• Хід заняття.
  • Прикріплені файли

  • Скачати 10,95 Kb.

    Конспект інтегрованого НСД в групі комбінованої спрямованості для дітей з ТНР «Весняні квіти»




    Дата конвертації19.06.2017
    Розмір10,95 Kb.
    ТипВесна. Матеріали для дитячого садка на тему вес

    Скачати 10,95 Kb.

    Валентина Лапсакова
    Конспект інтегрованого НСД в групі комбінованої спрямованості для дітей з ТНР «Весняні квіти»

    Тема: «Весняні квіти»

    Учитель-логопед: Лапсакова В. П.

    Вихователі: Рульов І. Б., Кизилова Д. А.

    Мета: Актуалізація знань дітей про весняні квіти.

    завдання:

    Корекційно-освітні:

    - Удосконалювати лексико-граматичний лад мови (вживання прийменників, іменників в рід. П. Мн. Числа).

    - Удосконалювати навички кількісного і порядкового рахунку в межах 20, рахунок двійками в межах 20.

    - Закріпити вміння дітей складати завдання на додавання і віднімання.

    Корекційно-розвиваючі:

    - Розвивати мова, логічне мислення, зорове і слухове увагу.

    - Продовжувати розвивати орієнтування в просторі і на площині.

    - Розвивати тонку моторику, графо-моторні навички.

    Корекційно-виховні:

    - Формувати основи екологічної свідомості.

    - Виховувати доброзичливість, вміння працювати в колективі.

    Попередня робота: ознайомлення дітей з первоцвітами, розгляд ілюстрацій, розгадування загадок про них, прослуховування класичної музики П. І. Чайковского- альбом «Пори року», читання казки В. Катаєва «Квіточка - семицветик», малювання первоцвітів.

    Обладнання: квітка, таблиця «Вулики», нектар, бджоли, числові віяла, конверт з листом, «квітка бажань», вази, квіти з математичними прикладами.

    ТСО: ноутбук, презентація.

    Інтеграція областей: мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток.

    Хід заняття.

    Діяльність учителя-логопеда, вихователя Діяльність дітей

    1. - Здрастуйте, хлопці.

    Привітаємося з гостями. (Слайд 2 - Весна)

    Подивіться на екран, як ви думаєте, фею якого часу року зобразив на своєму малюнку художник? Подивіться, яка вона?

    Навесні буває тепло, а буває ...;

    вітряно і.

    В один з вітряних днів полетіли пелюстки з улюбленої квітки Феї Весни - цветіка- семицветик. Весна нас просить про допомогу - потрібно відшукати пелюстки - це допоможе їй залишитися з нами і познайомитися ближче. Допоможете нашій чудовій Феї? Діти стають на килим.

    Вітаються.

    Дивляться на екран.

    Весну.

    Красива, легка, ніжна

    холодно

    безвітряно

    Так.

    2. - Спочатку я хочу перевірити, наскільки ви добре знаєте первоцвіти, які так дбайливо виростила для всіх Фея Весна. Послухайте загадки.

    (Коли діти назвуть відгадку, з'являється на екрані картинка-відгадка)

    1) З-під снігу проростає і весну відкриває? (слайд 3)

    2) Жовті, пухнасті

    кульки запашні

    Їх вкриє від морозу

    У своїх гілочках (слайд 4)

    3) Цвіте весняної він часом,

    Знайди його в тіні лісової:

    На стеблинці, як бісер, в ряд,

    Квіточки білі висять. (слайд 5)

    4) Гарний і яскрава квітка-вогник,

    Він виріс на клумбі, як гніт.

    Але тільки трохи він вдома побув,

    Пелюсточки розкрив і вниз опустив. (слайд 5)

    5) Золотим променем зігрітий

    Виріс сонечка портрет!

    Але у жовтого квіточки

    Тимчасово листочків немає (слайд 6)

    Молодці, хлопці, відгадали загадки.

    -Ой, дивіться, з'явився пелюстка (на екрані з'являється пелюстка)

    (слайд 7) Стоять. (Пролісок, Мімоза, Конвалія, Крокус, Мати-й-мачуха)

    3. У Весни ростуть всюди.

    Подивимося, де росте анемона? (слайд 8)

    Звідки проросли проліски? (слайд 9)

    Де виросли проліски? (слайд 10)

    Де сховався гіацинт? (слайд 11)

    Де виросла мати-й-мачуха? (слайд 12)

    Хлопці, ви правильно відповіли на питання.

    З'явився ще один пелюстка. (слайд 13)

    Анемона зростає в лісі.

    Проліски проросли з-під снігу.

    Проліски виросли між пнями.

    Гіацинт сховався за деревом.

    Мати-й-мачуха виросла під деревом.

    4. Хлопці присядьте по-турецьки. У мене в руках квітку, на кого покажу квіткою - той буде відповідати.

    У весни не один пролісок, а багато ...

    У весни не одна мати-й-мачуха, а багато ...

    У весни не одна проліска, а багато ...

    У весни не одна примула, а багато ...

    У весни не один крокус, а багато ...

    У весни не одна анемона, а багато ...

    У весни не один гіацинт, а багато ...

    Чудово впоралися із завданням.

    Подивіться, з'явився ще один пелюстка. (слайд 14) Сідають по-турецьки.

    (Пролісків, Мати-й-мачухи, Пролісок, примули, Крокусів, анемона, гіацинтів)

    5. Дихальна гімнастика.

    - Хлопці, багато квітів у Весни. Давайте уявимо аромат сподобався квітки і вдихаємо його.

