• Хід заняття.

  • Скачати 10,05 Kb.

    Конспект інтегрованого заняття з використанням нетрадиційної техніки малювання «Рецепт гарного настрою»




    Дата конвертації14.04.2017
    Розмір10,05 Kb.
    ТипЗаняття з малювання. Конспекти, НОД

    Скачати 10,05 Kb.

    Світлана Кірєєва
    Конспект інтегрованого заняття з використанням нетрадиційної техніки малювання «Рецепт гарного настрою»

    Конспект інтегрованого заняття

    з використанням нетрадиційної техніки малювання.

    «Рецепт гарного настрою»

    Мета: Пробудити цікавість і інтерес до творчості шляхом знайомства з новим прийомом створення зображення «Візерунки на молоці».

    завдання:

    Освітня галузь «Пізнавальний розвиток»

    • Закріплювати вміння розв'язувати задачі на додавання і віднімання в межах 10.

    • Розвивати інтерес до експериментування з різними матеріалом.

    Тренувати в умінні аналізувати результати власних робіт.

    • Розширення кругозору дітей в частині елементарних уявлень про навколишній світ.

    Освітня галузь «Соціально-комунікативний розвиток»:

    • Створити умови для самостійного пошуку відомостей про навколишній світ.

    Розвивати розумову активність, вміння спостерігати, аналізувати, робити висновки.

    • Викликати радість від відкриттів, отриманих під час проведення дослідів.

    • Виховувати бажання співпрацювати, домовлятися в ході спільної діяльності.

    • Розвиток вільного спілкування з дорослими і дітьми.

    • Виховувати дружні взаємини, взаємовиручку і акуратність.

    Створити у дітей радісний настрій.

    • Викликати бажання допомогти, активізувати дітей на вирішення проблемної ситуації.

    • Продовжувати вчити дітей під час дослідів дотримуватися правил безпеки.

    Освітня галузь «Мовний розвиток»:

    • Поповнити словниковий запас дітей за рахунок слів: харчові барвники, розчин.

    • Підбирати прикметники до іменника, використовувати порівняльні мовні звороти.

    Матеріал й устаткування:

    Атрибути для с / р гри «Магазин»: мяс, лялька, книга, машинка, коробка цукерок, корзинка з апельсинами, картки з завданнями, «Набір юних дослідників»; презентація ІКТ «Відео - інструкція»; Молоко, засіб для миття посуду, харчові барвники; піпетки, ватяні палички, тарелкаіна кожної дитини.

    Хід заняття.

    Вихователь: Доброе утро, хлопці. Я рада вас бачити. Давайте всі разом візьмемося за руки, встанемо в коло і заспіваємо:

    «Ранок починається, разом ми зустрічаємося.

    Ми один одному раді.

    (Ім'я дитини) тут і ... .Тут ... .Тут ... тут ... тут.

    Все тут!

    Давайте порадіємо сонцю і птахам (діти піднімають руки вгору)

    А також порадіємо усміхненим особам (посміхаються один одному)

    І всім, хто живе на цій планеті (розводять руками)

    «Доброго ранку!» Скажімо все разом. (беруться за руки)

    Вихователь: Доброго дня діти! Я дуже рада зустрічі з вами і тому, що ви прийшли з хорошим настроєм.

    Лунає телефонний дзвінок.

    Вихователь: Хлопці мені зателефонувала мама Каті і попросила про допомогу. Катя захворіла. Доктор виписав їй ліки і прописав постільний режим. На вулиці весна, світить яскраве сонечко, друзі її гуляють у дворі. А Катя хворіє, лежить в ліжку і дуже сумує. Відомо, що поганий настрій не допомагає одужувати, а зовсім навпаки, людина може хворіти дуже довго. Мама за неї переживає і просить нас знайти «рецепт гарного настрою».

    Вихователь: Діти, як ви думаєте, що може підняти настрій?

    Можливі відповіді дітей: Нова іграшка, цікава книга, солодощі, фрукти ...

    Вихователь: Так, ви маєте рацію! Думаю, що, якщо ми прийдемо до Каті з подарунками і гостинцями, то настрій її покращиться. Тільки, де ж нам все це придбати?

    Можливі відповіді дітей: Взяти будинку, попросити у мами, купити в магазині ...

    Вихователь: Правильно! І ми з вами вирушаємо в магазин.

    Физкультминутка: «Супермаркет»

    Сумку в руки ми беремо, (нахиляються і беруть уявну сумку)

    З вами в магазин йдемо. (крокують на місці)

    У магазині ж на полицях

    Є й книжки, і іграшки,

    Солодощі та фрукти,

    Різні продукти (повороти тулуба в праву і в ліву сторони, руки в сторони)

    Заходи швидше сюди, (рух рук до себе)

    Вибір є у нас завжди. (руки в сторони)

    Вивіска на двері: магазин «Фантазія»

    З / р гра «Магазин»

    Дітей зустрічає продавець: Добрий день!

    Вихователь і діти: Доброго дня!

    Продавець: Чим можу вам допомогти?

    Діти вибирають товар і цікавляться, скільки коштує.

    Продавець: Ви, знаєте, я дуже люблю загадувати загадки тому, щоб купити товар ви повинні правильно відповісти на мої завдання.

