• Хід заняття

  • Конспект інтегрованого заняття по мовному розвитку на тему «Моя улюблена матуся» перша молодша група




    Дата конвертації14.04.2017
    Розмір5,58 Kb.
    ТипІнтегровані заняття. конспекти

    Галина Романова
    Конспект інтегрованого заняття по мовному розвитку на тему «Моя улюблена матуся» перша молодша група

    Мета: Створення образу матері, як берегині домашнього вогнища, що створює теплу атмосферу, затишок, відчуття рідного дому.

    Завдання: Розвивати мова дітей, вміння слухати вихователя, відповідати на питання. Формувати здібності до діалогічного мовлення, звуконаслідування голосам тварин, прищеплювати координацію рухів, велику і дрібну моторику рук, вміння співвідносити мова з рухом. Сприяти розвитку творчих здібностей. Виховувати любов до мами, бажання радувати її.

    Хід заняття:

    Діти стоять у колі.

    Вранці встали малюки

    У дитячий садок свій прийшли

    Всі ми раді, як завжди

    Гості тут у нас з ранку.

    Привітайтеся, друзі!

    Діти: Здравствуйте.

    Вихователь: Хлопці, а хто вас сьогодні привів в дитячий сад?

    Діти: Мама, тато.

    Вихователь: І все-таки більшість з вас привели в дитячий сад мами. Я хочу більше дізнатися про ваші матусь. Ми з вами пограємо. Я вам буду кидати м'яч, хто його впіймає - про маму своєї розповість.

    - Як звуть твою маму?

    Діти по черзі ловлять двома ручками м'яч, називають ім'я мами.

    Вихователь: Молодці, знаєте, як звуть ваших мам, а ви сильно любите своїх мам?

    Діти: Так.

    Вихователь: У мене є чарівна скринька. У нього ми складемо ласкаві слова для мами. Я буду задавати питання, а ви відповіді покладіть у скриньку.

    - Коли мама вас цілує, обнімає, вона яка?

    Діти: Ласкава.

    Вихователь: Коли мама з гарною зачіскою, в ошатному платті, вона яка?

    Діти: Красива.

    Вихователь: Коли мама сміється, вона яка?

    Діти: Весела.

    Вихователь: А якщо ви любите маму, вона для вас яка?

    Діти: Улюблена.

    Вихователь: Молодці, ось скільки чарівних чудових слів ми зібрали в наш скринька для мам. А поки ми закриємо наш скринька, щоб слова не загубилися і на забулися.

    - Дітки, як добре, коли до всіх є мами, але мами є не тільки у людей, вони є і у тварин. До нас прийшли тварини, вони зовсім малюки, вони загубилися і просять допомогти відшукати їм мам.

    Вихователь: У теляти мама хто? Як покликати маму?

    Діти: Корова, му-му.

    Вихователь: У козеня мама хто? Як покликати маму?

    Діти: Коза, ме-ме.

    Вихователь: У кошеняти мама хто? Як покликати маму?

    Діти: Кішка, мяу-мяу.

    Вихователь: У цуценя мама хто? Як покликати маму?

    Діти: Собака, гав-гав.

    Вихователь: Якщо на вулиці ви зустрінете мандрівну собачку або кішку, можна її гладити, чіпати руками?

    Діти: Ні.

    Вихователь: А чому?

    Діти: Чи можуть вкусити, подряпати.

    Вихователь: Мами тварин теж люблять своїх дітей, вони захищають, вчать їх всього того, що вміють самі: вмиватися, чистити шерсть, добувати собі корм, бігати, стрибати. Ось хлопці, які ви молодці, допомогли зверятам знайти своїх мам. Ось ви вже якими великими стали, а ви завжди були такими великими, як зараз?

    Діти: Ні.

    Вихователь: А якими ви були?

    Діти: Маленькими.

    Вихователь: Коли ви були маленькими, ви багато не вміли робити. Що ви не вміли робити?

    Діти: Ходити, бігати, стрибати.

    Вихователь: А хто ж вас навчив всього цього?

    Діти: Мама.

    Вихователь: Покажіть мені, як ви вмієте стрибати, ходити, ляскати в долоні.

    Діти виконують рухи.

    Вихователь: Молодці, давайте скажемо спасибі мамам за те, чого вони вас навчили - «Мамочка, спасибі».

    Вихователь: Хлопці, а які справи в будинку може робити тільки мама?

    Діти: Варити їсти, мити посуд, прати білизну, пекти пироги.

    Вихователь: Ось скільки справ у мами. Давайте їй допоможемо.

    Раз два три чотири п'ять,

    Мамам треба допомагати.

    Щоб чистим був наш будинок,

    Віником ми пил метем.

    А тепер без суєти

    Моєму ганчіркою підлоги.

    Всю посуд перемиємо,

    Стіл до обіду ми накриємо.

    Дружно допомагаємо мамі,

    Ми білизна покладемо самі.

    Раз два три чотири п'ять,

    Потяглися, нахилилися.

    Добре ми попрацювали!

    Вихователь: Молодці, хороші мамині помічники. Але знаєте хлопці, адже скоро мамине свято. Всі вітають мам, дарують їм подарунки. Що ж нам подарувати мамам?

    Діти: Відповіді дітей.

    Вихователь: Хлопці, адже у нас є чарівна скринька, може він підкаже? Давайте в нього заглянемо. Подивіться ваші слова перетворилися в весняну гілочку мімози. Спасибі тобі, скринька, за підказку, адже всі мами люблять квіти.

    Ми подарунок мамі

    Купувати не станемо,

    зробимо самі

    Своїми руками!

    Вихователь: Ми з вами намалюємо гілочку мімози, а малювати ми будемо долоньками і пальчиками.

    Діти малюють разом з вихователем.

    Всі роботи виставляються.

    Вихователь: Дітки, подивіться, які чудові квіти у нас вийшли, прямо співати хочеться, давайте заспіваємо пісеньку «Ах, яка мама».





    Конспект інтегрованого заняття по мовному розвитку на тему «Моя улюблена матуся» перша молодша група