• Хід заняття

  • Конспект інтегрованого заняття в середній групі «Помічники весни»




    Дата конвертації05.10.2017
    Розмір7.34 Kb.
    ТипВесна. Матеріали для дитячого садка на тему вес

    Марина Олейникова
    Конспект інтегрованого заняття в середній групі «Помічники весни»

    Мета заняття: закріплення знань, умінь і навичок з інтегрованим розділах. Розвивати фонематичний слух і зв'язну мову, логічне мислення і увагу; Розвиток пам'яті, уваги, активізація словника.

    завдання:

    Освітні: вправляти в рахунку в межах «10». Узагальнення уявлень дітей про характерні ознаки весни. Продовження знайомства із звуками «Ч», «Ц», «Ш», вміння знаходити слова з заданими звуками. Розширення, уточнення, актуалізація словника.

    Розвиваючі: розвивати і активізувати словниковий запас дітей по темі, розвивати логічне мислення, комунікативні якості, зорову увагу, мислення, вміння входити в певний образ, виконувати імітаційні руху у відповідність з текстом, розвивати у дітей вільне спілкування і всі компоненти усного мовлення в різних видах дитячої діяльності. Розвивати рухову активність дітей

    Виховні: виховувати самостійність і акуратність.

    матеріал

    Демонстраційний: дзвіночок, конверт з листом, картки з умовними позначеннями весни, м'яч, метелики, квіточки.

    Роздатковий: фішки, трафаретні карти, листочки з цифрами, зірочки.

    Хід заняття:

    В .: -Хлопці, у нас сьогодні з вами незвичайне заняття. До нас прийшли гості. Давайте з ними привітаємось. Ми сьогодні покажемо наші знання, вміння, покажемо нашу дисциплінованість. За вікном ще один прекрасний весняний день, давайте з вами сміявся і привітаємося один з одним за допомогою нашого дзвіночка. Сідайте на килимі, я почну нашу гру-вітання. Будемо підходити до одного, і вимовляти такі слова: «Здрастуй, Маша, мій друже». (Діти по черзі підходять один до одного і вітаються).

    В .: Молодці, хлопці. Послухайте загадку і скажіть мені, про що сьогодні ми будемо говорити.

    Якщо сніг всюди тане,

    День стає довшим,

    Якщо все зазеленіло

    І в полях дзвенить струмок.

    Якщо сонце яскравіше світить,

    Якщо птахам не до сну,

    Якщо став тепліше вітер,

    Значить до нас прийшла ...

    Д .: Весна!

    В .: Правильно, хлопці, ми будемо говорити про весну. Вона прислала нам лист. Вона пише про те, що у неї накопичилося багато справ і їй потрібні помічники. Допоможемо весни?

    Д .: Так!

    В .: Але спочатку весна просить відповісти на наступні питання:

    1) Яка зараз пора року?

    Д .: Весна.

    2) Весна прийшла до нас слідом за яким порою року:

    Д .: За взимку.

    3) Назвіть весняні місяці?

    Д .: березень, квітень, травень.

    4) Який зараз місяць?

    Д .: Май.

    5) Яка пора року прийде слідом за весною?

    Д .: Літо.

    В .: Ви правильно відповіли на питання весни. Давайте перейдемо до першого її дорученням. У весняному лісі на деревах вже з'явилися листочки, але дерев так багато, що весна не встигає їх нарядити. Допоможемо їй?

    Д .: Так!

    В .: Підійдіть до столу, там лежать листочки. Але листочки не прості. На них написані цифри від «1», до «10». Нам потрібно розвісити їх по порядку, починаючи з першого. (Діти вішають листочки, називаючи цифри по порядку).

    В .: Ось які ви молодці! Подивіться, яке гарне дерево у нас вийшло!

    В .: Давайте не будемо втрачати час і перейдемо до наступного дорученням весни.

    Підійдіть до столу. Тут лежать картинки. Вам треба вибрати серед картинок ті, які відносяться до весни, і правильно назвати їх.

    Я даю вам кілька секунд, вибирайте картинки. Потім я буду питати вас по черзі. (На килимі стоїть стіл, на ньому картки - ознаки пір року. Діти вибирають весняні, вимовляючи їх вголос).

    В .: Молодці, хлопці. Давайте відпочинемо і виконаємо веселу музичну розминку. Вставайте в коло на килимі і будьте дуже уважні.

    (Музична гімнастика «У Жирафа плями плями»).

    В .: Відпочили, хлопці?

    Д .: Так!

    В .: Тоді нас з вами чекає ще одне завдання від весни. Сідайте за столи. Весна просить допомогти їй і сказати, чого в лісі більше: метеликів або квіточок. Для цього нам знадобляться фішки, що знаходяться в тарілочках, і трафарети. Сядьте правильно, стільці посуньте ближче до столу, спинки випрямити, ніжки поставте разом. Подивіться на дошку. Тут у мене розташувалися ось такі красиві метелики і квіточки. Давайте разом порахуємо скільки метеликів у мене на дошці.

    Д .: Вісім.

    В .: Тепер викладіть верхній ряд трафарету жовтими фішками за кількістю метеликів, тобто скільки ви повинні покласти жовтих фішок?

    Д .: Вісім.

    В .: Все правильно, приступайте до завдання, а я включу вам послухати добру і красиву музику весняного лісу.

    В .: Тепер давайте порахуємо кількість квіточок на дошці.

    Д .: Сім.

    В .: Викладіть другий ряд трафарету рожевими фішками за кількістю квіточок.

    Фішки не чіпайте. Подивіться, будь фішок більше?

    Д .: Жовтих.

    В .: А жовтими фішками ми позначали що?

    Д .: Метеликів.

    В .: Значить чого у нас більше?

    Д .: Метеликів.

    В .: Правильно, діти.

    В .: Наші пальчики втомилися, і тому давайте проведемо для них гімнастику, а заодно згадаємо птахів, які прилетіли до нас навесні.

    Приготуйте руки.

    Тили-тіла, тили-ки,

    З півдня птахи прилетіли!

    Прилетів до нас скворушка-

    Сіреньке пір'їнка.

    Жайворонок, соловей

    Поспішали: хто швидше.

    Чапля, лебідь, качка, стриж,

    Лелека, ластівка і чиж -

    Всі повернулися, прилетіли,

    Пісні дзвінкі заспівали!

    (Діти виконують відповідні рухи).

    В .: Ось і наші пальчики відпочили! А весна пропонує нам зіграти в звукову гру з м'ячем. Вставайте на килимі в коло. Подивіться, це якийсь звук? (Вихователь показує по черзі букви «Ч», «Ц», «Ш»).

    Д .: «Ч», «Ц», «Ш».

    В .: Правильно. Послухайте правила гри. Я кидаю вам м'яч, а ви мені називаєте слова зі звуком «Ч», «Ш», «Ц».

    В .: Молодці, хлопці. Тепер у весни для вас ще одне доручення. Вона просить вас допомогти зібрати картинки. Беріть по одному конверту, располагайтесь на килимі і збирайте картинки. А я включу вам музику весняного лісу.

    (проводиться дидактична гра «Збери картинку»).

    В .: Давайте подивимося, які ж картинки у вас вийшли.

    В .: Хлопці, ви впоралися з усіма дорученнями весни, і дуже їй допомогли!

    -Що на занятті ви дізналися нового?

    -Що вам сподобалося найбільше?

    В .: Весні говорить вам велике спасибі за допомогу і передає вам солодкі частування!





    Конспект інтегрованого заняття в середній групі «Помічники весни»