• Тема: Подорож по рівній доріжці
  • Лексичний матеріал
  • - словник ознак
  • Дитина
  • Логопед

  • Скачати 19.04 Kb.

    Конспект індивідуального заняття "Подорож по рівній доріжці"




    Дата конвертації05.06.2017
    Розмір19.04 Kb.
    Типконспекти

    Скачати 19.04 Kb.

    Конспект індивідуального заняття.

    Склала: Лугова Н.В.Воспітатель, логопед - дефектолг.

    Влад 5років (дз. Аутизм, дизартрія, ДЦП, ЗРР)

    Тема: Подорож по рівній доріжці

    Мета: Розвивати слухомоторной координацію і межаналізаторних зв'язок

    завдання:

    - закріпити вміння відгадувати загадки

    - активізація словника по темі «Тварини»

    - формувати вміння активної наслідувальної діяльності у вигляді вимови звукових поєднань

    - розвивати загальну і дрібну моторику

    - розвивати навик відмінності круглого предмета і предмета кубічної форми

    - формувати уявлення про форму і колір

    - розвивати вміння орієнтуватися в кімнаті

    - подолання рухового негативізму

    Обладнання: картинки із зображенням тварин, іграшка ведмідь, м'яч (червоний), кубик (синій), широка стрічка, сухий басейн.

    Лексичний матеріал:

    - предметний словник - лисиця, їжак, ведмідь, звір;

    - словник дій - крокували, бігли, пустився;

    - словник ознак - могутній, хитра, сердитий.

    план

    1. організаційний момент

      1. Відгадування загадок по картинці

      2. масаж долонь

    2. Основна частина

      1. Вправа «За рівної доріжці»

      2. Активізація вимови звукових поєднань

      3. Вправа з м'ячем

      4. Робота з круглою, і кубічними формами

      5. Завдання «Знайди предмети такого ж кольору, такої ж форми»

    3. підсумок заняття

    3.1Ігра в сухому басейні

    3.2 «Повернення до мами»

    Підготовка до заняття:

    - на столі розкласти картинки із зображенням різних тварин, серед них: лисиця, їжак, ведмідь

    - розкласти широку стрічку по підлозі «доріжка», в кінці неї поставити іграшку ведмедя

    - поблизу покласти червоний м'яч і синій кубик

    хід заняття

    Організаційний момент:

    Логопед: Здрастуй Владик, сьогодні нас чекає захоплююча подорож, але спочатку відгадай три загадки. Щоб тобі було легше, на столі багато картинок з тваринами, вибери правильну відповідь.

    Дуже хитра вона:

    З'їла в казці колобка,

    Кур краде півнів,

    Хто назвати її готовий

    Дитина: Це лисиця.

    Логопед: Знайди картинку з лисицею.

    Дитина знаходить, розглядає.

    Логопед: Молодець! Відгадай наступну загадку.

    сердитий недоторка

    Живе в глушині лісовій,

    Голок дуже багато,

    А нитки не однієї.

    Дитина: Їжак!

    Логопед: Розумниця, правильно. Подивися, який у мене незвичайний кулька! З колючками, він дуже схожий на їжака. Ми його покатаємо на долоньці.

    _ Що ти Їжак такий колючий?

    Це я про всяк випадок.

    Знаєш, хто мої сусіди?

    Лисиці, вовки і ведмеді ...

    Дитина: повторює слова, катає кульку між долонями.

    Логопед: А ось ще одна загадка.

    Є в лісах могутній звір,

    Ти синок вже мені повір!

    Їсть малину, любить мед.

    Хто його мені назве?

    Дитина: Мишка. Ведмідь.

    Логопед: Знайди картинку з ведмедем.

    Основна частина:

    Логопед: Дуже добре. А тепер отруюють в цікаву подорож.

    Подивися, нас чекає ведмідь, сидить, сумує.

    Запропонувати дитині пройти по «доріжці» на носочках з утримуванням рівноваги.

    Логопед: Коментує руху, пропонує дитині промовляти слова, топ- топ-топ.

    За рівної доріжці

    Топ-топ-топ

    Крокували наші ніжки

    Топ топ-топ!

    Логопед разом з дитиною: Підійти до іграшки, розглянути, обмацати.

    Логопед: - Владик, як гарчить ведмідь?

    Дитина: Намагається імітувати гарчання ведмедя.

    Логопед: Показати правильну вимову, звуку - р - р - р ....

    Рух в зворотному напрямку по стрічці «доріжці»

    Логопед: Як страшно гарчить ведмідь, тікаємо.

    За рівної доріжці

    Топ топ топ

    Бігли наші ніжки

    Топ топ топ!

    Дитина: Топ-топ-топ!

    З протилежного боку стрічки покласти червоний м'яч, праворуч від нього синій кубик.

    Підійти до м'яча взяти його, погладити, постукати по ньому.

    Дитина: тук-тук-тук.

    Логопед: Якого кольору м'яч?

    Дитина: Червоний.

    Логопед: Молодець! М'яч червоний, круглий, повтори.

    Дитина: - Червоний, круглий.

    Логопед: Встати обличчям до дитини, взяти руками дитини м'яч, підстрибувати на місці. Супроводжувати рух фрагментом з вірша С. Маршака.

    «Мій веселий дзвінкий м'яч,

    Ти куди пустився навскач,

    Жовтий, червоний, блакитний,

    НЕ наздогнати тобою. »

    Штовхнути м'яч у бік кубика.

    Логопед: Подивися кубик, куб! Повтори назву геометричної фігури.

    Дитина: Кубик. Куб.

    Логопед: Якого кольору кубик?

    Дитина: Синього.

    Логопед: Знайди в кімнаті предмети такого-ж кольору.

    За допомогою дорослого дитина знаходить предмети синього кольору.

    Логопед: А тепер, знайди предмети такого кольору, як м'яч, червоного.

    Провести порівняльний аналіз куба і кулі.

    Логопед: Давай покатаємо м'яч, дивись ведмедик прийшов, хоче з тобою м'ячик покатати. Котиться?

    Дитина: Катає мяч.- Так котиться!

    Логопед пропонує дитині покатати кубик.

    - Котиться?

    Дитина: Ні.

    Логопед: Як ти думаєш чому

    Дитина: За допомогою дорослого дає відповідь.

    Логопед: Давай разом з тобою знайдемо предмети квадратної форми

    За допомогою дорослого дитина справляється із завданням.

    Дитина: Стіл.

    Логопед: А тепер давай знайдемо предмети круглої форми.

    Дитина: Кульки в сухому басейні.

    Логопед: Який ти молодець! Давай пограємо!

    Гра в сухому басейні.

    Вправа «Сильні ніжки». Сидячи в басейні, прихилившись спиною до бортику відштовхувати від себе кулі ногами.

    Вправа «Рибка». Лежачи на животі, дитина імітує плавальні рухи.

    Вправа «Велосипед» .Лёжа на спині, дитина імітує рух обертання педалей.

    Вправа «Знайди ведмедика». Виконується стоячи в басейні. Логопед при дитині ховає іграшку ведмедя в кулях. За командою дитина повинна знайти його.

    підсумок заняття

    Логопед: Владик, сьогодні нам було так цікаво і весело, але нам пора повертатися до мами. Помахаємо ведмедику рукою, попрощаємося з ним.

    Дитина: Прощається з ведмедиком і по «доріжці» повертаємося назад.



































    Скачати 19.04 Kb.


    Конспект індивідуального заняття "Подорож по рівній доріжці"

    Скачати 19.04 Kb.