• Хід заняття

  • Конспект інтегрованого заняття з художньо-естетичного розвитку (аплікація) «Автобус з різнокольоровими віконцями»




    Дата конвертації31.03.2017
    Розмір8.9 Kb.
    ТипАвтобус. Заняття, рольові ігри, посібники

    Юлія Нагаєва
    Конспект інтегрованого заняття з художньо-естетичного розвитку (аплікація) «Автобус з різнокольоровими віконцями»

    МУНІЦИПАЛЬНЕ АВТОНОМНОЕ ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ УСТАНОВА «ДИТЯЧИЙ САДОК №80 КОМБІНОВАНОГО ВИДУ»

    Конспект інтегрованого заняття з художньо-естетичному розвитку аплікація

    «Автобус з різнокольоровими віконцями»

    Вихователь: Нагаєва Ю. К.

    Саранськ 2017

    Конспект заняття по аплікації в середній групі на тему:

    «Автобус з кольоровими вікнами».

    цілі:

    Ознайомити дітей з пасажирським транспортом, виховувати художньо-естетичні навички.

    Художньо-естетичні:

    - Закріпити навички роботи з ножицями.

    - Вчити дітей вирізати кола з квадрата.

    - Формувати у дітей інтерес до художньої діяльності. Продовжувати вчити вирізати кола, зрізуючи куточки.

    пізнання:

    - Дати уявлення про пасажирському транспорті;

    - Закріпити знання про геометричні фігури;

    - Виховувати пізнавальний інтерес до різних видів транспорту

    Мовленнєвий розвиток:

    - Розширювати і активізувати словниковий запас по темі «Транспорт»;

    - Удосконалювати навички зв'язного мовлення;

    - Стимулювати бажання брати участь в бесіді, розвивати слухове увагу.

    Фізичний розвиток:

    - Розвиток загальної моторики рухів.

    Соціально-комунікативний:

    -продовжити роботу з розвитку вміння виконувати доручення та інструкції вихователя.

    Наочний матеріал: лялька Маша, картинка автобуса, використання ІКТ (слайд-шоу).

    Роздатковий матеріал: ножиці, ганчірочки, пензлики, баночки з клеєм, тарілочки для підстави, форми з кольорового паперу.

    Хід заняття:

    Діти стоять півколом, вихователь по центру, особою до дітей.

    вихователь:

    "Доброго ранку усміхненим особам

    Доброго ранку звірам і птахам

    Кожен вранці стає добрим, довірливим

    Нехай доброго ранку триває до вечора "

    Привіт хлопці. Сьогодні на нашому занятті присутні гості. Давайте привітаємося з ними, побажаємо доброго ранку.

    Вся увага на мене, відгадайте загадку

    Я, хороша іграшка, буду дівчаткам подружка

    Я можу сидіти в колясці, закривати вмію очі,

    Я прошу мене любити, не упускати мене, не бити.

    Вихователь: Ви чуєте в двері хтось постукав?

    Хлопці, подивіться, хто це до нас прийшов. Хто це?

    Діти: Це лялька!

    Вихователь: Правильно хлопці до нас сьогодні прийшла в гості лялька, і звуть її Маша. Але вона чомусь засмучена, давайте дізнаємося чому?

    Лялька: Доброго дня хлопці! Мене звати Маша. Я сьогодні вирішила самостійно поїхати в цирк. Вийшла на дорогу, посмотрела- машин видимо-невидимо. Одні продукти везуть, інші є цеглини, треті-меблі. Я їх зупиняла, щоб вони мене до цирку довезли, але вони проїжджали все мимо. Як мені доїхати до цирку, я не знаю, а скоро вже уявлення почнеться. Ви мені допоможете, хлопці

    Діти: Допоможемо.

    Вихователь: Хлопці, а як ви думаєте за допомогою якого транспорту Маша зможе доїхати до цирку.

    Діти: Машина, автобус, тролейбус і. т. д.

    Вихователь: Молодці хлопці.

    Вихователь: Нашої Маші треба поїхати на транспорті, який возить людей. Це пасажирський транспорт. Що до нього ставиться хлопці?

    Діти: Тролейбус, поїзд, автобус.

    А тепер послухайте вірш про «Автобус» Маша і ти послухай

    -Ми в машині всієї юрбою сіли покататися

    Наш автобус блакитний по дорозі мчить.

    -Добре в машині співати, сонце яскраво світить

    З нами маленький ведмідь, на прогулянку їде.

    -Вьется річка під горою, до неї веде дорога

    Стій, автобус блакитний, почекай трохи.

