• Хід заняття

  • Конспект інтегрованого образ.-худ. деят., для дет. середн. д. в. «У городі багато гряд ...»




    Дата конвертації07.06.2017
    Розмір6,22 Kb.
    ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

    Валентина Махіна
    Конспект інтегрованого образ.-худ. деят., для дет. середн. д. в. «У городі багато гряд ...»

    План-конспект інтегрованого спільної

    освітньо-художній діяльності для дітей

    середнього дошкільного віку

    «У городі багато гряд, тут і ріпка, і салат ...»

    мета:

    Сприяти формуванню у дітей пізнавальних інтересів через вдосконалення навичок вирізування круглих і овальних форм.

    завдання:

    • продовжувати знайомити дітей з овочами (помідор, огірок, морква і т. Д.);

    • поповнювати і активізувати словник по темі, за рахунок слів: гарбуз, баклажан, кабачок.

    Словотвір: коренеплід.

    • вправляти в координації руху рук і окоміру;

    • надати можливість для прояву ініціативи, творчості, оригінальності

    при створенні аплікації;

    • удосконалювати навички вирізування круглих форм з квадрата і овальних з прямокутника, шляхом зрізання кутів;

    • формувати бажання взаємодіяти з однолітками при створенні колективної композиції.

    устаткування:

    корзина зі свіжими овочами; овочі в нарізці на шпажках; стаканчики для використаних шпажок; картки із зображенням овочів; дидактична гра «Город»; блюдо круглої і овальної форми; тарілки 4-х кольорів (червоного, синього, жовтого, зеленого); фланелеграф з макетом городу (грядки для коренеплодів, стебла для огірків, помідорів, кабачків і т. д.); колективна аплікація «Кошик» (площинне зображення з паперу - фон для майбутньої роботи); квадрати, прямокутники різних розмірів і кольорів; ножиці; клей; ганчірочки; клейонки.

    Попередня робота:

    розглядання, обстеження і обігрування овочів (натуральних і муляжів);

    • розгляд ілюстрацій в книгах, репродукцій;

    • читання віршів і загадок про овочі;

    • прослуховування аудіозапису казки «Ріпка навпаки»;

    • обігрування казки «Ріпка»;

    • гри «Магазин», «Веселий кухар»;

    • настільно-друковані ігри «Двійнята», «Кольори», «Визнач на смак», «Четвертий зайвий»;

    • складання натюрмортів.

    Хід заняття:

    Помічник вихователя вносить в групу кошик з овочами.

    - Хлопці, подивіться, що на ганку знайшла Антоніна Олексіївна.

    - Допоможіть принести кошик.

    -Яка це кошик? Що про неї можна сказати?

    - Як ще можна назвати велику корзину, а як можна сказати про маленьку?

    - Подивіться, що лежить в кошику?

    - Як можна назвати одним словом?

    - Скільки овочів в кошику?

    - Виберіть собі будь-який овоч. Поторкайте, погладьте, покатайте їх.

    - Розкажіть про свої овочах.

    Педагог задає уточнюючі питання.

    - Як називається овоч?

    - Якого він кольору?

    - Якого розміру?

    - Якої форми?

    - Як ласкаво його можна назвати?

    - А великий?

    - На що схожий?

    - Чим схожі всі ці овочі?

    - Чому вони котяться?

    Ігрова ситуація.

    Педагог пропонує дітям знайти в групі предмет такого ж кольору, як і його овоч.

    - Чому ти взяв червоний м'яч?

    - Розкладіть овочі по тарілках. Овочі червоного кольору покласти на червону тарілку, зелені - на зелену і т. Д.

    - Чому ви поклали кабачок на зелену тарілочку? Якого він кольору? Які ще овочі можна покласти разом з кабачком на зелену тарілку?

    - Де ростуть овочі?

    - Ходімо до нашого городу.

    - Згадайте, які овочі ростуть в землі?

    - Яка частина рослини ховається в землі?

    - Давайте, посадимо овочі в грядку і порахуємо їх.

    - Як ще їх можна назвати овочі, які ростуть в землі? Назвіть їх одним словом.

    - Правильно, такі овочі називають коренеплодами

    - А тепер назвіть ті овочі, які ростуть на землі.

    -Давайте їх теж посадимо.

    Гра «Овочі»

    - Я буду показувати овоч, якщо він росте на землі - стоїте, а якщо він росте в землі - присядьте.

    Ігрова ситуація.

    Знайти в групі 2 страви.

    - Який вони форми?

    - Покажіть фігуру пальчиком в повітрі.

    Діти малюють пальчиком в повітрі коло, овал.

    - Овочі круглої форми покласти на кругле блюдо, а овальної - на овальне блюдо.

    Діти обстежують овочі, порівнюють, міркують, розкладають.

    - Хлопці, ми вчора з вами зробили з паперу чудову кошик. Як ви думаєте, в неї можна покласти наші овочі? Чому? Так, хлопці, покласти в нашу кошик овочі не можна тому, що вони об'ємні, справжні, а кошик плоска.

    - Що ж нам робити?

    Відповіді дітей. Діти міркують, пояснюють свою точку зору (кошик плоска, зроблена з паперу ....).

    - Що нам для цього потрібно?

    - З чого ми будемо вирізати?

    - Покажіть пальчиком на прямокутнику, квадраті, як ви будете зрізати куточки.

    - Подумайте і скажіть, які овочі ви хочете вирізати.

    Педагог стимулює діяльність дітей навідними і уточнюючими питаннями:

    - З якої геометричної фігури будеш вирізати свій овоч?

    - Якого кольору будеш брати квадрат?

    - Як будеш вирізати?

    - Який овоч буде за розміром?

    - Якого розміру візьмеш квадрат?

    - Чим можна прикрасити овоч?

    - Що ти забув?

    В кінці:

    - Як багато овочів ми зробили.

    - Молодці, помилуємося нашою роботою.

    - Які овочі у нас в кошику?

    - Скільки всього овочів?

    - Знайдіть на тарілочці шматочок того овоча, який ви вирізали і наклеїли.

    - Куди ми повісимо нашу кошик з овочами?

    - Розкажіть батькам, які овочі і як ви зробили.

    Діти милуються і розповідають які овочі зробили.

    Вважають, показують.

    Діти акуратно беруть шматочки овочів на шпазі, пробують, а шпажку кладуть в стаканчик.

    Діляться смаковими відчуттями.





    Конспект інтегрованого образ.-худ. деят., для дет. середн. д. в. «У городі багато гряд ...»