Конспект ігрового заняття в першій молодшій групі дитячого садка. Тема: «Дикі тварини».




Дата конвертації13.10.2019
Розмір5,29 Kb.
ТипТемочка

Багатурия Альбіна
Конспект ігрового заняття в першій молодшій групі дитячого садка по темі «Дикі тварини»

Конспект ігрового заняття в першій молодшій групі дитячого садка.

Тема: «Дикі тварини».

Автор заняття: Багатурия Альбіна Ігорівна.

цілі:

- Розширювати знання дітей про диких тварин.

- Закріплювати словник по темі «Дикі тварини».

- Розвивати уміння відгадувати загадки.

- Розвивати увагу, зорове і слухове сприйняття, мислення, дрібну і загальну моторику дітей.

- Викликати емоційний відгук від спільних ігрових дій.

- вчити знаходити картинку із зображенням заданого тварини.

- закріпити вміння дітей збирати пазли (розрізні картинки) площинного конструктора, прикладаючи деталі один до одного, щоб знайти правильний варіант їх сполуки.

виховні:

- формувати інтерес до живої природи, емоційну чуйність.

- виховувати любов до тварин;

- виховувати інтерес до занять, створити радісний настрій у дітей.

устаткування:

Прикріплені до спинки стільців картинки із зображенням лісових жителів; квитки з аналогічними картинками; м'які іграшки - заєць, лисиця, вовк, ведмідь, білка; макети овочів, фруктів, ягід; картинки із зображенням тварин без хвостів, вирізані хвости цих тварин; аудіозаписи.

Попередня робота: Читання казок, потешек, розглядання альбому «Дикі тварини».

Хід заняття:

1. Організаційний момент.

Привітання «Все заплескали в долоні»

Всі заплескали в долоні,

Дружно, веселіше!

Застукали наші ніжки,

Голосніше і швидше!

За коленочкі вдаримо.

Тихіше, тихіше, тихіше.

Ручки, ручки піднімаємо

Вище, вище, вище!

Закрутилися наші ручки.

Знову опустилися.

Покружляли, покружлявши

І зупинилися.

2. Основна частина.

- Хлопці, у нас сьогодні незвичайне заняття, ми з вами вирушимо в подорож.

Ігрова ситуація «Подорож в чарівний ліс»

Вихователь вибудовує стільчики один за одним, на спинці кожного стільця картинка тварини. Дітям лунають квитки, на яких зображені ці ж тварини. Хлопці, подивіться на свій квиток і знайдіть кожен своє місце. Всі розсілися по своїх місцях? Тоді вирушаємо в дорогу - в чарівний ліс!

вихователь:

Здрастуй ліс, чудовий ліс

Повний казок і чудес.

Ти про що шумиш листям

Тмно вночі грозовою?

Хто в глушині твоєї таїться,

Що за звір, який птах?

Всі відкрий, що не утаі,

Ти ж бачиш, ми прийшли.

Вихователь: Послухайте, як шумить ліс. Звукозапис «Шум лісу».

Вихователь: Хлопці, ми з вами живемо в чудовому і красивому місці - в Ростовській області. Тут багато лісів. А в лісі водиться дуже багато тварин. Тварини бувають дикі і домашні. Домашні живуть - у людей, господарів, а дикі - в лісі. Хочете про них поговорити?

Діти: Так.

Вихователь: Хлопці, які звірі живуть в лісі?

Діти: Дикі.

У нашому чарівному лісі теж живуть дикі тварини, а як їх називають, зараз будемо відгадувати. Я розповім загадку, а ви скажете, хто це. (У міру відгадування, дітям по черзі показую м'які іграшки звірів).

загадки:

1. Лапу хто взимку смокче? А ще він любить мд, Може голосно заплакати. А звуть його ... (Ведмідь).

2. Хитра шахрайка, руда головка. Хвіст пухнастий - краса! А звуть її .... (Лисиця).

3. Маленький, рудий звір по гілках стриб-скок! (Білка).

4. Комочек пуху, довге вухо. Стрибає спритно, любить морквину. (Заєць).

5. Він по лісі весь час нишпорить і в кущах когось шукає. Чути, він зубами клац, вгадай, хто це ... (вовк).

Вихователь: Ось ми з вами і познайомилися з дикими тваринами. Діти, ви втомилися сидіти на стільчиках, давайте подвигаемся, пограємо в гру «Топотушки».

Ми ніжками потопає,

Ми ручками поплескаємо,

Качаємо головою,

Ми ручки піднімаємо,

Ми ручки опускаємо

І крутиться потім.

- Молодці! А тепер подивіться, що лежить у нас на столі?

Дидактична гра «Чий хвіст?»

Потрібно відшукати і докласти хвіст до зображення тварини.

Вихователь: Молодці. А зараз я пропоную вам пограти в гру «Хто що їсть». (На тарілочці лежать макети овочів, фруктів, ягід, горіхи, бочонок мда). Перерахуйте, що лежить на тарілочці? (Відповіді дітей). Діти пригощають звірів. (Заєць - морква, капуста; ведмідь - ягоди, мд; білка - горіхи).

Вихователь: Молодці, справилися із завданням. А вовк і лисиця дуже люблять їсти мишей і рибу, зайців, тому що вони хижі тварини.

Физкультминутка (імітація рухів).

Зайчик білий сидить,

Він вухами ворушить.

Ось так, ось так, він вухами ворушить.

Зайчику холодно стояти,

Зайчику треба поскакати

Скок - скок, скок - скок,

Треба зайчику поскакати.

Вихователь: Молодці, хлопці! Ось ми з вами і познайомилися з дикими тваринами. А тепер давайте вернмся з лісу назад в нашу групу і розглянемо альбом «Дикі тварини».





Конспект ігрового заняття в першій молодшій групі дитячого садка. Тема: «Дикі тварини».