• Хід заняття

  • Скачати 11.66 Kb.

    Конспект інтегрованого НСД по морально - патріотичному вихованню «Наша Батьківщина - Росія» в старшій групі




    Дата конвертації08.11.2019
    Розмір11.66 Kb.
    ТипІнтегровані заняття. конспекти

    Скачати 11.66 Kb.

    Горшкова Юлія Радіевна
    Конспект інтегрованого НСД по морально - патріотичному вихованню «Наша Батьківщина - Росія» в старшій групі

    Конспект інтегрованого НСД

    по морально - патріотичному вихованню

    у старшій групі

    підготувала:

    Горшкова Юлія Радіевна

    "Наша Батьківщина - Росія".

    Мета: Розвивати у дітей почуття патріотизму та любові до своєї Батьківщини. завдання:

    1. Узагальнити знання і уявлення дошкільнят про Росію як державу, в якому вони живуть.

    2. Виховувати любов і почуття гордості за Батьківщину; повагу до її захисникам.

    3. Формувати патріотичні почуття; шанобливе ставлення до державних символів; до Російської армії. Закріпити знання про столицю нашої Батьківщини - Москві; природному символу Росії - берізки.

    4. Активізувати словник дітей фразами і словами: рідна країна, Росія, багата, велика, неосяжна, герб, прапор, гімн, президент.

    Інтеграція областей: «Соціально-комунікативний розвиток», «Пізнавальний розвиток», «Мовленнєвий розвиток», «Художньо-естетичне».

    Матеріал: карта Росії, державні символи - прапор, герб; картинки з визначними пам'ятками Москви; фотографії - лісів, полів, берізок; наочно-дидактичні посібники; різні документи з гербами, монети, купюри.

    Музичний супровід: гімн РФ; пісня С. Михалков, М. Старокадомскій "Ми їмо, їмо, їмо". Попередня робота: Бесіди про Російської символіці; Російської армії; читання і розучування віршів про Батьківщину, Москві, берізки; читання прислів'їв і приказок про Батьківщину; розглядання зображень, публікування і про Москву, фото лісів, полів, річок, гір, морів, і т. д. нашої Батьківщини.

    Хід заняття:

    вихователь:

    На широкому просторі

    досвітній часом

    Встали червоні зорі

    Над рідної країною.

    З кожним роком все красивіше

    Дорогі краю ...

    Краще Батьківщини нашої

    Немає на світі, друзі!

    - Хлопці а як називається наша країна? (Відповіді дітей). Сьогодні я пропоную вам, відправитися в подорож по нашій країні - Росії, на поїзді. Розсаджуйтеся по вагонах. Вирушаємо. Діти стають один за одним і йдуть під пісню «Ми їмо, їмо, їмо".

    1. Вихователь: Ми приїхали на першу станцію. Вона називається "Географічна".

    На планеті багато різних країн, але найбільша - наша країна. Жодна країна в світі не має такої величезної території, як Росія. Подивіться на карту. (Вихователь звертає увагу дітей на карту Росії).

    Як багато місця займає територія Росії. Коли на одному кінці нашої країни люди лягають спати, на іншому починається ранок. На одному кінці нашої країни

    може йти сніг, а на іншому - припікати сонечко. Щоб дістатися з одного кінця до іншого на поїзді треба їхати тиждень, а на літаку летіти майже добу. А яка вона наша Росія? (Велика, кохана, красива, величезна, багата, сильна, горда, мужня).

    Діти читають вірші:

    1. Як велика моя земля!

    Як широкі простори

    Озера, річки і поля.

    Ліси і степ і гори!

    2. Розкинулася моя земля

    Від півночі до півдня.

    Коли в одному краю весна -

    В іншому снігу і завірюха!

    Вихователь: Росія - наша Батьківщина. Хлопці, поясніть, як ви розумієте, що таке Батьківщина? (Батьківщина-місце, де ми народилися; країна, в якій ми живемо, мій будинок.)

    - Наша подорож триває, займайте місця в вагонах. Ми вирушаємо в дорогу.

    2. Вихователь: Наступна станція на яку ми прибули називається "Лісова".

    Відгадайте загадку:

    Є у хлопців

    Зелений друг,

    Веселий друг, хороший,

    Він протягне

    сотні рук

    І тисячі долоньок. (Ліс)

    Вихователь: Правильно! Це ліс. Росія - найбагатша лісами країна в світі. Які дерева ви знаєте? (Дуб, осика, ялинка, клен, горобина, береза та ін.)

    Березу милу, рідну здавна вважають символом Росії. Росія і береза! Ці два символи нероздільні. Ми з вами вивчили кілька віршів про березі.

    Давайте їх послухаємо.

    Діти читають вірші:

    1. Солодкий сік з берізки капав

    Тепла пара йшов від землі

    То вона пускала слізки

    До неї випити той дар зайшли

    Любо слухати нам берізка

    Краплі дзвінкі твої

    Напої ж нас берізка

    Весняним соком напій

    2. белоствольной береза ​​-

    Символ Батьківщини моєї.

    Нема деревця іншого

    Серцю російській милею.

    3. Фізкультхвилинка:

    Руки підняли і похитали.

    Це - берези в лісі.

    Руки зігнули, кисті струснули -

    Вітер збиває росу.

    У сторони руки, плавно помахаємо,

    Це до нас птахи летять.

    Як вони сядуть,

    теж покажемо

    Руки зігнули назад.

    (Діти виконують рухи, відповідно до тексту).