    Яке чудове вірш, давайте спробуємо допомогти Маші сьогодні ми з вами.

    Вихователь: Давайте допоможемо нашій Маші, зробимо автобус, а зробимо ми його з паперу

    Вихователь: Подивіться хлопці, що зображено на картинці?

    Діти: Автобус.

    Вихователь: Якого кольору?

    Діти: Зеленого

    Вихователь: Що тут ми бачимо?

    Діти: Колеса, вікна, двері.

    Вихователь: А з яких геометричних фігур складається автобус?

    Діти: Прямокутника, квадрата і круга.

    Вихователь: Подивіться хлопці який автобус я зробила. Вам подобатися? А подивіться як я його зробила.

    Вихователь: Я взяла силует автобуса. Хлопці якого вона кольору?

    Діти: Білого.

    Вихователь: Хлопців подивіться чи може цей автобус поїхати!

    Діти: Ні

    Вихователь: Чому?

    Діти: Тому що немає коліс.

    Вихователь: Не біда, давайте з вами згадаємо, як ми з вами робили колеса з квадрата. Я беру квадрат чорного кольору. Зараз я з цього квадрата зроблю колесо, воно повинно бути якимось?

    Діти: Круглим

    Вихователь: Ще раз подивіться уважно як я вирізаю. Я обережно беру ножиці, одягаю пальці в кільця своїх ножиць, гострі кінці моїх ножиць дивляться вгору, і обережно заокруглені і зрізаю куточки до середини другого боку, потім перевертаю точно так же з іншого боку, з третьої і четвертої, ось так. І вийшло колесо, ось одне і друге.

    Вихователь: Тепер це колесо наклею на автобус. Клеєм намазую тільки половину колеса, приклеїла, прикладаю ганчірочкою.

    Вихователь: Хлопці, а як наша Маша зайде в цей автобус, що нам треба приклеїти?

    Діти: Двері

    Вихователь: Правильно, подивіться у себе і знайдіть в кошичку прямокутники жовтого кольору. Клеєм намазую деталі і приклеюю одні двері близько першого колеса, а другу біля другого.

    -Воспітатель: Хлопці якщо ми сядемо в такий автобус, нам буде затишно?

    Діти: Ні

    Вихователь: Як ми будемо дивитися на вулицю.

    Діти: немає, ми не зможемо цього зробити.

    Вихователь: А що ж нам потрібно зробити?

    Діти: Вікна.

    Вихователь: Молодці, який же автобус без вікон.

    Вихователь: Ось у мене на тарілочці є квадрати. Я беру квадрат намазую клеєм, прикладаю ганчірочкою.

    Вихователь: І що ще

    -Ось і готовий мій автобус.

    Перед тим як ми почнемо робити наші автобуси виконаємо фізкульт хвилинку.

    Физкультминутка «Автобус»

    Ми в автобусі сидимо

    З віконечка дивимося

    Вліво, вправо подивіться

    Нічого не пропустіть.

    Зупинка. Виходь.

    І на вулицю гляди.

    Топай сміливо, без тривоги -

    Безпечніше немає дороги.

    Все запам'ятали, хлопці?

    І гуляти НЕ страшнувато?

    Що ж, перевіримо, подивимось,

    Але спочатку повторимо:

    Раніше рахунку і письма,

    Малювання, читання,

    Всім хлопцям потрібно знати?

    (Правила рухи)

    - А тепер для порядку, відгадайте ви загадку

    - Стоп! - говорить його наказ.

    Жовтий очей дивиться на нас:

    - Обережно! Стій зараз!

    А зелений: що ж, вперед,

    Пішохід, на перехід!

    (Світлофор)

    Вихователь: Молодці хлопці, відпочили, а зараз сіли на свої місця.

    Уважно подивіться, чи всі є у вас: клей, дощечки, ганчірочки і. т. д.

    А зараз ще раз показую як треба користуватися ножицями. Не забуваємо про безпечне користування ножицями.

    Приступаємо до роботи якщо вам що-небудь знадобиться, піднімаємо руку.

    Вихователь допомагає дітям при виконанні роботи

    Молодці.

    Тепер ваші автобуси покладіть на цей стіл.

    Маша: Ой які гарні автобуси. Мені все автобуси сподобалися, тому що вони всі яскраві, акуратно наклеєні, колеса круглої форми.

    Вихователь: Ну Маша все автобуси гарні. Подаруємо Маші все наші автобуси?

    Маша: Спасибо большое хлопці, що допомогли мені розібратися, тепер я буду знати, що





    Конспект інтегрованого заняття з художньо-естетичного розвитку (аплікація) «Автобус з різнокольоровими віконцями»