Конспект інтегрованого заняття з розвитку творчої уяви у дітей 5-7 років «Прогулянка по весняному лісі»




Дата конвертації09.05.2017
Розмір7.41 Kb.

Віра Філіна
Конспект інтегрованого заняття з розвитку творчої уяви у дітей 5-7 років «Прогулянка по весняному лісі»

Мета: розвиток творчої уяви дітей старшого дошкільного віку.

завдання:

Розвиваючі:

• Розвивати творчу уяву і творче мислення дітей;

• Розвивати цілісне сприйняття, увагу, логічне мислення, пам'ять, мова дітей;

• Розвивати дрібну моторику (гра з камінчиками, аплікація) і координацію рухів (ловля рибок, ходьба по містку).

Навчальні:

• Вчити вгадувати предмет по словесному опису властивостей і ознакою;

• Вчити вмінню орієнтуватися в просторі.

виховні:

• Виховувати почуття колективізму і гуманні почуття (доброту, турботу);

• Виховувати акуратність (при виконанні аплікації).

Обладнання: ноутбук, колонки, конверти із завданнями для дітей, штучні дерева (ялинки, берізка, шишки, камінчики, розрізана картинка, картинка з фантастичним тваринам, хмари, вирізані у формі різних предметів, гімнастична доріжка (ребриста, ватман з намальованою кошиком, обруч , набір пластмасових рибок (на боці приклеєні загадки, магнітна вудка, конверт з паперовими підсніжниками, клей, скриня, розмальовки, ватман чистий, маркер.

Інтеграція з освітніми областями:

Пізнавальний розвиток: закріплення знань про весняний ліс і його мешканців, вчити відгадувати загадки, виділяючи характерні ознаки.

Соціально-комунікативний розвиток: вчити приходити один одному на допомогу, вчити не сміятися над неправильними відповідями інших дітей; розвиток вміння вступати в діалог з дорослим і один з одним, уважно слухати співрозмовника, відповідати один за одним, не перебивати один одного.

Художньо-естетичний розвиток: відгадування загадок, виготовлення подарунка «кошика з пролісками», прослуховування аудіозаписів зі звуками природи, пісні з мультфільму.

Фізичний розвиток: ходьба по гімнастичній ребристою доріжці (розвиток рівноваги, координації руху, розвиток дрібної моторики кистей рук, релаксація «Чарівний сон» (профілактика перевтоми).

Хід заняття:

I. Організаційний момент:

Ритуал вітання (педагог вітається з дітьми).

По електронній пошті приходить лист від Маші, в якому вона пропонує хлопцям прогулятися по казковому весняному лісі. Вони з Мишком приготували для хлопців сюрприз і сховали його десь в лісі і щоб знайти цей сюрприз дітям потрібно буде виконувати різні завдання і отримувати орієнтування, куди рухатися далі. Але щоб потрапити в чарівний ліс, потрібно закрити очі і вимовити чарівні слова (педагог пропонує дітям закрити очі і вимовити чарівні слова, щоб опинитися в казковому лісі).

Чарівні слова: «Вітер! Вітер! Один два три! Бути на нашу вели! Хочемо потрапити в чарівний ліс! »

Звучить фонограма вітру.

II. Основна частина:

Діти відкривають очі, під ногами виявляється конверт, в якому написано, що йти потрібно до двох ялинку, що росте поруч. Під ялинками в конверті записка від Маші:

«Хлопці, вітаю вас в нашому казковому весняному лісі! Послухайте, як чудово співають в ньому птиці! Ось ваше перше завдання! Вам потрібно зібрати розрізану картинку. Зібравши її ви зрозумієте куди потрібно йти далі ».

Діти збирають картинку, на ній зображена річка і місток. Діти з педагогом йдуть далі. Переходять місток і знаходять під ним наступний конверт із завданням.

