• Прикріплені файли

  • Конспект корекційно-розвиваючого заняття для дітей з ОВЗ (Тмнр) «Світить сонечко навесні яскравіше, яскравіше, яскравіше»




    Дата конвертації28.07.2017
    Розмір4.78 Kb.
    ТипВесна. Матеріали для дитячого садка на тему вес

    Олена Фіклеева
    Конспект корекційно-розвиваючого заняття для дітей з ОВЗ (Тмнр) «Світить сонечко навесні яскравіше, яскравіше, яскравіше»

    Мета: розвиток пізнавальних процесів, тактильного відчуття через уточнення і розширення уявлень про предмети і ознаки весни.

    завдання:

    освітня: уточнити і розширити уявлення дітей про ознаки весни.

    розвиваюча: розвивати слухове і зорове увагу, дрібну і загальну моторику, комунікативні навички.

    виховує: виховувати інтерес до занять з вихователем; формувати позитивну мотивацію на виконання поставлених завдань шляхом створення ситуації успіху; виховувати доброзичливе ставлення до навколишньої природи.

    Обладнання: мультимедійне обладнання (комп'ютер, сенсорна дошка).

    Матеріал: невеликі ємності, наповнені водою, вата, шматочки хліба, одноразові тарілочки, сухі і вологі серветки.

    Музичний матеріал: пісня «Сонечко» (сл. І муз. О. Д. Макшанцева, пісня "Сонячна крапель" (муз. С. Соснін, сл. І. Вахрушева, аудіозапис «Цвірінькання горобця», спокійна фонова музика.

    Хід заняття.

    Діти зручно розташовуються в колясках перед сенсорною панеллю.

    / 1-ий Лайд /

    Вихователь звертає увагу дітей на весняне сонечко.

    Дивиться сонечко в віконце.

    Світить в нашу кімнатку,

    Ми заплескали в долоні,

    Дуже раді сонечку!

    (А. Барто)

    (Звучить пісня «Сонечко» сл. І муз. О. Д. Макшанцева)

    Вихователь: А яке воно, весняне сонечко? (Веселе, променисте, жовте, весняне) Давайте посміхнемося один одному, як сонечко нам, подаруємо один одному гарний настрій. І з таким настроєм будемо займатися.

    Проводиться гра-вправа «Посміхнись».

    По закінченню гри-вправи вихователь хвалить дітей.

    Вихователь: А ще сонечко тепле. Простягніть ручки вперед. Нехай воно їх погріє.

    (Звучить спокійна фонова музика)

    / 2-ий слайд /

    Проводиться гра-вправа «Я погрію вам долоньки»

    Вихователь своїми руками по черзі гріє долоні дітей, акцентуючи їх увагу на тактильних відчуттях: тепер твоїй долоньці тепло, тобі подобається.

    По закінченню гри-вправи вихователь хвалить дітей.

    Вихователь продовжує: Сонечко навесні пригріває, і сніг починає танути. Давайте допоможемо сонечку?

    (Звучить спокійна фонова музика)

    / 2-ий слайд /

    Проводиться гра-вправа «Нехай розтане весь сніжок».

    По закінченню гри-вправи вихователь хвалить дітей. І звертає увагу на бурульки.

    / 3-ий слайд /

    Пояснює, що навесні не тільки тане сніг, а й тануть (капають) бурульки.

    Краплями забулькав,

    Плакала бурулька:

    - Я хотіла сісти вище,

    Я хотіла влізти на дах.

    Я ступила на карниз -

    І боюся впасти вниз!

    Кап!

    Кап!

    Кап!

    (Н. Полякова)

    Вихователь пропонує дітям намалювати, як бурульки тануть, як капають.

    (Звучить пісня "Сонячна крапель" (муз. С. Соснін, сл. І. Вахрушева))

    Показує, як це потрібно зробити (прикладаючи пальчик до екрану сенсорної панелі).

    Діти (по черзі) спільно з вихователем малюють краплі, капаючі з бурульок.

    По закінченню роботи вихователь хвалить дітей.

    / 4-ий слайд /

    Вихователь звертає увагу дітей на горобців, що сидять на кущику. Пропонує послухати, як весело вони цвірінькають.

    (Звучить аудіозапис «Цвірінькання горобця»)

    Про що співають воробушки

    В останній день зими?

    - Ми вижили!

    - Ми вижили!

    - Ми живі, живі ми!

    (Валентин Берестов)

    Вихователь каже дітям, що всю довгу зиму, ми годували пташок, насипали їм крихти в годівницю. І пропонує і зараз їх пригостити хлібними крихтами.

    (Звучить спокійна фонова музика)

    / 5-ий слайд /

    Скаче жвавий горобець

    Біля маленьких дітей:

    - Гей, хлопці, прохання є,

    Киньте крошечек поїсти.

    Допоможіть горобця,

    Я вам пісеньку заспіваю!

    (І. Мазнин)

    Діти (за потребою з допомогою вихователя) кришать хлібні крихти.

    По закінченню роботи вихователь хвалить дітей і говорить про те, що заняття закінчується. А весна і сонечко з нами не прощаються. Пропонує піти гуляти, захопивши з собою частування для пташок.

    Прикріплені файли:

    zanjatie-vesna_ktkik.pptx | 16146,19 КБ | Завантажено: 19




    Конспект корекційно-розвиваючого заняття для дітей з ОВЗ (Тмнр) «Світить сонечко навесні яскравіше, яскравіше, яскравіше»