• Прикріплені файли

  • Конспект індивідуального логопедичного заняття для дітей старшого дошкільного віку «Автоматизація звука [Ш] в словах»




    Дата конвертації14.04.2017
    Розмір6,28 Kb.
    ТипЗвуки [Ж], [Ш]

    Олена Семенових
    Конспект індивідуального логопедичного заняття для дітей старшого дошкільного віку «Автоматизація звука [Ш] в словах»

    «Автоматизація звуку Ш в словах».

    Мета: Дитина навчиться вимовляти звук Ш в середині слова.

    Завдання: закріпити вимова звуку Ш на початку, в кінці, середині слова. Учити дитину співвідносити звук Ш з буквою Ш.

    Корекційно - развіваюшаяся: Удосконалювати фонематичний слух і сприйняття. Удосконалювати навички звукового аналізу слова. Розвивати навички в області граматичної будови мови. Розвиток мислення, пам'яті.

    Корекційно-виховні:

    Виховувати спостережливість до мовним явищам.

    Обладнання: дзеркало, ноутбук (планшет, презентація,

    Організаційний момент:

    Станом дружно ми в гурток

    починається урок

    свічку запалюємо

    І дружно остуди

    (дитина задуває свічку).

    Повідомлення теми заняття.

    Сьогодні на занятті ти будеш продовжувати тренувати язичок правильно вимовляти звук Ш.

    До нас в гості прийшов Степашка. Він приніс завдання. За кожне правильно виконане завдання ти отримаєш морквини, а в кінці заняття почастуєш ними Степашки.

    Уточнення артикуляції звуку.

    -Коли ми вимовляємо звук Ш як працюють губи? (вони округлюються).

    -Як працює язичок? (він знаходиться за верхніми зубами).

    -Яка повітряний струмінь повинна бути? (тепла або гаряча).

    Логопед просить вимовити звук Ш. слайд 2

    Розвиток фонематических уявлень. Закріплення вимови звуку на початку і кінці слова.

    1заданіе від Степашки.

    Степашка загадав слова, але перший звук замінив. Заміни перший звук на звук Ш і ти дізнаєшся що за слово загадав Степашка. (школярі можуть читати слова і записувати парами).

    Пар-ТАПКА- ГУБИ- МИЛО- суперечки-

    Молодець, ти впорався із завданням. Почастуй зайчика морквиною. слайд 3

    2 завдання від Степашки. Допоможи Стєпашці вибрати предмети, які закінчуються звуком Ш. Натисни на них кнопкою мишки.

    Ніж, конвалія, ківш, душ.

    Молодець, впорався, давай почастуємо зайчика морквиною.

    Автоматизація звуку Ш в середині слова. Розвиток навичок словотворення.

    3 завдання від Степашки

    Послухай слова, і скажи, який однаковий звук в середині цих слів.

    Подушшшка, кошшшка, бабушшшка.

    Повторюй ці слова за мною і виділяй звук Ш.

    А тепер сам називай картинки і правильно вимовляй звук Ш.

    Каша, Чебурашка, сонечко, шоколадка. ,. слайд 5

    - Добре, а тепер зміни слово так, щоб в ньому з'явився звук Ш (називай ласкаво). (Школярі можуть записувати слова і знаходити в них спільну частину).

    Хліб-хлібець, камені-камені, півень-півник, риба-рибка, корова-коровушка, горобець-горобчик ,. слайди 6-8

    - Молодець, ти впорався. Давай почастуємо Степашки ще однієї морквиною.

    Автоматизація звуку ш. Розвиток граматичного ладу мови. слайд 9

    Ось ми прийшли в гості до дідуся і бабусі.

    4заданіе Степашки. Допоможи бабусі і дідуся згадати, у кого які речі лежать в шафі.

    Повторюй за мною початок фрази, а закінчуй пропозицію сам.

    У бабусі в шафі .... а у дідуся ...

    У бабусі в шафі книжки, а у дідуся штанці.

    У бабусі в шафі подушка, а у дідуся гармата.

    У бабусі в шафі мішок, а у дідуся ремінець.

    У бабусі в шафі кішка, а у дідуся ложка.

    Молодець, почастуй зайця морквиною.

    Давай трохи відпочинемо і виконаємо вправу «Кішка».

    Физкультминутка «Кішка» Слайд 10

    Обережно, наче кішка,

    Від дивана до віконця

    На носочках я пройдуся,

    Ляжу і в кільце згорнуся.

    А тепер пора прокинутися,

    Випрямиться. Потягнутися.

    Я легко з дивана зстрибну,

    Спинку я дугою вигніть.

    А тепер краду, як кішка,

    Спинку я прогнили трошки.

    Я з блюдця молочко полакаю язичком.

    Лапкою грудку і животик

    Я помию, немов котик.

    І знову згорнуся колечком,

    Немов кіт у теплій печі

    Завдання від Степашки 5 Слайд 11

    - Потрібно допомогти Стєпашці виконати звуковий аналіз слів шарф, шахи, шуба, подушка.

    -Молодець! Це було важке завдання, але ти впорався. Почастуй Степашки ще однієї морквиною.

    Завдання від Степашки 6 Слайд 12

    - Зараз гра «Порахуй» - вважай предмети, чітко промовляй звук Ш в словах.

    - Добре! Зароблена ще морквина для Степашки.

    Завдання від Степашки 7 Слайд 13

    - Продовжуємо! Наступне завдання - подивися уважно на картинки, назви їх і визнач зайву, поясни свій вибір. Прекрасно. Є ще одна морквина для одного.

    Завдання від Степашки 8 Слайд 14

    - Останнє завдання. Повтори чистоговорки. Послухай вірші. Пропоную тобі вибрати вірш і вивчити. Намагайся чітко вимовляти звуки в слові.

    Підсумок слайд 15

    Порахуй скільки ви зі Степашкою заробили морквин? Згадай, за що ти їх отримав? Яке завдання було найважчим? Яке було найцікавішим? Який звук ти тренувався правильно вимовляти? Почастуй Степашки і прощайся з ним.

    Прикріплені файли:

    avt-zvuka-sh-semenovyh-elena-konstantinovna-uchitel-logoped_kjebf.ppt | 6417 Кб | Завантажено: 4




    Конспект індивідуального логопедичного заняття для дітей старшого дошкільного віку «Автоматизація звука [Ш] в словах»