• Хід заняття.

  • Конспект комплексного заняття з розвитку мовлення та малювання «День Перемоги»




    Дата конвертації18.06.2017
    Розмір3,66 Kb.
    ТипДень Перемоги. 9 травня, дітям про війну

    Наталя Сидорова
    Конспект комплексного заняття з розвитку мовлення та малювання «День Перемоги»

    мета:

    Узагальнення матеріалу по темі «День Перемоги».

    завдання:

    Розвивати у дітей мислення, пам'ять, фонематичні процеси;

    Активізувати словник по темі;

    Тренувати дітей у словотворенні, складанні розповіді за поданням, в утворенні дієслів досконалого і недосконалого виду;

    Уточнювати часові та просторові уявлення.

    Матеріал.

    Сюжетні картинки по темі «День Перемоги», предметні картинки (ордена, медалі, салют, букет, пам'ятник, Вічний Вогонь, георгіївська стрічка.

    Попередня робота.

    Розгляд картинок і ілюстрацій на тему війни, бесіди про подвиги радянського народу в роки війни, розглядання картинок із зображенням різних нагород.

    Словникова робота.

    Ветерани, герої, подвиг, пам'ятник, Велика Вітчизняна війна, урочистий парад.

    Хід заняття.

    I. Організаційний момент.

    Гра: «Повтори - не помилися»

    Сміливий - хоробрий - сильний;

    Розумний - геройський - відважний;

    Рішучий - безстрашний - відважний;

    Хоробрий - геройський - мужній;

    Сміливий - відважний - сильний;

    Молодий - старий - молодий;

    Відважний - сильний - розумний;

    Геройський - безстрашний - відважний.

    II. Основна частина.

    1. П. - Хлопці, як ви думаєте, до якого свята можна адресувати ці слова?

    - Педагог показує картинку із зображенням салюту і радісних і щасливих людей.

    - Як ви думаєте, чому радіють всі і діти і дорослі?

    - З ким була війна?

    - Згадайте, скільки років вона тривала?

    - Чому ми з вами досі святкуємо цей день?

    П. Минуло багато років після цієї війни, але люди досі пам'ятають про героїв, їхні подвиги; їм присвячено багато фільмів, картин, розповідей, пісень, віршів.

    2. Послухайте вірш.

    Перемогою скінчилася війна.

    Ті роки позаду.

    Горять медалі, ордени

    У багатьох на грудях. (С. Михалков)

    Педагог показує картинки із зображенням орденів і медалей.

    - За що давали нагороди російським воїнам?

    - Ордена і медалі отримували тільки чоловіки?

    - Живі і полеглі неодноразово нагороджувались, значить, вони були якимись?

    3. Фізкультхвилинка.

    П. давайте уявимо з вами, що ми виростили квіти для героїв. Давайте покажемо як ми це робили.

    Імітація рухів: копка землі, розпушування грунту, посадка, полив, зрізання квітів і вручення їх герою.

    А тепер покажіть, які особи були у ветеранів.

    4. Гра «Підбери споріднені слова».

    Діти підбирають родинні слова до слів перемога, герой.

    5. Давайте порахуємо скільки нагород отримали герої. (Діти вважаю - один орден, два ордена і т. Д.; Одна зірка героя, дві зірки героя і т. Д.; Одна медаль, дві медалі і т. Д.)

    6. Довгої і важкою була війна, багато загинуло народу. Я вже говорила, що цій війні і цій перемозі було присвячено багато пісень, віршів, оповідань, фільмів. Ми з вами теж не повинні залишатися осторонь і пропоную вам стати художниками і намалювати кожному картину на тему «Священна війна»

    Діти малюють за задумом на тему «Священна війна»

    III. Підсумок заняття. Діти вибирають найкращий малюнок і першим його вішають на стенд для виставки.





    Конспект комплексного заняття з розвитку мовлення та малювання «День Перемоги»