• Хід заняття.

  • Конспект інтегрованого заняття з розвитку мовлення та художньої творчості в старшій групі «Риби»




    Дата конвертації17.06.2017
    Розмір6.04 Kb.

    Ніна Пантеліївна Лазебная
    Конспект інтегрованого заняття з розвитку мовлення та художньої творчості в старшій групі «Риби»

    Мадоу «Центр розвитку дитини - дитячий садок №33« Веселка »

    «Риби»

    Конспект інтегрованого заняття з розвитку мовлення та художньої творчості в старшій групі компенсуючого виду для дітей з порушеннями мови

    Гусельникова А. М.

    учитель-логопед

    Мадоу «Центр розвитку

    дитини - дитячий садок №33 «Веселка»

    Лазебная Н. П.

    вихователь

    групи компенсуючого виду

    для дітей з порушенням мовлення

    Губкін, 2013

    «Риби»

    Конспект інтегрованого заняття з розвитку мовлення та художньої творчості в старшій групі компенсуючого виду для дітей з порушеннями мови

    Гусельникова Алевтина Михайлівна.

    учитель-логопед

    Мадоу «Центр розвитку

    дитини - дитячий садок №33 «Веселка»

    Лазебная Ніна Пантеліївна

    вихователь

    групи компенсуючого виду

    для дітей з порушенням мовлення

    Тема: «Риби»

    Мета: Уточнити і зміцнити знання дітей про риб, про їхню будову, спосіб розмноження, про харчування. Вчити виділяти характерні ознаки різних риб. Закріпити вміння дітей класифікувати риб за місцем проживання.

    Тренувати в складанні розповіді-опису за схемою. Розвивати мислення, пам'ять.

    Удосконалювати вміння розплющувати вихідну форму і видозмінювати її для створення виразних образів: прищипувати, відтягувати, вдавлювати, розсікати, доповнювати налепами у вигляді смужок і плям.

    Викликати інтерес до ліплення образів підводного світу за поданням. Розвивати уяву і почуття композиції.

    Попередня робота: читання літератури, розглядання ілюстрацій, екскурсія в зоомагазин, рухлива гра «Море хвилюється раз ...»

    Хід заняття.

    Діти, сьогодні у нас незвичайне заняття, тому що ви самі повинні здогадатися, про кого ми будемо говорити.

    Подивіться, на столі лежать частини картинки. Діти, я не знаю хто це. Подув сильний вітер і розкидав їх. Якщо ви зберете її, складете всі її частини, відразу здогадаєтеся, хто це.

    - Ваня, що ти знайшов? (хвіст)

    - А Аліна? (голову)

    - А у Васі що там? (тулуб)

    Ось бачите, вже виходить картина. Чого тут ще не вистачає? Правильно, плавників, зябер.

    Хто ж у нас вийшов? Правильно, риба.

    Ось сьогодні ми і поговоримо про риб.

    Діти, чим дихає риба в воді? Правильно, зябрами. Що на голові у риби? Так, очі, вони у риб не закриваються, тому що у них немає століття.

    Подивіться, що це? Так, це ікра. Кожна ікринка - це яйце. З ікринок з'являються мальки - крихітні рибки. Чим харчуються риби, діти? (водоростями, мотилями, хробаками)

    Давайте пограємо в гру: підберемо до слова «рибка» слова- ознаки: красива, блискуча, спритна, швидка, хитра ... А тепер підберіть родинні слова до слова «риба»: рибка, рибалка, рибалка, рибний ...

    Хто такий рибалка? Так, він ловить рибу. А коли ми можемо сказати «рибний»? Правильно, суп з риби. Чим ловлять рибу? Так, вудкою, мережею, неводом.

    Физкультминутка:

    Равлики повзуть (пересуваються по колу в полупрісяде, заклавши руки за спиною)

    Свої будиночки везуть.

    Рогами ворушать. (зупиняються, роблять «ріжки» пальчиками, нахиляють голову вліво, вправо)

    На рибок дивляться.

    Рибки пливуть (пересуваються по колу дрібними кроками, опустивши руки вздовж тулуба, рухають тільки долонями вперед-назад)

    плавниками гребуть

    Вліво, вправо поворот,

    А тепер навпаки. (Н. Нищева)

    Діти, сподобалися вам риби? Які?

    Подивіться на цю схему. Давайте розповімо про будь-якої вподобаної вам рибі. А щоб нічого не забути, дивіться на неї.

    Ми сьогодні з вами поговорили про риб.

    Вихователь: А зараз ми з вами будемо ліпити риб, які кожному з вас найбільше сподобалися. Зверніть увагу на форму тулуба, хвоста, плавників. Вони абсолютно не схожі один на одного, і це ви повинні відобразити в своїй ліплення.

    Тіло у карася довгасте, сом - риба товста, велика, з вусами, у мечоносці - довгий відросток, схожий на меч, у неону - уздовж тіла тягнеться яскрава голубувато-зелена смуга, а у золотої рибки - великої, красивої форми хвіст.

    Ще раз подивіться на вподобаних риб і приступайте до виконання завдання.

    Підсумок: Сьогодні на занятті ми згадували про риб. Молодці, ви багато запам'ятали. А всіх ваших риб ми помістимо на виставку, бо ви дуже старалися, і риби вийшли чудові.

    Конспект интегрированного занятия по развитию речи и художественному творчеству в старшей группе «Рыбы»




    Конспект інтегрованого заняття з розвитку мовлення та художньої творчості в старшій групі «Риби»