«Хлопці, ось ваше друге завдання! Подивіться як цікаво лежать камінчики на березі річки. Вони вам нічого не нагадують? Пограйте з камінчиками, перетворивши звичайні фігурки в цікаві предмети. Як виконаєте завдання - рухайтеся далі, до великої ялини. Хай щастить!"

Діти виконують завдання, «домальовуючи» фігурки за допомогою камінчиків.

У великий їли в конверті наступне завдання.

«Подивіться, що це висить на ялинці? Що б це могло бути? Правильно це фантастична тварина! З яких тварин його зробили? Придумайте йому ім'я і розкажіть, трохи про нього. »

Педагог пропонує дітям виконати завдання Маші, а потім продовжує читання записки:

«Впоралися? Молодці! Тоді йдіть на велику галявину. Ви відразу дізнаєтеся її за великим дереву, що росте на ній. Як же воно називається? Ех, знову забула! ».

По дорозі до галявини педагог звертає увагу на хмари пливуть в небі (хмари у вигляді силуетів різних предметів підвішені на стелі). «Що вони нагадують вам? На що схожі? »

Під березою лежить наступний конверт.

«Втомилися? Тоді ляжте зручніше на галявину, відпочиньте, закрийте очі, погрійтеся на теплому весняному сонечку і трохи поспіть. А потім підете далі, до ставка ».

Педагог пропонує дітям лягти на галявину (килим) зручніше, так щоб не заважати один одному.

Релаксація «Чарівний сон»

Вії опускаються. Очки закриваються.

Ми спокійно відпочиваємо. Ми спокійно відпочиваємо.

Сном чарівним засипаємо.

Дихається легко. рівно. глибоко.

Наші руки відпочивають. Відпочивають. засипають.

Відпочивають. засипають.

Шия не напружена і розслаблена. Губи трохи відкриваються.

Все чудово розслабляється. Все чудово розслабляється.

Дихається легко. рівно. глибоко

(Довга пауза. Діти виходять з "Чарівного сну")

Ми спокійно відпочивали, Сном чарівним засипали.

Добре нам відпочивати! Але пора вже вставати!

Міцніше кулачки стискаємо. Їх вище піднімаємо

Потягнутися! Посміхнутися! Всім відкрити очі і встати!

Після релаксації діти йдуть далі, підходять до ставка з рибками і бачать конверт із завданням.

«Перед вами чарівний ставок. Тут живуть розумні рибки, які люблять згадувати загадки. Вони загадають вам загадки про ліс і про наших з Мішею друзів ».

Діти по черзі виловлюють зі ставка рибок і відгадують загадки, написані на них. У конверті лежить ще одна записка від Маші:

«Ви вже майже у мети! Ідіть вперед і побачите печеру. У ній ви знайдете те, що шукаєте ».

Діти з педагогом йдуть далі і в «печері» знаходять скриню, в якому лежить «подарунок» - розмальовки про Машу і Ведмедя.

Педагог показує, що лежить у неї в конверті (проліски) і пропонує дітям теж зробити для Маші і ведмедики подарунок - кошик з пролісками (на столі заздалегідь приготоване все необхідне. Діти з педагогом під музику з мультфільму «Маша і ведмідь» ( «Сонячні зайчики ») роблять подарунок (наклеюють заздалегідь вирізані проліски на кошик).

III. Заключна частина (рефлексія заняття)

Педагог просить дітей згадати де вони побували, що їм сподобалося робити найбільше, що бачили по дорозі і що робили в кожному завданні і намалювати приблизну карту-маршрут подорожі по лісі, щоб потім показати її своїм друзям.

Ритуал прощання:

Педагог говорить, що пора повертатися з казки додому, пропонує закрити очі і вимовити чарівні слова.

Чарівні слова: «Вітер! Вітер! Один два три! Бути на нашу вели! Хочемо повернутися додому! »

Звучить фонограма вітру.

Діти відкривають очі і виявляються в групі. Педагог дякує дітей за спільну прогулянку і прощається з ними.





Конспект інтегрованого заняття з розвитку творчої уяви у дітей 5-7 років «Прогулянка по весняному лісі»