Конспект інтегрованого заняття «Весняні квіти» (друга молодша група)




Дата конвертації15.04.2017
Розмір3.84 Kb.
ТипВесна. Матеріали для дитячого садка на тему вес

Наталія Бородуля
Конспект інтегрованого заняття «Весняні квіти» (друга молодша група)

Конспект інтегрованого заняття «Весняні квіти»

(друга молодша група).

Пізнавальна провідне завдання.

Узагальнити уявлення дітей про первоцвітах (з'являються на проталинах в лісі, на галявинах; ростуть в зв'язку з настанням весни).

Додаткові завдання. Збагачувати словник дітей (пролісок, кульбаба, весняні квіти, букет, стебло, листок, квітка). Закріпити вміння дітей порівнювати рослини (за кольором, по товщині, по величині, знаходити подібність і відмінність в зовнішніх ознаках. Тренувати в складанні букетів з живих первоцвітів. Виховувати дбайливе ставлення до оточуючих людей.

Підготовча робота.

1. Розгляд дидактичного альбому «Наші первоцвіти».

2. Заучування віршів: М. Полянська «Кульбаба», О, Висоцький «Кульбаба», Г. Ладонщикова «Пролісок».

3. Дидактична гра «Знайди той самий».

4. Читання книги С. Н. Савушкина «Як ми зустрічав і весну».

5. Рухома гра «Сонячні зайчики».

Матеріал до заняття. Зображення кульбаби, проліска, букети живих квітів у вазі. Картки для гри «Четвертий зайвий», «кульбаби» для дихальних вправ, відеоролик «У весняному лісі», комп'ютер. Музика «Звуки природи», «Ми граємо».

Мотивація. У нашій няні сьогодні день народження. Як можна її привітати? По секрету няня сказала, що дуже любить весняні квіти. Чи можемо ми подарувати їх? Де нам узяти весняні квіти? Як оформити весняні квіти? Як їх вручити? (Відповіді дітей).

Пропозиція скласти свій букет.

(Індивідуально, в парах, колективно). Так, можна скласти букет або кілька букетів.

Але для того, щоб їх зробити, нам треба згадати, що таке квіти, які весняні квіти ви знаєте. Чи згодні?

Мета. Зібрати весняні квіти (кульбаби, проліски) в букет і подарувати його няні.

Хід заняття.

1. Дидактична гра «Четвертий зайвий». Дітям роздають картки із зображенням квітки і дерев, пропонується обвести олівцем тільки квітка кульбаба або підсніжник.

2. Дидактична гра «Вгадай квітка». Загадки - опису; розглядання живих квітів, порівняння квітів, де ростуть.

3. Перегляд відеоролика «У весняному лісі». Педагог по ходу перегляду звертає увагу дітей на красу лісового пейзажу,

рослинність, що зустрічається в весняному лісі. Заохочує висловлювання дітей.

4 .Дихательное вправу «Подуй на кульбаба». Дітям пропонується гра-забава. На тоненький «стеблинка» (олівець або паличку) надівається грудочку вати ( «головка кульбаби»). Вихователь пропонує подути на «кульбаба», супроводжуючи гру словами:

Кульбаба, кульбаба

Стебло тоненький як, пальчик.

Якщо вітер швидкий, швидкий

На галявину налетить,

Все навколо зашелестить.

кульбаби тичинки

Розлетяться з хороводом

І зіллються з небокраєм.

5. Складання квіткових букетів. Діти за бажанням вибирають собі матеріал (живі первоцвіти) для складання букетів. Об'єднуються в пари, мікрогрупи, групу.

6. Збір квітів в букет, вручення його няні.

Звернути увагу дітей на те, що при врученні подарунків прийнято говорити приємні, добрі слова.

Рефлексія. Що ми сьогодні з вами робили? В які ігри грали? Що знаходили? Що вгадували?

Перспектива. Ви сьогодні навчилися складати весняні квіти в букет в подарунок няні? А чи зможете ви тепер зібрати такі букети з інших квітів в подарунок своїм друзям, батькам?





Конспект інтегрованого заняття «Весняні квіти» (друга молодша група)