Конспект інтегрованого заняття. Аплікація «Пірамідка»




Дата конвертації17.06.2017
Розмір5.36 Kb.
ТипАплікація. Конспекти занять, НОД

Катерина Рудакова
Конспект інтегрованого заняття. Аплікація «Пірамідка»

Конспект інтегрованого заняття

Вікова група: 2 мл. гр.

Тема: Аплікація «Пірамідка»

Мета: Сформувати у дитини вміння і навички наклеювання пірамідки в заданій послідовності.

Завдання: Вчити попередньо викладати (в певній послідовності) на аркуші паперу готові деталі різної форми, величини, складати зображення, і наклеювати їх; формувати навички акуратної роботи, розвивати вміння в аплікації зображати прості предмети, передаючи їх образну виразність.

Закріплювати вміння виділяти колір, форму, величину.

Формувати дбайливе ставлення до власних виробам і виробам однолітків.

Інтеграція освітніх областей:

Мовний розвиток

Художньо - естетичний розвиток

пізнавальний розвиток

Фізичний розвиток

Забезпечення заняття: Піраміда, альбомний аркуш, паперові кружечки різного кольору, клей, пензлики для клею, серветки.

Попередня робота: Ігри дітей з предметами і іграшками круглої форми різної величини; розібрання і збирання пірамідок і інших іграшок, що складаються з деталей круглої форми.

План спільної діяльності

1. Допомогти їжакові зібрати пірамідку

2. Вкладання кружечків на аркуші

3. Розгляд робіт дітей

хід заняття

На килимку розсипана пірамідка, а передній сидить їжачок.

В. Хлопці ми зараз будемо грати. (прислухається)

Ой, ви чуєте, хтось плаче. Підемо, подивимося, хто ж плаче. Так це ж їжачок. Що трапилося їжачок, чому ти плачеш?

-я не можу зібрати пірамідку.

-Хлопці, може ми йому допоможемо? Яке колечко потрібно взяти перше?

- найбільше.

- А якого воно кольору? А яке колечко інше, й якого кольору і т. Д.

Ось ми і допомогли зібрати пірамідку їжакові. «Їжачок, тобі сподобалася пірамідка?» А я знаю про пірамідці віршик, називається «Пірамідка», а написав його Е. Сніцарук.

Я збираю пірамідку,

Як не легко її зібрати!

Кілець багато разноцветних-

Один два три чотири п'ять.

Одягну перше-велике

Як важко стрижень мені зловити!

Тепер ще одне, але менше,

Осталось- три, чотири, п'ять.

Потім прийшов мій брат Кирюша,

Запитав: «Тобі допомогти зібрати?»

Колечка разом ми наділи,

Тепер їх стало рівно п'ять.

- їжачок, ти хочеш подивитися, як діти вміють наклеювати красиві пірамідки? Ти подивишся, як це роблять діти, а потім навчиш своїх друзів.

Хлопці підемо до столів, ми підемо по доріжці, а вона не проста.

Фізкульт- хвилинка «По доріжці ти йди»

По доріжці ти йди,

Ноги вище піднімай. (крокують високо піднімаючи коліна)

І трохи поскачемо,

Тільки, друже мій, не поспішай. (підскоки)

На носочках ми йди,

Свою спинку випрямляй. (ходьба на носочках)

І пострибай по доріжці,

Гарні пружінкі- ніжки. (стрибки на двох ногах вперед)

Далі весело йди,

Маршируй, що не отставай.

Ось ми і прийшли, сідайте за столи.

-У мене є кружечки різного кольору, зараз ми їх розкладемо один за одним. Я беру червоний кружечок, він великий, потім беремо поменше кружечок синій і кладемо його над червоним. Далі беремо ще поменше зелений кружечок і кладемо його над синім, потім найменший жовтий-над зеленим

А зараз ви викладете свої кружечки також як це зробила я. (діти викладають кружечки на своїх столах).

Ось яка вийшла пірамідка красива, але її ще потрібно приклеїти. У нас є для цього клей і пензлика. Беремо пензлик за спідничку (нижня частина пензлика) набираємо трохи клею і намазуємо кружечки клеєм із зворотного боку і т. Д. (Показ вихователя)

Кожен кружечок добре притискаємо серветкою. Клея беремо на пензлик трохи, зайвий клей прибираємо. А їжачок на вас буде дивитися і вчитися як ви робіть, потім розповість своїм друзям, а може і навчить їх як це робити. (діти намазують кружечки клеєм і наклеюють)

В процес роботи направляти їх дії, ставлячи питання про порядок наклеювання. Звертати увагу дітей на необхідність використання правильних прийомів наклеювання.

Вихователь звертає увагу їжачка, як діти намагаються наклеювати пірамідку для його друзів. «Подивися їжачок, як діти наклеюють кружечки акуратно не поспішаючи».

Пірамідки покласти перед їжачком: «Ах які гарні пірамідки, мені стало дуже радісно і весело. Я більше не буду плакати. А ще я навчу своїх друзів. Можна я побіжу скоріше в ліс до друзів. Бувай. До побачення".

Діти розглядають всі роботи і розповідають, як вони намагалися навчити їжачка.

А ми з вами зробимо виставку наших пірамідок для наших мам і тат.





Конспект інтегрованого заняття. Аплікація «Пірамідка»