Конспект інтегрованого заняття з розвитку мовлення в середній групі. «Переказ розповіді Е. Чарушина« Курочка »




Дата конвертації21.06.2017
Розмір4.26 Kb.
ТипІнтегровані заняття. конспекти

Любов Петрівна Уткіна
Конспект інтегрованого заняття з розвитку мовлення в середній групі. «Переказ розповіді Е. Чарушина« Курочка »

МУНІЦИПАЛЬНЕ БЮДЖЕТНА ДОШКОЛЬНОЕ

ОСВІТНЯ УСТАНОВА

дитячий садок № 40 «Райдуга»

м Саров

607188, Нижегородська обл., М Саров, вул. Силкіна, д. 4б тел. 7-20-81

«Переказ розповіді Е. Чарушина« Курочка »

(Конспект інтегрованого заняття з розвитку мовлення в середній групі)

підготувала:

Уткіна Л. П.

Мета: Розвивати вміння дітей уважно слухати розповідь, відповідати на питання, переказувати текст розповіді Е. Чарушина «Курочка», використовуючи мнемотехнику. Тренувати в порівнянні об'єктів на картинках за величиною, кольором, характером, підборі визначень, антонімів, узгодженні прикметників з іменниками в роді і числі, орієнтуванні в просторі. Закріплювати вміння розрізняти звук «ц» в словах, називати слова з цим звуком, правильно вимовляти його.

Розвивати творчу уяву, мислення, пам'ять у дітей.

Виховувати увагу.

Матеріал: коло жовтого кольору, картинки із зображенням сонечка, кульбаби, місяця, м'ячі, тарілки, прихватки, гудзики, курчати, курки; розповідь Є. Чарушина «Курочка», картинки (мнемотехніка) за змістом оповідання Е. Чарушина «Курочка», слова на звук «ц».

Хід заняття.

- Хлопці, подивіться, на цей листок. Що ви бачите? Яка це фігура? (Коло).

-Якого він кольору? (Жовтого).

- Як ви думаєте, на що або на кого може бути схожий жовтий коло?

(На сонечко, кульбаба, місяць, м'яч, тарілку, прихватку, гудзик, ципленочка).

-Хто мама у курчати? (Курочка).

-Чим схожі курочка і курча? (У них є голова, крильця, лапки).

- Чим вони відрізняються?

(Величиною: курочка велика, а курча маленький;

кольором: курочка ряба, а курча жовтий;

оперенням: тіло курочки покрито пір'ям, а тіло курчати покрито

пухом;

характером: курочка добра, турботлива, уважна, а курчата

пустотливі, спритні, веселі).

Физкультминутка «Пустотливі курчата».

- Вийшли курчатка погуляти. Подивилися вони вниз і що побачили? (Килим).

- Подивилися вгору і побачили що? (стеля).

- Подивилися вліво і побачили ...? (Вікно, дерева, будинки).

- Подивилися вправо і побачили ...? (Стіни, двері, шафи, іграшки).

Читання оповідання.

- Хлопці, послухайте уважно розповідь Чарушина «Курочка».

Обговорення розповіді.

- Про що це оповідання? (Про курочку, курчатах, про дощик).

- Як курчата сховалися під крильця до курки?

(Хто зовсім сховався, у кого тільки ніжки видно, у кого головка стирчить,

а у кого тільки очей визирає).

- А хто не сховався від дощу? (Два ципленочка).

- Що вони роблять? (Стоять, пищать і дивуються: що це таке їм на голову їм

капає).

Переказ розповіді вихователем з використанням

мнемотехніки.

- А зараз ви будете переказувати розповідь, використовуючи ці картинки.

Перший буде розповідати, як курочка з курчатами гуляла, як вона їх

ховала;

Другий буде розповідати, як курчата сховалися;

Третій буде розповідати про двох курчатах.

Переказ дітей.

- Послухайте слова. Який звук я в них виділю?

(Курчата, курка, ціп-ціп, водиця - звук (ц).

- Тепер ви скажіть слова, виділяючи звук (ц).

Гра «Будь уважним».

-Поіграем в гру. Я буду говорити слова. Якщо ви почуєте в слові звук (ц)

-хлопніте в долоні. Якщо в слові немає звуку «ц» немає - підніміть руки.

(Чапля, цокає, ходить, спиця;

квітка, росте, цирк, сидить, птах;

приїхав, цифра, п'ятірка, темниця, вулиця)

підсумок:

- Як ви думаєте, чому два курчати залишилися мокрими?

- Що допомогло нам згадати розповідь і переказати його?

(Чарівні картинки)

- Які слова зі звуком (ц) ми сьогодні називали?





Конспект інтегрованого заняття з розвитку мовлення в середній групі. «Переказ розповіді Е. Чарушина« Курочка »