• Прикріплені файли

  • Конспект інтегрованого заняття з математики й конструювання «Склад числа 7»




    Дата конвертації31.03.2017
    Розмір5.57 Kb.
    ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

    Надія Пивоварський
    Конспект інтегрованого заняття з математики й конструювання «Склад числа 7»

    Конспект інтегрованого заняття з математики й конструювання

    Тема: «Склад числа 7»

    Мета: Ознайомити дітей з утворенням числа 7 і цифри 7

    завдання:

    познайомити з утворенням числа 7 і цифрою 7

    закріплювати назви днів тижня;

    розвивати логічне мислення

    продовжувати розвиток математичної мови в ході коментування, пояснення;

    тренувати увагу

    виховувати допитливість.

    хід заняття

    організаційний момент

    - Вихователь: Подивіться нам прийшов лист. Я його вам прочитаю.

    Я казкова принцеса і мене зачарувала зла чаклунка, допоможіть мене чар. Для цього я надіслала вам чарівну квітку, на кожній пелюстці є завдання, виконавши їх ви расколдуете мене.

    - Хлопці допоможемо принцесі?

    - Подивіться який красиву квітку, давайте порахуємо скільки пелюсток.

    Молодці, сідаємо за стіл, спину тримаємо прямо, ноги дружать.

    ., (Показ слайдів) в чарівному лісі живуть білки.

    1: послухайте завдання: порахуйте запаси білки на зиму.

    Виставляю гриби. Вважайте в місці зі мною

    Катя Скільки всього грибів. 5

    А тепер візьміть 5 грибів і викладіть їху себе на верхню смужку, викладаємо з ліва на право.

    Перевірити дітей, молодці. (Петя перевір у себе)

    А тепер дізнаємося скільки шишок запасла білка? Виставляю на нижню смужку шишки.

    Вважаємо про себе 6 Катя скільки шишок.

    Тепер викладіть у себе на нижню смужку 6 шишок, з ліва на право. Перевіряю. У тебе скільки шишок.

    -Подивіться на мене.

    -Скільки грибів у білки? -5

    -А скільки шишок? -6

    - Ільяс Чого менше у білки? Грибов

    -Акбар Чого більше? шишок

    - Еміль На скільки шишок більше ніж грибів? На 1

    -Що потрібно зробити, щоб запасів стало порівну? Правильно треба додати один гриб (я додаю гриб, а ви у себе додаєте.

    - Що ми зробили щоб запасів стало порівну? Додали один.

    - Молодці, тепер запасів порівну.

    - білочка така запаслива що, поки ми вважали вона ще принесла шишку. Додаю шишку.

    -посчітайте скільки стало шишок? 7

    - Як вийшло 7 шишок (додали одну). Правильно ми до 6 додали одну і вийшло 7 шишок.

    -Додайте собі одну шишку

    - Яке число більше 6 7? На скільки 7 більше 6?

    -Молодци. Подивіться яка гарна наша цифра 7. (вірш про 7)

    Беру наступний пелюстка. Читаю наступне завдання слухаємо уважно.

    Прочитайте ряд чисел (показ слайдів)

    У цьому числовому, ряду куди треба поставити цифру 7 ?. Може між 2-3, або після 5?

    - Молодці ваш правильну відповідь допоміг повернути цифру на місце.

    -Вихід з-за столу, відсуває стільці йдемо на килим, встаємо півколом на нашу доріжку

    Физминутку

    Дружно з вами ми вважали і про числа міркували,

    А тепер ми дружно встали, свої кісточки розім'яли.

    На рахунок раз кулак стиснемо, на рахунок два в ліктях стиснемо.

    На рахунок три - пригорнемо до плечей, на 4 - до небес

    Добре прогнулися, і один одному посміхнулися

    Про п'ятірку не забудемо - добрими завжди ми будемо.

    На рахунок шість прошу всіх сісти.

    Числа, я, і ви, друзі, разом дружна 7-я.

    Подивіться у мене ще пелюстка із завданням.

    - Спочатку намалюємо цифру в повітрі. Готуємо праву руку. Ведемо лінію з ліва на право, потім ведемо в низ по діагоналі. У всіх вийшло? Молодці.

    - А тепер викладіть цифру 7 на оксамитової папері використовуючи ниточки. Підійдіть до столу біля вікна і виконайте завдання стоячи.

    -Покажи мені свої цифри. Ой які вони у вас красиві, Для того щоб цифри збереглися я їх зберу.

    Ще пелюстка. Завдання: Назвіть дні тижня. (загинаємо пальці) Стоїмо на краю килима. Скільки днів у тижні? 7 Правильно. Який перший день тижня, а сьогодні який день, якщо Сьогодні п'ятниця то завтра якийсь день настане? Все вірно, совсемі завданнями ми впоралися, і звільнитися від чар казкову принцесу.

    (Показ слайда)

    Підсумок: Хлопці з яким числом ми познайомилися?

    Вихователь: Хлопці, сподобався вам чарівну квітку? Я хочу запропонувати вам зробити свій чарівну квітку. Подивіться які геометричні фігури лежать у вас на столі? (квадрати і коло) Порахуйте, скільки квадратів? (7) Скільки кіл? (1). Щоб зробити пелюстки, нам треба скласти квадрат по діагоналі, яка фігура у вас вийшла? (трикутник). Складаємо куточки до лінії згину, і отримуємо пелюстка. Скільки у вас повинно вийти пелюсток? (7). А як ви думаєте навіщо нам коло? (зробити у квітки серединку). Діти виконують завдання.

    Молодці які гарні Цветик-семицветик у вас вийшли, можете загадати бажання і воно обов'язково здійсниться.

    Прикріплені файли:

    k-zanjatiyu_h0jvb.pptx | 481,52 КБ | Завантажено: 6




    Конспект інтегрованого заняття з математики й конструювання «Склад числа 7»