• Методи і прийоми
  • Розминка.
  • Пальчикова гра «Сидить білка на візку»
  • Физкультминутка «Сніжинки»
  • Гра «Знайди шубку звіра» (Кільце Лулія)
  • Психогимнастика «Посмішка»

  • Конспект комплексного заняття з екології для дітей середнього дошкільного віку «Прогулянка по зимовому лісі»




    Дата конвертації17.06.2017
    Розмір7.18 Kb.
    ТипЗима. Конспекти зимових занять, НОД

    Галина Анатоліївна Березуцкая
    Конспект комплексного заняття з екології для дітей середнього дошкільного віку «Прогулянка по зимовому лісі»

    мета:

    вчити дітей бачити красу зимової природи;

    розвинути уявлення дітей про життя тварин і птахів взимку;

    закріпити поняття «низький», «високий», «великий», «маленький», «далі», «ближче»;

    виховувати дбайливе ставлення до природи та її мешканцям;

    вчити розвивати мова, пам'ять, уява.

    завдання:

    виховувати дбайливе ставлення до природи та її мешканцям;

    узагальнити і закріпити знання дітей про зиму, її характерні ознаки;

    навчити відповідати на поставлені запитання.

    матеріал:

    сніжинка-лист, зображення зимуючих птахів, іграшки звірів, макети дерев, кільце Лулія, зображення диких тварин, риб, овочів: яблука, моркви, гриба і бочки меду.

    Методи і прийоми:

    1. Ігровий (сюрпризні моменти, ігрові персонажі);

    2. Наочний (годівниця для птахів, кільце Лулія, силуети дерев);

    3. Словесний (бесіди, питання пошукового характеру, розповідь вихователя).

    хід заняття

    Вихователь: Хлопці, подивіться, яка цікава сніжинка лежить у нас на ганку. (Піднімає з підлоги сніжинку лист) Нас з вами запрошують на прогулянку в зимовий ліс. А хто запрошує не написано. Хочете побувати в зимовому лісі?

    Діти: Так, хочемо.

    Вихователь: Тоді вирушаємо. Але ми повинні пам'ятати, що в лісі не можна шуміти, щоб не злякати птахів і тварин, не можна ламати гілки і молоді дерева. Йдемо обережно, так як в лісі багато снігу.

    Розминка.

    (Діти йдуть, високо піднімаючи коліна)

    Ми крокували по заметах,

    Олександра Кужель крутолобим.

    Піднімаємо вище ноги

    І виходимо на дорогу.

    переступаємо ямку

    І виходимо на галявину.

    Вихователь: Ось ми з вами і прийшли в зимовий ліс. Подивіться як тут красиво! Зима все навколо покрила снігом, посріблила інеєм, прикрасила сніжинками. Хлопці, вам подобатися?

    Діти: Так, дуже.

    Вихователь: Діти, що ростуть в лісі?

    Діти: Дерева і чагарники.

    Вихователь: Дерева, які розміром?

    Діти: високі (піднімають руки над головою)

    Вихователь: А чагарники?

    Діти: низькі (показують руками)

    Вихователь: А яке дерево завжди зелене?

    Діти: Ялинка.

    Вихователь: Правильно, діти, ялинка круглий рік зеленячи. Про неї навіть за-гадка є: «Взимку і влітку - одним кольором». Ой, подивіться, а що це таке? (Вказує на годівницю, що висить на макеті дерева)

    Діти: Годівниця.

    Вихователь: А для кого вона?

    Діти: Для птахів.

    Вихователь: А навіщо птахам потрібна годівниця?

    Діти: Щоб їсти з неї.

    Вихователь: А яких зимуючих птахів ви знаєте?

    Діти: Сорока, ворона, дятел, синиця, горобець, голуб.

    Вихователь: Правильно, хлопці. Влітку птахи харчуються жучками, мошками і черв'ячками, а взимку їм важко дістати собі корм, адже все вкрите снігом. Ось люди і роблять годівниці для птахів. Давайте і ми погодуємо наших пташок, але спочатку розімніть наші пальчики.

    Пальчикова гра «Сидить білка на візку»

    Сидить білка на візку

    Подає вона горішки:

    Лисички - сестричці,

    Воробью, синичці,

    зайченя вусатому

    Мишкові клишоногому.

