• Хід заняття

  • Конспект інтегрованого заняття з формування цілісної картини світу і малювання «Автобус їде по місту»




    Дата конвертації08.06.2017
    Розмір6.93 Kb.
    ТипАвтобус. Конспекти занять, гри, посібники

    Даміра Осеевна Сейдилдаева
    Конспект інтегрованого заняття з формування цілісної картини світу і малювання «Автобус їде по місту»

    Вихователь: Сейдилдаева Даміра Осеевна г. Москва

    мета:

    1. формувати знання дітей про відмінності між містом і селом, про види транспорту в селі і в місті

    2. вчити дітей малювати автобус, передавати форму основних частин, їх величину і розташування, співвідносячи з геометричними фігурами; вчити правильно розташовувати предмети на аркуші

    3. закріплювати вміння малювати фарбами, зафарбовувати малюнок, не виходячи за контури малюнка

    Реалізовані освітні області: пізнання, комунікація, художня творчість, здоров'я

    Обладнання: картинки із зображенням міста, картинки із зображенням села, картинки із зображенням транспорту, папір для акварелі, фарби, пензлики, стаканчики з водою, вологі серветки

    Хід заняття:

    1. Повторюємо з дітьми, в якій країні ми живемо, як називається столиця нашої країни, в якому місті живемо ми. Повторюємо про те, що в нашій країні дуже багато міст і сіл, селищ.

    2. Розглядаємо картинки із зображенням міста і села. Порівнюємо і називаємо відмінності між ними. Міста великі, а села маленькі. У місті живе багато людей, а в селах і селах мало. У місті є багато красивих високих багатоповерхових будинків. А в селі тільки одноповерхові будинки. Дороги в місті асфальтовані, широкі, а в селі дороги вузькі, що не асфальтовані. У місті є різні заводи і фабрики, де виготовляють безліч необхідних для нас товарів, а в селі заводів немає. У селі є ферми, де люди розводять різних домашніх тварин, по-іншому їх називають ще худобу (скотина). Перерахувати назви худоби (коні, корови, барани, свині, кури, гуси, качки). Можна перерахувати сім'ю тварин (тато-бик, мама-корова, їх дитина - теля і т. Д.). У селах ще вирощують на полях пшеницю, жито, овес, картоплю, буряк, моркву, цибулю і багато інших різних овочів. А в місті полів немає, є тільки клумби з квітами, парки і сквери. У селах є луки з соковитою травою, яку косять влітку для корму худобі взимку, яких розводять жителі сіл. Також в місті багато театрів, шкіл, дитячих садків, лікарень, парків відпочинку, а в селі тільки одна школа, театрів немає.

    У місті ми беремо воду з крана, а в селі беруть воду в річці або в колодязі. У місті ми купаємося у ванній, а в селі миються в лазні. У місті ми варимо собі їжу на газовій або електричній плиті, а в селі готують їжу на грубці. Щоб в будинку було тепло в місті в будинках гріють батареї, а в селі топлять печі. Для цього в селах люди заготовляють дрова на зиму, купують вугілля. А в місті цього не роблять.

    3. Ми вже говорили, що в місті є широкі асфальтовані дороги, по яких їздять різні машини. А в селах і селах в основному не асфальтовані дороги. Питаю у дітей:

    - Скажіть, який транспорт ви бачили в місті? У міру того, як діти називають види транспорту, я вивішую на магнітну дошку названі види транспорту (тролейбус, трамвай, автобус, таксі, метро, маршрутки).

    - Як ви думаєте, ці види транспорту є в селі?

    - У селах і селах є трактори, вони орють землю, боронять, сіють, коли навесні садять насіння овочів або пшениці, прополюють грядки на полях, збирають сіно. (Вішаю картинку із зображенням трактора)

    - У селах і селах є комбайни, які прибирають пшеницю, жито, овес (Вішаю картинку із зображенням комбайна і вантажної машини, що йде поруч). Комбайн косить і збирає пшеницю на полях, відокремлює зерно і солому на пшеничних колосків, і чисте зерно з комбайна сиплеться в вантажну машину, яка їде поруч з комбайном.

    4. Пальчикова гімнастика

    Здрастуй, Сонце золоте!

    Здрастуй, небо блакитне!

    Здрастуй, вільний вітерець!

    Здрастуй, маленький дубок!

    Ми живемо в одному краю -

    Всіх я вас вітаю!

    (Пальцями правої руки по черзі «вітатися» з пальцями лівої руки, поплескуючи один одного кінчиками.

    По шосе йдуть машини (крутимо кермо перед собою)

    По дорозі їдуть шини (руки зігнути в ліктях, обертати як колеса)

    На дорогу не біжи! (загрожують пальчиком)

    Я скажу тобі «Бі-бі!» (Випрямляють руки перед собою, стислі в кулачки, випрямляють великі пальці, «натискають на сигнал»)

    5. Малювання автобуса (На дошці малюнок із зображенням автобуса)

    Зараз ми з вами будемо вчитися малювати автобус, який їде по місту.

    Розглядаємо картинку з зображенням автобуса. Визначаємо основні частини автобуса (салон, вікна, колеса, співвідносимо ці частини з геометричними фігурами (автобус - прямокутник, вікна - квадрат, колеса - коло.

    Показую, як малювати автобус. Спочатку малюємо прямокутник - це контур автобуса, потім внизу малюємо 2 кружечка, це колеса. Проводимо горизонтальну лінію уздовж автобуса трохи вище середини. Звертаю увагу на те, що з одного великого прямокутника у нас вийшли 2 прямокутника. На верхньому прямокутнику проводимо кілька горизонтальних ліній, це віконця автобуса. Потім розфарбовуємо колеса і нижню частину автобуса. Звернути увагу дітей на те, що розфарбовуючи, ми повинні постаратися не виходити за контур розфарбовувати частини. Розфарбовують фарбами за бажанням, можна провести смужку уздовж автобуса, розфарбовують на свій розсуд. Пропоную в віконцях намалювати людей. Малюємо трикутники (торс людини) і на верху трикутника малюємо кружечки (голова). Малюємо дорогу (смуга уздовж автобуса внизу коліс). Щоб показати, що автобус їде по місту, можна домалювати багатоповерхові будинки, стовпи з ліхтарями на задньому плані.

    6. Підводимо підсумки заняття

    Про що ми сьогодні дізналися на занятті? Діти переказують. Підтверджую відповіді дітей.

    Що ми сьогодні малювали? На які геометричні фігури схожі частини автобуса? Ми повісимо свої малюнки в ІЗО куточку, покажемо їх своїм мамам і татам. Показую дітям кращі малюнки, хвалю їх.





    Конспект інтегрованого заняття з формування цілісної картини світу і малювання «Автобус їде по місту»