• Хід заняття

  • Конспект корекційного заняття в підготовчій групі дітей з порушенням зору «Новорічні подарунки із солоного тіста»




    Дата конвертації07.09.2017
    Розмір8.11 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Оксана Трункіна
    Конспект корекційного заняття в підготовчій групі дітей з порушенням зору «Новорічні подарунки із солоного тіста»

    Мета: формування у дітей з порушенням зору умінь і навичок відчутні сприйняття предметів, розвиток дрібної моторики, пізнавальної активності.

    завдання:

    1. Розвиток дотиковий чутливості (поверхню предметів, консистенція і властивості тесту).

    2. Розвиток сили, рухливості кисті і пальців, точності і координації їх рухів (заміс тесту, розкочування пласта, формування виробів).

    3. Розвиток орієнтування в мікро просторі (на поверхні столу, на розкатаному пласті тесту)

    4. Розвиток зорового сприйняття (колір, форма, величина)

    5. Розвиток уваги, пам'яті, творчих здібностей.

    6. Виховання посидючості, бажання доводити почату справу до кінця.

    Частини заняття:

    1. Гімнастика для очей

    2. Вступна бесіда, що повідомляє про тему і мету майбутньої роботи

    3. Пальчикова гімнастика «Ми у двір пішли гуляти»

    4. Підготовка тесту: поетапний показ способів виконання роботи

    5. Физкультминутка «Нам пора перепочити»

    6. Ліплення рельєфного зображення сніговика і овечки на картоні

    7. Сушка готових виробів

    матеріали:

    1. Для тіста: борошно, сіль, соняшникова олія, вода, синя гуаш

    2. Скатертина

    3. Серветки

    4. Зубочистки

    5. Чеснокодавилка

    6. На кожну дитину: тазик, піднос, 4 склянки (мука, сіль, вода, скалка, ємність для миття рук, 4 рушники

    7. Фартухи

    8. Контури сніговиків і овечок на картоні

    9. Гуаш, палітра, пензлі, ганчірочки

    10. Кольорове зображення сніговика і овечок

    11. Аквалак, кисті

    12. Аудіозапис

    Хід заняття:

    1. Гімнастика для очей

    Раз - наліво, два - направо,

    Три - наверх, чотири - вниз.

    А тепер по колу дивимося,

    Щоб краще бачити світ.

    Погляд направимо ближче, далі,

    Тренуючи м'язи очей.

    Бачити скоро будемо краще,

    Переконайтеся ви зараз!

    А тепер натиснемо трохи

    Точки біля своїх очей.

    Сил дамо їм багато-багато,

    Щоб підсилити в тисячу разів!

    2. Хлопці, яке свято ми готуємося відзначати? (Новий рік). Ви вже приготували подарунки? (відповіді дітей). А які? Так, дарувати подарунки в переддень свята - одне з найприємніших і захоплюючих занять. Подарунки для цього випадку можуть бути найрізноманітнішими. Можна купити їх в магазині, а можна докласти трохи фантазії і зусиль і зробити своїми руками. Звичайно, саморобні подарунки не такі «правильні» і красиві, як покупні, але вони містять тепло рук майстра. Сьогодні я пропоную вам зробити в якості подарунків на Новий Рік сніговиків (овечок) з солоного тіста (в залежності від рівня розвитку дрібної моторики у дітей, пропоную фігурку для ліплення: вище середнього і середній рівень-ліплення сніговика; нижче середнього і низький - овечки) . Показ зразка.

    3. Перш ніж приступити до роботи, давайте розігріємо наші пальці, для того, щоб вони були вправними і умілими.

    Пальчикова гімнастика «Ми у двір пішли гуляти».

    Раз, два, три, чотири, п'ять, (загинає пальчики по одному)

    Ми у двір пішли гуляти. ( «Йдуть» по столу вказівним і середнім пальчиками »)

    Бабу снігову ліпили, ( «Ліплять» грудочки двома долонями.)

    Пташок крихтами годували, ( «кришаться хлібець» всіма пальчиками.)