    Діти беруть зерно і насипають його в годівницю.

    Вихователь: Діти, зараз зима, а зимою ...

    Йде сніг,

    Завірюха по полю мете,

    Вітер завиває,

    Сліди все замітає ...

    Як виє вітер?

    Діти: У-У-У-У

    Вихователь: Покажіть, як вітер гілочки качає. (Діти піднімають руки над головою і качають ними вліво, вправо) Ой, а хто тут сховався?

    Вихователь дістає, з-під макета дерева, попередньо захованого іграшкового Діда Мороза

    Вихователь: Так це ж Дідусь Мороз! Так ось хто нас запросив на прогулянку в зимовий ліс!

    Вихователь: (Каже від імені Діда Мороза) Здрастуйте, діти! Це я запросив вас до лісу, щоб ви подивилися, як я його прикрасив. Ви не забули, яка зараз пора року?

    Діти: Зима.

    Дід Мороз: А зимою на вулиці тепло або холодно?

    Діти: Холодно і йде сніг.

    Дід Мороз: А ви можете кружляти як сніжинки?

    Вихователь: Звичайно, Дідусь Мороз.

    Физкультминутка «Сніжинки»

    На галявину, на лужок

    Тихо падає сніжок,

    Кружляють сніжинки.

    Полетіли, полетіли,

    І під ялинку вляглися,

    Тихо сплять сніжинки,

    Білі пушинки.

    Налетів тут вітерець,

    Закружляв наш сніжок,

    Разом з ним сніжинки,

    Білі пушинки.

    Дід Мороз: Діти, а хто виє як вітер?

    Діти: Вовк.

    Дід Мороз: А яких ще диких тварин ви знаєте?

    Діти: Лисицю, зайця, їжака, ведмедя, білку.

    Дід Мороз: Все правильно, молодці! А тепер давайте з вами пограємо. Я приніс подарунки для звірів: яблуко, морква, рибку, гриб і мед. Вгадайте з опису, для якого звіра призначений подарунок.

    Дидактична гра «Вгадай за описом»

    1. Довгі вуха, короткий хвіст,

    Стрибає спритно, любить морквину. (Заєць)

    2. Хто в дуплі горіхи ховає?

    Сушить на зиму гриби? (Білка)

    3. Під соснами, під ялинками,

    Повзе клубок з голками. (Їжак)

    4. Руда шахрайка

    Ловить рибку спритно. (Лисиця)

    5. Хто зиму спить, навесні встає

    І дуже-дуже любить мед? (Ведмідь)

    Вихователь: Правильно, хлопці, відгадали. Зайчику - морква, білку - гриб, ведмедю - мед, їжаку - яблуко, лисиці - рибку. А зараз Дід Мороз придумав для вас ще одну гру.

    Гра «Знайди шубку звіра»

    (Кільце Лулія)

    На зовнішньому (великому) кільці зображені звірі, а на внутрішньому (маленькому) кільці зображені їх шубки. За завданням вихователя діти повинні, обертаючи маленький коло, підібрати кожній тварині свою шубку.

    Дід Мороз:

    Молодці, хлопці,

    Відгадали всі загадки.

    І в грі ви, малята,

    Були теж хороші.

    До свиданья, дітвора,

    Розлучатися нам пора

    Вихователь: Діти, Дідусь Мороз пішов, а наша прогулянка триває. Давайте пошукаємо очима, де сховалися звірі. Ось в барлозі спить ведмідь, а в нірці - їжачок. Ведмідь, який за розміром?

    Діти: Великий. (Розводять руки в сторони)

    Вихователь: А їжак, який за розміром?

    Діти: Маленький. (З'єднують руки)

    Вихователь: Он далеко від нас сидить вовк, а поряд - зайчик Хто далеко від нас?

    Діти: Вовк.

    Вихователь: А близько?

    Діти: Зайчик.

    Вихователь: Ну, ось і закінчилася наша захоплююча прогулянка. Пора повертатися в групу. На прощання давайте подаруємо всім лісовим жителям наші усмішки.

    Психогимнастика «Посмішка»

    Давайте, за руки візьмемося,

    І все один одному посміхнемось,

    Я подарую посмішку вам,

    А ви подаруєте друзям.





    Конспект комплексного заняття з екології для дітей середнього дошкільного віку «Прогулянка по зимовому лісі»