    вихователь:

    Ліс - це наше багатство. Ми з вами повинні берегти природу. Ми вирушаємо далі, займайте місця.

    4. Вихователь:

    Наступну станція називається "Державна".

    Ми прибули в головне місто нашої країни - столицю. Як називається столиця нашої держави? (Москва).

    Давайте послухаємо вірш про Москву:

    Москва - це Червона площа,

    Москва - це вежі Кремля,

    Москва - це серце Росії,

    Яке любить тебе.

    Вихователь: А хто глава нашої держави? (Президент.) Як звуть нашого президента? (Путін В. В. Показати фотографію президента). Чим займається президент? (Управляє країною).

    - Назвіть державні символи Росії (Прапор, герб, гімн).

    Свій прапор є в кожній країні. Прапори різних країн відрізняються один від одного. (Діти розглядають на дошці прапори різних держав).

    Дитина розповідає про прапор Росії:

    - Російський прапор триколірний. Три смуги - біла, синя, червона. (Показати зображення з російським прапором).

    Білий колір - це колір миру і чистоти. Він говорить про те, що наша країна миролюбна. Вона ні на кого не нападає. Білий колір нам нагадує (Березу, сніг, хмари, ромашку).

    Синій колір - це віра і чесність. Народ любить свою країну, захищає її, вірний їй. Синій колір нам нагадує (Небо, річки, озера, моря).

    Червоний колір - колір сили і мужності. Червоний колір нам нагадує (Сонце, вогонь, тепло).

    Дидактична настольно - друкована гра "Збери прапор".

    Вихователь: Діти, у вас на столах лежать кольорові прямокутники. Зберіть з них Російський прапор. Приступайте до роботи. (Діти виконують завдання).

    - Молодці! А тепер послухаємо вірш про прапор.

    Я - білий колір - свобода, гордість, слава,

    Я - синій колір - покрив рідної країни,

    Я - червоний колір - могутня держава,

    Всі разом ми - єдині і сильні!

    Вихователь: А тепер поговоримо про герб. Герб - це другий символ нашої держави. Герб Росії є символом єдності народів, що живуть в Росії. Давайте з вами розглянемо герб. Розкажіть про нього.

    Дитина розповідає про герб:

    - Герб Росії є темно - червоний щит, на якому зображений золотий двоголовий орел. Золотий колір - це символ сонця. Одна голова орла звернена на Схід, інша - на Захід. Груди орла прикрашена щитом, на ньому сидів

    Георгій Побідоносець. Він сидить на білому коні, зі списом у руках. Цим списом він вбиває змія. Вся ця картина символізує перемогу добра над злом. Наш герб- це емблема, символ Росії. Вихователь: Скіпетр і держава в лапах орла - царські регалії, які служать втіленням державного порядку і вірності закону.

    Вірш про герб читає ребё нок:

    У Росії величавої

    На гербі орел двоголовий.

    Щоб на захід, на схід

    Він дивитися б відразу міг

    Сильний, мудрий він і гордий.

    Він - Росії дух вільний.

    - Як ви думаєте, де можна побачити державний герб? (Відповіді дітей)

    . Діти розглядають різні документи з гербами, монети, купюри.

    -А що ж таке гімн? (Гімн - це найголовніша пісня нашої країни. Гімн грає на військових парадах, на спортивних змаганнях, коли вітають президента нашої країни і т. Д. Гімн слухають стоячи.)

    Коли грає гімн Росії, то потрібно встати і слухати його стоячи. Цим ми висловлюємо свою повагу до нашої держави, нашої країні. Наш гімн написали: композитор А. Александров і поет Сергій Михалков. У кожної країни свій гімн. Зараз ми з вами послухаємо гімн нашої країни. (Діти встають і стоять струнко).

    5. Вихователь: А наша подорож триває. Займайте місця в вагонах. Поїхали.

    - Ми з вами приїхали на станцію, яка називається "Святкова".

    - Скоро в нашій країні буде відзначатися свято. Хто скаже - який? (День захисника Вітчизни).

    - А хто такі захисники Вітчизни? (Офіцери і солдати Російської армії, що захищають нашу Батьківщину).

    - Які війська охороняють нашу Батьківщину на суші? (Сухопутні війська). На морі? (Військово-морський флот). А в повітрі? (Військово-повітряний флот). Яких військових ви знаєте? (Відповіді дітей. Вихователь виставляє картинки із зображеннями на полотно).

    Дидактична гра «Кому що потрібно».

    Вихователь: Російський народ склав багато прислів'їв і приказок про Батьківщину. Давайте їх згадаємо.

    - Жити - Батьківщині служити.

    - Хто за Батьківщину горою, той істинний герой.

    - Родина улюблена, що мати рідна.

    - Людина без Батьківщини, що соловей без пісні.

    - Батьківщина-мати, умій за неї постояти.

    вихователь:

    Як ви думаєте, чому вчать нас ці прислів'я? (Ці прислів'я вчать нас добру, любові до Батьківщини, вмінню її захищати від ворогів). 6. Підсумок.

    Вихователь: Велику землю, улюблену землю,

    Де ми народилися і живемо,

    Ми Батьківщиною світлою, ми Батьківщиною милою,

    Ми Батьківщиною нашої кличемо.

    Наше з вами подорож підійшла до кінця. Вам воно сподобалося? Про що ми з вами говорили? (Відповіді дітей). Дякую за заняття.



    Скачати 11.66 Kb.


    Конспект інтегрованого НСД по морально - патріотичному вихованню «Наша Батьківщина - Росія» в старшій групі

    Скачати 11.66 Kb.