• Хід заняття

  • Конспект інтегрованого ООД по художньо-естетичному розвитку (малювання) «Прикрасимо хустинку башкирським орнаментом»




    Дата конвертації05.05.2017
    Розмір7.26 Kb.

    Світлана Гареева
    Конспект інтегрованого ООД по художньо-естетичному розвитку (малювання) «Прикрасимо хустинку башкирським орнаментом»

    Гареева Світлана

    Інтегровані області: «Пізнавальний розвиток»,

    «Художньо -естетичні розвиток», «Мовленнєвий розвиток».

    Програмне зміст:

    Мета: познайомити вихованців з елементами башкирського орнаменту.

    завдання:

    Освітні: навчити зображати елементи орнаменту, використовуючи раніше отримані навички в малюванні.

    Розвиваючі: розвивати мислення, уяву, художній смак, творчі здібності дітей, дрібну моторику рук.

    Виховні: виховувати інтерес до творчості башкирського народу, свого краю, а також самостійність у виконанні завдання.

    Роздатковий матеріал: клейонка, гуаш (зелена, червона, жовта, ватяні палички, поролонові штампи, серветки паперові, листи альбомної паперу, ілюстрації.

    Демонстраційний матеріал: готовий зразок.

    Обладнання: музичний супровід, стільці, хусточки різнокольорові, проектор.

    Сюрпризний момент: гостя - «Башкирська красуня» Айhилу.

    Хід заняття:

    Сприймали. - Хлопці подивіться, до нас прийшли гості, давайте з ними привітаємося.

    - А тепер підійдіть всі до мене.

    (Діти зібралися біля вихователя). Щоб привернути увагу дітей, проводиться невелика розминка).

    Всі один до одного підійшли

    Ніжками потопали: топ, топ, топ

    Ручками поплескали: хлоп, хлоп, хлоп

    А тепер ми повернемося

    І один одному посміхнемося.

    Сюрпризний момент. (Під народну башкирську мелодію входить в групу «Башкирська красуня» Айhилу, в національному костюмі і танцює башкирський танець.)

    Айhилу - ayмиhигималайарhмкиар. Я прийшла до вас в гості. Мене звуть Айhилу.

    Сприймали. - Здрастуй, Айhилу. Хлопці, привітайтеся з Айhилу.

    Діти - Здрастуй, Айhилу.

    Сприймали. -Подивіться, яке гарне плаття у нашої гості - з оборками внизу - на башкирською мовою плаття називається - клмк, поверх сукні одягається довгий халат - камзул, а прикрашають одяг срібні монетки. На голові хустку. Айhилук нам прийшла в башкирською жіночому національному костюмі. (Діти розглядають її).

    Айhилу - Вам сподобалася моя одяг?

    Діти - Так, нам дуже сподобався твій башкирський костюм.

    Сприймали. -Айhилу ми запрошуємо тебе пограти разом з нами. Допоможи, будь ласка, роздати хусточки. На спинках стільців висять хусточки різного кольору: червоний, синій, жовтий, зелений. Коли музика почнеться, ми піднявши хусточки над головою будемо танцювати. А як музика зупиниться, ми з вами розбігаються до стульчикам, де висить хустинку такого ж кольору, як і у вас. І знайдемо хустинки пару.

    (Діти грають в гру 2 рази). По ходу, гри вихователь може поміняти хусточки на стільчиках місцями.)

    - Молодці. Айhилу, чи сподобалося тобі з нами грати?

    Сприймали. - Діти, давайте приготуємо для наших гостей і Айhилу подарунок - хусточка, прикрашений башкирським орнаментом. Сідайте на свої місця. Подивіться на мальберт. Я приготувала ось такий хусточку. Розглянемо його.

    Сприймали. -Хлопці, а для початку скажіть мені, що таке орнамент?

    - У перекладі з латинської, «орнамент» - це прикраса, візерунок, яким прикрашають одяг, посуд, меблі, будівлі.

    - Які ж види башкирського орнаменту існують?

    - Їх декілька видів. Сьогодні мис вами розглянемо два з них: рослинний - з рослинних елементів (листочки, завитки, спіралі, рогообразние і серцеподібні елементи ін.)

    геометричний - з геометричних форм (квадратики, кружечки, овал, ромб, трикутник, зигзаги, хрести, кола). Вихователь показує елементи на моніторі.

    Сприймали. - Яким видом башкирського орнаменту прикрашений наш хустинку?

    Діти. - Геометричним.

    Сприймали. - А якими кольорами прикрашений наш хустинку?

    Діти - Червоний, жовтий, зелений.

    Сприймали. - Хлопці, в башкирською орнаменті червоний колір - це колір вогню і тепла, жовтий колір - означає багатство, а зелений колір - це колір вічної зелені.

    Сприймали. - Діти, давайте, почнемо роботу.

    - З чого почнемо роботу?

    - Прикрасимо центр

    - Що намальовано в центрі?

    Діти - Хрестик

    Сприймали. - Великий хрестик можна намалювати за допомогою «чарівної ватної палички». Хрестик повинен бути точно посередині.

    Сприймали. - Хлопці, подивіться на червоний хрестик і на зелений. Вони однакові?

    Діти - Ні, червоний хрестик, більше.

    Сприймали. - Зверніть увагу, що маленькі, зелені хрестики розташовані по кутках нашого листочка.

    Сприймали. - Які ще елементи ви бачите?

    Діти - Ромбики.

    Сприймали А як вони розташовані від великого червоного хрестика?

    Діти - З правого і з лівого боку.

    Сприймали. - Хлопці, ромбики ми будемо малювати, нашими «чарівними поролоновими штампами».

    Сприймали. - Назвіть мені елементи орнаменту, які ми будемо використовувати при розпису нашого хусточки?

    Діти - Ромбик, хрестики.

    Восп- До якого виду орнаменту вони відносяться?

    Діти - До геометричному виду

    (Провести техніку безпеки при роботі з фарбами).

    (Завдання виконується під легку, башкирську музику. Гостя - Айhилу допомагає дітям).

    Сприймали. - Все закінчили, молодці. А тепер хлопці давайте подивимося, як ви виконали свої роботи.

    - Айhилу, подивися і виберіть роботи, які тобі подобаються (гостя разом з однією дитиною вибирають вдалі роботи, відзначають правильність і схожість із зразком, акуратність. Добре виконані роботи подарувати гостям). Їх ми подаруємо гостям, а іншими прикрасимо виставку.

    рефлексія:

    Восп- Хлопці, вам сподобалося наше заняття? Чим ми сьогодні займалися?

    - Чим ми прикрашали наш хустку?

    - Яким орнаментом прикрашали наш хустку?

    - Що було найскладнішим в роботі?

    - А що вам найбільше сподобалося?

    Сприймали. - Хлопці, ви просто молодці, добре потрудилися.

    -Айhилу, тобі сподобалося у нас в гостях?

    Айhилу - Так, мені у вас дуже сподобалося, що я ще раз до вас прийду в гості, hаубулигиз!





    Конспект інтегрованого ООД по художньо-естетичному розвитку (малювання) «Прикрасимо хустинку башкирським орнаментом»