• Хід заняття

  • Конспект інтегрованого заняття з розвитку мовлення та ліплення в другій молодшій групі «Весела подорож до казкової країни»




    Дата конвертації04.04.2017
    Розмір6 Kb.

    Антоніна Стерликова
    Конспект інтегрованого заняття з розвитку мовлення та ліплення в другій молодшій групі «Весела подорож до казкової країни»

    «Весела подорож до казкової країни»

    Вихователь: Стерликова А. А., педагог 1-ої кваліфікаційної категорії

    Мета: розвивати і активізувати мова дітей засобами усної народної творчості, створити радісний настрій, викликати у дітей позитивні емоції.

    завдання:

    - формувати пізнавальну активність;

    - розвивати вміння відповідати на питання вихователя;

    - виховувати інтерес і любов до казок;

    - розвивати і активізувати мова дітей;

    - вчити називати і дізнаватися персонажів із знайомих казок;

    - розвивати дрібну моторику пальців.

    Матеріал: настільний театр «Теремок», фленелеграф «Колобок», презентація «Курочка ряба», пластилін.

    Попередня робота:

    - читання казок, потешек;

    - розгляд ілюстрацій і іграшок за мотивами казок;

    - відгадування загадок, побудованих на описі і порівнянні.

    Хід заняття:

    Вихователь: Діти, подивіться, скільки гостей, давайте привітаємо один одного.

    Комунікативна гра «Здрастуйте, долоньки!»

    Привіт, долоньки! (Хлоп-хлоп-хлоп)

    Привіт, ніжки! (топ-топ-топ)

    Привіт, щічки! (плюх-плюх-плюх)

    Пухкенькі щічки! (плюх, плюх, плюх)

    Привіт, губки! (чмок-чмок-чмок)

    Привіт, зубки! (клац-клац-клац)

    Здрастуй, мій носик! (біп-біп-біп)

    Привіт, гості! Вітання!

    • (Прийом активного залучення дітей в спільні з педагогом ігрові дії)

    Хлоп'ята, а ви любите казки? (відповіді дітей)

    Бачу, заблищали очі. А я хочу вас запросити здійснити подорож в казку на казковому паровозику (діти будуються в паровозик):

    Тихіше, діти, які не галасуйте,

    Чари ви не спугните,

    Ось тобі моє плече, в паровозик зберемося,

    До казки дружно доберемося. (Під музику рухаються діти по залу, взявшись за руки)

    Ну, що заводимо мотор р-р-р. Поїхали чух-чух-чух.

    Вагончики, вагончики

    По рейках торохтять

    Везуть, везуть вагончики

    У казочку хлопців.

    Ось ми і потрапили, хлопці, з вами в казку.

    (театр на фланелеграфе «Колобок»)

    Вихователь: хлопці, допоможіть мені відгадати хто це?

    Його з'їсти хотіли все,

    Але потрапив він в пащу до лисиці.

    Здобний, маленький клубок

    У казці звався. (Колобок)

    Діти: колобок.

    Вихователь: який він форми?

    Діти: круглий.

    Вихователь: Хто спік Колобка? Від кого пішов Колобок? Хто з'їв Колобка? (відповіді дітей).

    Вихователь: молодці! Я вас запрошую в іншу казку, а дорогу до неї покаже чарівний клубочок.

    Ти йди, йди, клубок,

    З ярка на місток,

    Тільки сильно не поспішай,

    Шлях дорогу вкажи

    До казки діток приведи! (підходять до Теремків)

    А ось і нова казка. Скажіть, хлопці, що це за казка? (відповідь дітей)

    Вихователь: правильно, а хто в теремочке живе?

    Діти: мишка-норушка, жаба-жаба, зайчик-побігайчик, лисичка-сестричка, дзига-сірий бочок.

    Вихователь: а хто розчавив теремок?

    Діти: ведмідь.

    Вихователь: хлопці, а який ведмідь в цій казці?

    Діти: великий, незграбний, клишоногий.

    Вихователь: молодці, дітки, добре знаєте казку. Хлопці, а ви любите ходити в гості?

    Ми зараз з вами підемо в гості до казки.

    Комплексна гра під музику:

    За рівної доріжці

    Крокують наші ніжки,

    Ось так, ось так (марш під музику)

    За рівної доріжці бігли наші ніжки

    Топ-топ-топ, топ-топ-топ (біг під музику)

    А тепер по камінцях

    Стриб-скок, стриб-скок (стрибки на двох ногах)

    Ми прийшли, стоп!

    Вихователь: що за казка, хлопці? (відповідь)

    Правильно, «Курочка Ряба». Пропоную вам самим розповісти цю казку, а я вам допоможу. Займайте місця в лісовому кінотеатрі (включає презентацію казки).

    Хлопці, у мене неприємність! Казку можна побачити, а звук пропав. Допоможіть мені озвучити героїв.

    Діти розповідають казку «Курочка Ряба».

    Вихователь: Ось які молодці у мене хлопці, добре знаєте казку. А що любить курочка їсти:

    Діти: зернятка.

    Вихователь: хочете погодувати курочку зернятками? У нас є галявинка і пластилін, пропоную вам наліпити зерняток для курочки (діти ліплять зернятка)

    Вихователь: ось як багато зерняток вийшло, молодці, хлопці! Давайте погодуємо нашу Рябу.

    Вихователь і діти:

    Курочка моя, розумниця моя

    Ось тобі зерно, водичка

    Дай, ти, нам яєчко (діти годують курочку).

    Вихователь: хлопці, а за те, що ми нагодували курочку, вона нам дарує яєчко (яйце падає, розбивається, а там частування для дітей).

    Спасибі, курочка за частування, а нам пора повертатися в дитячий сад. Сідаємо всі в вагончики і вирушаємо в дорогу назад:

    Ось поїхав паровоз,

    Діток в садок він повіз: ту-ту ... До побачення!





    Конспект інтегрованого заняття з розвитку мовлення та ліплення в другій молодшій групі «Весела подорож до казкової країни»