Конспект корекційно-розвиваючого заняття по соціально-побутової орієнтуванні з розумово відсталими дітьми «Праця дорослих»




Дата конвертації14.08.2017
Розмір7.16 Kb.
ТипЗПР. Затримка психічного розвитку

Оксана Василівна Волкова
Конспект корекційно-розвиваючого заняття по соціально-побутової орієнтуванні з розумово відсталими дітьми «Праця дорослих»

Державне казенне установа міста Москви

Дитячий будинок - інтернат «Південне Бутово»

Департаменту соціального захисту населення міста Москви

Конспект корекційно-розвиваючого заняття

по соціально-побутової орієнтуванні

з розумово відсталими дітьми середнього шкільного віку

«Праця дорослих»

Підготувала вихователь:

Волкова Оксана Василівна

Москва 2014

Цілі: Розширити уявлення дітей про працю дорослих; показати значення і важливість кожної спеціальності для інших людей, для всієї країни; виховувати повагу до праці.

Обладнання: Картинки, плакати із зображеннями людей різних професій і їхніх інструментів.

хід заняття

«Людина славен працею» - говорить народна мудрість. «Землю красить сонце, а людину - праця». Вихователь виставляє на набірне полотно предметні картинки, дає завдання дітям. Подивіться уважно на ці картинки і предмети. Розкажіть, хто працював, щоб зробити зображений предмет? Як називається професія людини зробив це? Скажіть, чий це інструмент, людям яких професій він необхідний?

Каменяр будує житла,

Сукня - робота кравця. Але ж кравця працювати

Ніде без теплого притулку! Каменяр був би роздягненим,

Якщо б умілі руки

Вчасно не змайстрували

Фартух, і куртку, і штани.

Пекар шевця до терміну

Зшити чоботи доручає.

Ну, а швець без хліба

Багато ль нашьyoт, натачает?

Ю. Тувім.

Щоб уміти добре працювати потрібно вчитися. Навчання - це теж праця. Вчаться і діти, і дорослі. Тепер я пропоную кожному з вас намалювати, ким ви хочете стати, коли станете дорослими. Потім ми разом розглянемо ваші малюнки і поговоримо про важливість обраної вами професії.

Додатковий матеріал:

питання:

Назви предмети, які людина використовує в

час відпочинку (книги, телевізор, магнітофон).

З яких матеріалів можуть бути зроблені

предмети? (дерево, пластмаса, глина, скло, тканина)

З яких матеріалів можна зробити іграшки?

(гума, дерево, хутро, пластмаса, глина, метал)

Кому в роботі потрібен комп'ютер?

(програмісту, бухгалтеру, вчителю, художнику, письменнику)

Чи був час, коли професій не було?

Чи з'являються зараз нові професії та

чому?

Що потрібно робити, щоб стати хорошим лікарем?

Ким би ти хотів стати?

9) Які якості необхідні для цієї професії.

Хто що робить? Хто вчить дітей? Хто лікує хворих?

Хто робить меблі? Хто фарбує стіни? хто пече

торти? Хто робить зачіски? Хто будує будинки? хто

пише книги? Хто готує пишу? Хто розносить газети

і листи? Хто шиє одяг? Хто продає товар?

Хто підмітає двір? Хто лагодить чоботи? хто водить

машину? Хто співає пісні?

Чий це інструмент? Молоток - (столяр).

Кисть - (маляр). Шприц - (лікар). Голка - (кравець). мітла -

(двірник). Мел - (учитель).

Який предмет потрібен, щоб:

вимірювати час;

розмовляти на відстані; вимірювати вагу; вимірювати температуру.

вірш

Самі речі не ростуть. Речі зробити - потрібна праця. Олівець, зошит, перо, Парти, дошки, стіл, вікно, Книжку, сумку - бережи, Чи не ламай, що не мні, рви.

С. Маршак

Прислів'я та приказки про працю

Праця годує, а лінь псує. Землю сонце прикрашає, а людину праця. Щоб в пошані бути треба працю любити.

Які праці - такі й плоди.

Горе тому, хто порядку не наводить в будинку.

Кому робота в тягар, той не знає радість.

Без праці немає добра.

Терпіння і труть все перетруть.

Не червона життя днями, а красна справами.

Гра в риму.

Поїзд водіт- ... (машиніст,

Оре полі- ... (тракторист),

У школі вчить нас-... (учитель,

Будує будівлі-.... (Будівельник,

Фарбує стіни нам - (маляр,

Меблі робить-... (столяр,

Торгівлею занят- ... (продавець,

Від хвороб лечіт- ... (лікар,

Хліб пече в пекарне- ... (пекар,

Рибу ловить нас- ... (рибалка,

У машині возить вантаж - (шофер,

У шахті трудіться- ... (шахтар,

У спекотній кузніце- ... (коваль,

Хто всіх знає-.... (молодець)!

А. Дорофєєва

Прислів'я про працю

Праця годує, а лінь псує.

Хто любить трудитися, тому на місці не сидиться.

Нудний день до вечора, коли робити нічого.

Полінуватися - і хліба позбутися.

Терпіння і труд все перетруть.

Умілі руки не знають нудьги.

Роботі час, а потісі годину.

Судять не, за словами, а за справами.

Без праці не виловиш і рибку зі ставка.

Що зроблено поспіхом, то і зроблено на сміх.

Справа майстра боїться.

Було б терпіння, буде і вміння.

Підсумок заняття, висновки

Діти, що буде, якщо всі перестануть працювати? Вірно, ми просто не змогли б жити. Людям потрібні вдома, щоб в них спати, відпочивати, працювати, тому є такі професії, як архітектор, будівельник. Всім необхідний одяг, її виготовляють ткачі, шевці, модельєри. Люди хочуть багато знати і вміти, тому є вчителі, вихователі, письменники, журналісти. Щоб лікувати людей, є лікарі. Щоб люди могли швидко пересуватися, з'явилися льотчики, машиністи, водії машин. Є професії, які існують вже дуже - дуже давно, наприклад, коваль, швець. Є сучасні спеціальності - космонавт, програміст, економіст, менеджер, Про людей, які трудяться сумлінно і творчо, радуючи своєю працею оточуючих, згадують довго з вдячністю. Ви вже знаєте багатьох великих людей, різних професій: письменників, космонавтів, художників, композиторів, які жили давно. Але про них і зараз пам'ятають, прагнуть бути схожими на них.

Але є ще люди, які працюють недобросовісно, ​​погано. Який же результат?

Будівельник!

Полінувався, погано зробив дах в будинку; пішов дощ і вода залила квартиру. Мешканцям дуже прикро і неприємно.

Якщо людина з дитинства привчив себе будь-яку справу виконувати сумлінно, ставши дорослим, він буде радувати людей своїми хорошими справами.

Про таких людей кажуть: майстер своєї справи, золоті руки.





Конспект корекційно-розвиваючого заняття по соціально-побутової орієнтуванні з розумово відсталими дітьми «Праця дорослих»