    - М'яч коштує стільки, скільки днів у тижні.

    - Лялька стоїть на два рубля дешевше, ніж м'яч.

    - Книга коштує на 1 рубль дорожче ляльки.

    - Коробка цукерок коштує на 3 рубля дорожче, ніж м'яч.

    - Машина коштує стільки ж, скільки коштує лялька.

    -В кошику лежать апельсини. Один апельсин коштує 1 рубль. Скільки апельсинів в кошику і скільки вони коштують?

    Відповіді дітей.

    Вихователь: Може у вас є що - то цікаве, що дозволить поліпшити настрій.

    Продавець: Так, у мене є саме те, що вам потрібно.

    (продавець дає коробку, на якій написано «Набір юних дослідників»)

    Вихователь: Діти, давайте подивимося, що там всередині.

    (відкривають коробку і дістають звідти: пляшку молока, фарбу, рідина для миття посуду, піпетка, ватяні палички)

    Вихователь: Хлопці, як ви думаєте, для чого потрібні всі ці предмети: пляшка молока, фарбу, рідина для миття посуду, піпетка, ватяні палички?

    Можливі відповіді дітей.

    Вихователь: Хлопці, ці предмети можуть, яким не будь чином, бути пов'язані між собою?

    Можливі відповіді дітей.

    Продавець: Бачу, зацікавилися, але поки не розумієте, для чого все це. На допомогу вам прийде відео - інструкція. Дивіться уважно і запам'ятовуєте.

    Показ презентації «Набір юних дослідників»

    Вихователь: Хлопці, вам сподобалося?

    Відповіді дітей.

    Вихователь: А самі хочете спробувати намалювати візерунки на молоці?

    Відповіді дітей.

    Вихователь разом з дітьми дякує продавця.

    Вихователь: Хлопці, як ви вважаєте, цей дивовижний набір допоможе Каті підняти настрій?

    Можливі відповіді дітей.

    Физкультминутка «Гості»:

    Діти стоять у колі, крокують на місці.

    На горі ми бачимо будинок, (кистями рук зобразити будиночок)

    Багато зелені колом, (хвилеподібні рухи кистями рук)

    Ось дерева, ось кущі, (руками показати дерева і кущі)

    Ось запашні квіти. (пальцями показати бутон)

    Оточує все паркан, (ходьба по колу взявшись за руки)

    За парканом - чисте подвір'я. (махи руками)

    Ми ворота відкриваємо, (відкриваємо кистями рук ворота)

    До будинку швидко підбігаємо, (біг на місці)

    У двері стукаємо: «Тук - тук - тук!» (Постукати кулак про кулак)

    Хто - то до нас йде на стук. (долоню прикласти до правого вуха)

    Гостей зустрічає сумна Катя з шарфом на шиї.

    Вихователь: Хлопці, давайте привітаємося з Катею і побажаємо їй здоров'я.

    Вихователь разом з дітьми:

    -Здравствуйте! -ти скажеш людині.

    -Здрастуй! -улибнется він у відповідь,

    І, напевно, не піде в аптеку,

    І здоровим буде багато років.

    Вихователь: Катя ми принесли тобі гостинці та подарунки.

    Діти дарують Каті те, що придбали в магазині.

    Вихователь: А ще, ми принесли «Рецепт гарного настрою».

    Вихователь показує «Набір юних дослідників».

    Вихователь: Хлопці, навчимо Катю малювати чарівні візерунки на молоці.

    Відповіді дітей.

    Вихователь разом з Катею і дітьми сідають за стіл.

    Вихователь: Хлопці, давайте згадаємо відео - інструкцію, з чого треба почати?

    Можливі відповіді дітей.

    Вихователь показує досвід сама, коментуючи свої дії і радячись з дітьми.

    Послідовність малювання на молоці:

    1. Нам знадобиться: молоко, харчові барвники, ватяна паличка, засіб для миття посуду.

    2. Наливаємо молоко в тарілку.

    3. В молоко додаємо піпеткою 1,2 крапельки харчового барвника.

    4. Намагаємося кольору додавати в молоко так, щоб вони не торкалися один з одним.

    5. Беремо ватяну паличку, змочуємо її в рідині для миття посуду.

    6. І опускаємо в тарілку з розчином.

    7. Спостерігаємо, що відбувається.

    Діти самостійно малюють візерунки на молоці.

    Підбиття підсумків.

    Вихователь: Хлопці, подивіться, які візерунки у нас вийшли.

    Вихователь звертається до кожного ребё нку: На що схожий твій візерунок ... ім'я дитини?

    Можливі відповіді дітей.

    Вихователь: Чудові малюнки у нас вийшли. Тут ми побачили: казковий квітка, солодкий льодяник на паличці, раніше ранок, магічний кристал, гарний настрій.

    Вихователь: Хлопці, подивіться, наша Катя посміхається і навіть шарф зняла з шиї, горло боліти перестало.

    рефлексія:

    Хлопці, що вам найбільше запам'яталося?

    Як ми допомогли Каті поліпшити настрій?

    На чому ми навчилися малювати?



    Скачати 10,05 Kb.


    Конспект інтегрованого заняття з використанням нетрадиційної техніки малювання «Рецепт гарного настрою»

    Скачати 10,05 Kb.