

    Між гілок новий будинок.

    Нема двері в тім домі.

    Тільки кругле віконце

    Чи не пролізе навіть кішка. (Шпаківня)

    У конверті завдання «лабіринт».

    Діти дружно допомагають пташці потрапити в свій будиночок.

    (Вихователь навідними питаннями допомагає знайти наступний конверт).

    Вихователь: Для чого потрібен мольберт?

    Діти: Малювати.

    Вихователь: Чим малюють на мольберті?

    Діти: Фарбами, олівцями і т. Д.

    Діти йдуть до полиці з фарбами і олівцями. Знаходять останнє завдання.

    «Четвертий зайвий» (Пролісок, комахи, струмок, книга).

    Книга - підказка для останнього листа бузку.

    Діти йдуть в книжковий куточок. На полиці за книгами знаходять сувій з подячним відповіддю весни.

    «Спасибі вам, хлопчики і дівчатка, що звільнили мене з крижаних рук старенької Зими.

    «Коли почуєте Світлих крапель дзвін, струмки хлюпочуться, хвилі струнами рокочуть. Все голосніше, все радісніше!

    Це я, Весна, під'їжджаю вже до вас. У мене упряжка з дванадцяти найшвидших струмків. Розпустили вони пінні гриви, мчать з пагорбів, пробивають дорогу в брудних снігах. Ніщо їх не зупинить!

    Летітимуть, мої срібні коні, - ей, ей! У вашому місті лежить земля пустельна, заснувши мертвим сном. Хто її розбудить, хто до життя викличе?

    Я, Весна.

    У мене повні пригорщі живої води. Я Сприсніть землю цією водою, і негайно все кругом стане оживати ...

    Я один раз махну рукою, і - прокинуться річки ... зламають льоди ... вони піднімуться до самих будинків!

    Другий раз махну і - прокинутися дерева і кущі ... розправляться гілки ... нирки клейкі з'являться!

    Втретє я махну рукою, і - будь-яка дрібна живність проснетсяя ... птиці з далекого півдня прилетять ... звірі з темних нір оберуть!

    І ви здогадаєтеся, що я до вас прийшла.

    Ну, а поки мені великий шлях має бути. З південного краю землі до північного, до самих холодних морів повинна я промчати на жвавих своїх конях. »

    PS Я брала вірш

    переробляла на свій лад.

    Е. Шим. Весна.

    Завершення заняття.

    Вихователь: Ура! Ви впоралися, хлопці! Ви звільнили весну від зими.

    Які ознаки весни ви знаєте?

    Яке завдання було найцікавішим для вас? Чому?

    А найважче яке виявилося розгадати? Чому?

    Ну а з чим ви впоралися легко? чому,

    Сподобалося вам заняття?

    Молодці, все сьогодні добре попрацювали.





    Конспект квест-гри по ФЦКМ «Ознаки весни» (старша група)