• Хід заняття

  • Конспект комплексного заняття в другій молодшій групі «Весна»




    Дата конвертації15.04.2017
    Розмір4,31 Kb.
    ТипВесна. Матеріали для дитячого садка на тему вес

    Ольга Поспєлова
    Конспект комплексного заняття в другій молодшій групі «Весна»

    Конспект комплексного заняття в другій молодшій групі

    «Весна»

    Мета: узагальнити та закріпити знання про весняні явища природи.

    завдання:

    - вчити встановлювати причинно - наслідкові зв'язки; розвивати зорове сприйняття, слухове і зорове увагу, дрібну моторику;

    - поповнювати і активізувати словниковий запас;

    - повторити геометричні фігури, кольори, розмір;

    - повторити правила безпеки в роботі з дрібними предметами (гудзиками).

    Матеріал: предметні картинки, ілюстрації на тему «весна», картки - схеми, набори блоків Дьенеша, роздаткові картки за кількістю дітей, набір кольорових гудзиків різного розміру.

    Хід заняття:

    1. Гра-привітання «Наші розумні головки»

    Наші розумні головки

    Думатимуть багато, спритно.

    Вушка будуть слухати,

    Ротик чітко говорити.

    Ручки будуть плескати,

    Ніжки будуть топати.

    Спинки випрямляються,

    Один одному посміхаємося.

    2. Про що наше сьогоднішнє заняття ви дізнаєтесь, послухавши вірш і подивившись на картинки. Дивіться і слухайте.

    Ми картиночки покажемо

    І про кожну розповімо:

    Сонечко, бурульки, нирки,

    Кульбаби, листочки,

    Краплі, калюжі, струмочки,

    Мухи, метелики, жуки,

    Птахи з півдня прилітають ...

    Ну, коли це буває? (відповіді дітей)

    - Правильно. Пройшла холодна зима і настала тепла весна.

    3. Розповідь з опорної на картину.

    - Ось прийшла до нас весна. Коли настає весна? (після зими)

    - Була зима і люди носили теплий одяг. Прийшла весна. Потрібна людям інший одяг? Підберіть, будь ласка, яка підходить для весни одяг.

    Дидактична гра «Підбери одяг»

    - Сонечко яскраво світить і припікає. Тому сніг став рихлим і почав танути. З'явилися проталини і потекли струмочки.

    - На дахах будинків можна бачити тануть бурульки. Вони теж тануть від сонячного тепла. Звук танучих бурульок називається «крапель».

    - На деревах з'явилися набряклі бруньки, з яких виростуть зелені листочки.

    - З'явилися перші квіти. Назвіть, які первоцвіти ви знаєте?

    Дидактична гра «Підбери за кольором і розміром»

    - Давайте підійдемо до столів. На столах лежать картинки з квітами. Знайдіть на них місце гудзиків. Підбирати гудзики треба за кольором і величиною. Давайте згадаємо правила роботи з дрібними деталями. (відповіді дітей)

    - Навесні птахи прилітають з теплих країв, тому ми чуємо дзвінкий пташиний щебет. Які птахи повертаються до нас? Чому вони повертаються? (тому що прокинулися комахи, які їдять птиці) Птахи в'ють гнізда, з'являються пташенята. Але деякі птахи не в'ють гнізда, вони шукають собі будиночки - шпаківні. Ви вмієте будувати шпаківні?

    Дидактична гра «Побудуй шпаківню»

    Викладаємо шпаківню з геометричних фігур. (з блоків Дьенеша)

    - Після довгої сплячки прокидаються звірі. Які звірі прокидаються навесні? (ведмідь, їжак, бджілки та інші комахи)

    Физкультминутка. «Ручки піднімаємо».

    Піднімаємо ручки, розганяємо хмаринки.

    Найяскравіше, сонечко світи, похмурий дощик заборони.

    Ось закінчено далеку дорогу.

    Можна сісти і відпочити.

    - Молодці, хлопці, весело пограли. А тепер перевіримо, чи всі ви запам'ятали.

    4. Словесна гра «Відповідай правильно».

    - Навесні сонечко гріє або морозить?

    - Сніг тане або падає на землю?

    - Струмки течуть або замерзають?

    -Жучкі ховаються або прокидаються?

    - Люди одягають шуби або куртки?

    - Діти пускають кораблики в струмочках або грають в сніжки?

    - Звірі лягають спати або прокидаються?

    - Птахи відлітають на південь або повертаються?





    Конспект комплексного заняття в другій молодшій групі «Весна»