• Прикріплені файли

  • Конспект інтегрованого заняття з розвитку мовлення та художньої творчості в середній групі «Дивовижний світ комах»




    Дата конвертації18.06.2017
    Розмір4,45 Kb.

    Любов Бурлакова
    Конспект інтегрованого заняття з розвитку мовлення та художньої творчості в середній групі «Дивовижний світ комах»

    Конспект інтегрованого заняття з розвитку мовлення та художньої творчості в середній групі «Дивовижний світ комах»

    Попередня робота: Розгляд картинок. Бесіди про комах. Розігрування ситуацій з надання допомоги при укусах комах.

    Мета: Закріпити знання дітей про розмаїття світу комах.

    1. Завдання на розвиток пізнавальних здібностей:

    - узагальнити уявлення дітей про розмаїття комах.

    2. Завдання на розвиток зв'язного мовлення:

    - формувати зв'язне мовлення, правильно використовувати в мовленні граматичні форми;

    - розвивати кмітливість, фантазію в процесі відгадування загадок і логічних ланцюжків.

    3. Виховні завдання:

    - формувати вміння вислуховувати інших дітей під час обговорення будь-якої проблемної ситуації;

    Матеріал до заняття: Презентація «Дивовижний світ комах», інтерактивна дошка, гуаш, розведена в стаканчиках, піпетки, кольорові трафарети метеликів, губка.

    хід заняття

    Організаційний момент:

    Вихователь: Хлопці, як ви думаєте, навіщо комахи потрібні в природі? (запилення, лікування, корм птахів, краса). Ми весь тиждень говорили з вами про різні комах, сьогодні я хочу познайомити вас з незвичайним малюванням, тільки щоб почати малювати, давайте зробимо екскурсію. (показ презентації)

    Введення в тему:

    2 слайд: Пропоную вам відправитися в подорож на галявину. Тут ми можемо зустрітися з різними комахами. Ой, подивіться, хто це? (дидактична гра «Вгадай-ка»)

    3 слайд: Подивіться навколо, яка краса, кого ви бачите на галявині? Давайте по черзі розповімо, кого ви тут зустріли. Відповідь потрібно будувати так - (я бачу, вона)

    4 слайд: Прислухайтеся, хлопці, скільки на галявині різних звуків. Спробуйте здогадатися, хто як звучить? Розкажіть мені, подобаються вам ці комахи? Які вони?

    5 слайд: Придивіться уважно, як яскравий світ річної галявини. Давайте пограємо в гру «Що зайве?». Потрібно вирішити, хто або що зайве в ланцюжку і чому ви так вважаєте?

    6 слайд: Втомилися, хлопці? Давайте з вами відпочинемо на галявині. (физкультминутка)

    7 слайд: У світі комах існує багато небезпек, але вони навчилися рятувати себе різними способами. Послухайте маленький розповідь про чотирьох метеликах і дайте відповідь на питання:

    - Чому метелики бояться птиці?

    - Які квіти вибрали метелики?

    - Чому птах не помітила метеликів?

    8 слайд: Багато ми побачили з вами комах на галявині, хто більше всіх сподобався? Ось зараз я пропоную вам вибрати комаха, яке більше сподобалося, і розфарбувати його незвичайним способом.

    P / S Для занять каплетерапіей я використовувала такий набір «інструментів»:

    -стаканчікі з кольоровою водою (в воді розведені акварельні фарби різних кольорів - жовтий, зелений, синій, червоний, коричневий, чорний і білий,

    -це звичайні скляні піпетки з гумовими наконечниками,

    -губку з поролону (це «шапка-невидимка» для видалення зайвих крапель,

    -листи щільного паперу з трафаретами,

    -салфеткі для рук.

    Основний принцип роботи полягає в наступному: дитина набирає піпеткою кольорову воду і «малює» крапельками на папері.

    Каплетерапія дозволяє діткам розвивати дрібну моторику, готує руку дитини до листа. Дану методику розробила педагог-психолог Анна Кулик.

    Прикріплені файли:

    zanjatie-nasekomye_ud173.pptx | 4260,7 КБ | Завантажено: 151




    Конспект інтегрованого заняття з розвитку мовлення та художньої творчості в середній групі «Дивовижний світ комах»