    Закрийте очі, зробіть спокійно вдих носом, ніби ви вдихаєте аромат квітки і видихайте через рот (повторення 3 рази) Сидять на килимі.

    Виконують дихальну гімнастику.

    6. Хлопці, встаньте на ніжки. Продовжимо допомагати весни, виконуючи математичні завдання.

    - Що таке математика?

    Вірно. Давайте потренуємо наш розум.

    "Рахунок 2мі до 20" (прямий і зворотний) "

    -Молодци!

    Подивіться, перед нами цікава галявина.

    Як називаються будиночки бджіл?

    Що вони збирають?

    Куди складають?

    Бджоли щось все стільники переплутали. Давайте їм допоможемо розібратися, хто, в яку соту несе нектар. (Орієнтування в просторі. Робота з числовими віялами) -

    З'являється пелюстка (слайд 15). Коштують.

    -Так.

    -Гімнастіка для розуму. (Цариця наук)

    -Ульі.

    -Нектар.

    -В стільники.

    7. Хлопці, поки ви грали, з'явився конверт. Пройдемо за столики і дізнаємося, що ж це за лист. (приходить лист в конверті з написом "Завдання" в ньому дві цифри 3 і 4)

    Дивно, написано «Завдання», а в ній всього 2 цифри.

    - Що таке завдання?

    - З чого складається задача?

    - Які ми вирішуємо завдання?

    Давайте сядемо за столи і спробуємо придумати і вирішити задачу. (перевірка постави, посадка. Нагадування правил поведінки за столом (не викрикують, піднімати руку)

    - Давайте придумаємо завдання на складання, тільки таку, щоб її цікаво було вирішувати.

    (складання завдань. Один біля дошки, всі за партами)

    - Назвіть умову задачі? Питання?

    - Як ми вирішимо завдання?

    - Виріши.

    - Який отримали відповідь?

    - Який вплив (знак) використовували?

    - Що знаходили?

    Назвіть компоненти суми.

    (то ж на віднімання)

    Молодці! (з'являється пелюстка - слайд 16)

    Сідають за столики.

    - Маленький розповідь

    - Умова, Питання, Рішення, Відповідь.

    - На додавання і віднімання.

    -3 + 4

    -3 + 4 = 7

    -Сложеніе (+)

    -суму

    -1 доданок, 2 доданок, сума.

    -Від зміни місць доданків сума не змінюється.

    8. - Ви такі молодці, хлопці! Хочу подарувати вам букети, вже і вази приготувала ... Ой, що це? Хто переплутав всі квіти? Напевно це той же пустун вітерець. Що ж робити? Допоможете мені поставити кожну квітку в СВОЮ вазочку (Склад числа + рішення прикладів)

    - Поясни, чому саме цю квітку, ти поставив в цю вазу?

    З'являється квітка! - слайд 17

    - Хлопці, виконуючи завдання поверталися пелюстки. І ось Цветик семицветик з нами. Будемо сподіватися, що весна теж залишиться з нами. (проходять на килим)

    Звичайно, допоможемо!

    9. Рухова гімнастика.

    "Квіти"

    Наші червоні квіточки (притискаємо лікті один до одного, стуляємо кисті у вигляді човника)

    Розпускають пелюсточки. (потім розкриваються у вигляді чаші, перед обличчям)

    Вітерець трошки дихає, (потім кисті рухаються проти годинникової стрілки і потім за годинниковою стрілкою)

    Пелюстки колише. (кисті рук нахиляються вліво і вправо)

    Наші червоні квіточки (притискаємо лікті один до одного, стуляємо кисті у вигляді човника)

    Закривають пелюсточки, (показати пальчиками, як пелюстки закриваються)

    Вони тихо засинають,

    І голівкою кивають.

    Виконують гімнастику стоячи.

    10. Гра «Квітка бажань»

    - Хлопці, як ви знаєте, Цветик семицветик - це чарівна квітка. Він не вміє говорити, але може нам підказати, що потрібно для життя квітам, як доглядати за ними і як ставитися до квітів, щоб вони завжди нас радували своєю красою. У цьому нам допоможуть картинки-символи. Піднімайте руку і відповідайте повним відповіддю. Квітам потрібна вода.

    Квітам необхідно тепло.

    Квітам потрібне світло.

    Не можна рвати квіти.

    Не потрібно топтати квіти.

    Чи не розводити багаття в місцях, де ростуть квіти.

    Необхідно доглядати за квітами.

    11. Рефлексія.

    - Хлопці, кому ми допомагали?

    - Що для цього робили?

    (слайд 18) Прислухайтеся, хлопці! Якась прекрасна музика зазвучала навколо нас! Мені здається, це сама Фея Весна дякує нам за допомогу в пошуках її улюбленої квітки і за те, що ви показали себе добрими і чуйними дітьми, які люблять і бережуть природу!

    Включити музику. (П. І. Чайковський - Весна)

    12. «Естафета тепла, естафета добра»

    -Хлопці, квітам і вам необхідно для зростання тепло і любов. Притисніть свої долоні, щоб вони стали теплими, передамо це тепло один одному в колі. А тепер передамо це тепло нашим гостям. (Притискають долоні під триваючу музику.)

    Прикріплені файли:

    pervocvety_rpg8c.pptx | 11247,69 КБ | Завантажено: 3


    Скачати 10,95 Kb.


    Конспект інтегрованого НСД в групі комбінованої спрямованості для дітей з ТНР «Весняні квіти»

    Скачати 10,95 Kb.