    З гірки ми потім каталися, (Ведуть вказівним пальцем правої

    руки по долоні лівої руки.)

    А ще в снігу валялися. (Кладуть долоні на стіл то однієї, то іншою стороною.)

    Все в снігу додому прийшли. (Обтрушувати долоні.)

    З'їли суп, і спати лягли. (Руху уявної ложкою, руки під щоку.)

    4. Тепер, коли наші руки готові, приступаємо до роботи. Одягніть фартухи, для того щоб не забруднити одяг, засукати рукава. Спочатку ми приготуємо тісто. Для цього нам знадобляться - тазики, подивіться, великі вони або маленькі (маленькі, а якби були великі, як ми їх називали б (тази); борошно, знайдіть її, сіль і вода. Я буду показувати, а ви повторювати за мною.

    Висипаємо борошно в миску, пощупайте яка вона на дотик (м'яка, суха, ніжна, пухнаста, розсипчаста) і сіль, а вона якась (тверда, колюча, крупинками, розсипчаста). Додаємо воду. Тісто будемо місити руками. Борошно, сіль, вода і масло перетворюються на в'язку і м'яку масу. Подивіться, якими рухами я буду замішувати тісто і повторюйте за мною (допомагаю тим дітям, які не можуть шляхом «сполученої» роботи рук). Розкажіть, що ви відчуваєте, яке тісто на дотик? (М'яке, колюче, пластичне, жирне - подивіться, як блищать ваші руки, це блищить масло). Якщо на руки налипнуло тісто, зберіть його (показую, як це робити).

    Конспект коррекционного занятия в подготовительной группе детей с нарушением зрения «Новогодние подарки из соленого теста»

    Наше тісто готове, скачайте його в кулю і залиште в тазиках (для овечок). Тепер розділимо тісто навпіл і в одну половину додамо синю гуаш (для сніговиків). Давайте вимиємо і витру насухо руки (миття рук в тазиках). Яка вода на дотик (гаряча, тепла або холодна) - (тепла). Ми добре попрацювали, тепер прийшов час трохи відпочити.

    5. Зніміть окуляри, покладіть їх на стіл і поверніться до мене обличчям Физкультминутка «Нам пора перепочити»

    Нам пора перепочити, потягнутися і зітхнути. (Глибокий вдих і видих)

    Ми на стіну подивилися, (подивилися очима на стіну)

    Ми на дошку подивилися. (Подивилися на дошку)

    Вправо, вліво поворот, а потім навпаки. (Повороти корпусом)

    Присідання починаємо, ноги до кінця згинаємо.

    Вгору і вниз, вгору і вниз. Присідай не поспішай! (присідання)

    І в останній раз сядемо, а тепер на місце встанемо.

    6. Одягайте окуляри. Зараз ми приступимо до ліплення сніговиків (овечок). Розглядання кольорових зображень сніговика (овечок): форма, величина частин, їх розташування. Допоможуть нам це зробити: борошно, тісто, качалки, контур предметів (сніговик, овечка). Подивіться і скажіть, хто сховався в контурі? (відповіді дітей). Отщіпніте шматочок тесту і накладіть на те місце, де буде тулуб, розподіліть по всій поверхні рівним шаром до лінії контуру. Те ж саме зробіть для голови, ніг і рук (для сніговиків, копитець і ріжків (овечки). Покладіть шматочок тесту в Чеснокодавилка і видавіть його, вийде «мітла» для сніговика. Що б зробити отвір для стрічки, застроміть сірники, ось так. (Під час роботи дітей звучить аудіозапис). Нам залишилося почекати поки фігурки - іграшки висохнуть, і розфарбувати їх. Сушити їх будемо на батареї, а розфарбуємо на наступному занятті.

    На цьому наше заняття закінчене. Давайте вимиємо і витру насухо руки (миття рук в тазиках).

    7. Підсумок заняття: подивіться, які гарні фігурки у нас вийшли.





    Конспект корекційного заняття в підготовчій групі дітей з порушенням зору «Новорічні подарунки із солоного тіста»