• Хід заняття

  • Конспект ігрового музичного заняття для середньої групи «Лисичка-музична сестричка»




    Дата конвертації12.12.2019
    Розмір8.47 Kb.
    ТипТемочка

    Севіля Рисіна
    Конспект ігрового музичного заняття для середньої групи «Лисичка-музична сестричка»

    Лисичка - музична сестричка "

    Ігрове музичне заняття в середній групі.

    Рисіна Севіля Магомедовна - музичний керівник.

    Мета: розвинути творчі здібності дітей, за допомогою лялькового (рукавиці) театру, створити гарний настрій у дітей.

    завдання:

    1. Розвивати уявлення про театр, про театральні персонажах.

    2. Розвивати моральні якості у дітей через театралізацію.

    3. Уміння зображати образ лялькового персонажа, використовуючи засоби виразності - інтонацію, міміку, пантоміма.

    4. Вчити дітей прийомам ляльководіння.

    5. Вчити чути і розрізняти жанри музики, передавати їх в рухах, асоціювати характер музики з образом (марш - зайка, лисичка - танець, ведмідь - колискова, передавати зміст музики рухами: крокувати, спати, танцювати

    6. Удосконалювати вміння співати хором, і індивідуально, передаючи інтонацією образ персонажа в пісні.

    7. Закріплювати навички виконання музично - ритмічних рухів.

    8. Активізувати дітей, розвивати мовлення, слухове увагу, музичну пам'ять.

    9. Навчати прийнятним способів вираження зняття негативних почуттів і емоцій, зняття негативних настроїв, відновлення сил, розвиток вміння співпрацювати, розуміти почуття інших, надавати підтримку і співпереживати.

    10. Підтримувати інтерес до музичної діяльності.

    Устаткування: коробка з м'якими іграшками: ведмедик, лисиця, зайчик, козеня, частування для дітей. Інша коробка з варежковим театром.

    Хід заняття:

    Діти вільно входять в зал. Музичний керівник бере в руки ляльку Лисиці і пропонує звернути увагу - хто прийшов до них в гості і виконує фрагмент пісеньки Лисички:

    - Я лисичка, я сестричка, я ходжу нечутно.

    Рано вранці за звичкою на прогулянку вийшла.

    Хто ж я така?

    Діти: Лисичка!

    М. р: По стежині я йшла і куди ж я прийшла? В дитячий садок?

    Скільки бачу тут хлопців, і дівчат і хлопців,

    Немов білочок, зайчиків.

    М. р: Я лисичка дуже культурна і музична.

    Хлоп'ята, ми ж теж культурні та музичні? Подивіться, скільки гостей до нас прийшло на заняття. Давайте ми всіх привітаємо по- музичному.

    М. р: «Здрастуйте, хлопці!» (По нотах вгору).

    Діти: «Здрастуйте!» (Зверху вниз тризвук).

    М. р: А як ми ще можемо вітати? Давайте покажемо.

    Комунікативна гра "Здрастуйте" слова М. Картушин.

    Привіт, долоньки! - Вибирають руки, повертають долонями вгору.

    Хлоп-хлоп-хлоп! - 3 бавовни.

    Привіт, ніжки! - Пружинка.

    Топ-топ-топ! - Тупають ногами.

    Привіт, щічки! - Гладять долонями щічки.

    Плюх-плюх-плюх! - 3 рази злегка поплескують по щоках.

    Пухкенькі щічки! - кругові рухи кулачками по щоках.

    Плюх-плюх-плюх! - 3 рази злегка поплескують по щоках.

    Привіт, губки! - Качають головою вправо-вліво.

    Чмок-чмок-чмок! - 3 рази чмокають губами.

    Привіт, зубки! - Качають головою вправо-вліво.

    Клац-клац-клац! - 3 рази клацають зубками.

    Здрастуй, мій носик! - Гладять ніс долонею.

    Біп-біп-біп !; - Натискають на ніс вказівним пальцем.

    Привіт, гості! - Простягають руки вперед, долонями вгору.

    Вітаю! - Махають рукою.

    М. р: (в ролі лисиці) Я по лісі гуляла і своїх друзів - звірів шукала. Ви їх не бачили?

    Щоб їх відшукати, треба загадки відгадати:

    - Він великий і клишоногий і завжди смокче він лапу.

    Дуже любить він ревіти, відгадали, хто? (Ведмідь)

    Діти відгадують загадку, м. Р дістає з коробки іграшку Медведя і встановлює на куб, встановлений на підлозі.

    - Стрибає спритно і любить морквину. Хто це? (Заєць)

    Діти відгадують загадку, м. Р. дістає також іграшку Зайця і встановлює на куб, встановлений підлозі на відстані від іншої іграшки.

    - Дуже руда краса, це руда? (Лисиця)

    Діти відгадують загадку, м. Р. дістає іграшку Лисицю і ставить також на підлозі на відстані від інших іграшок.

    М. р: Це мої друзі - тваринки, музичні іграшки. Що любить робити ведмідь? (Відповіді дітей). Правильно, він любить спати. Значить, яку музику він любить?

    (Діти називають "колискову".)

    А зайчик любить по лісі крокувати. Значить, яка музика потрібна зайчикові? (Діти називають "марш")

    А лисичка любить танцювати. Значить, яка музика потрібна лисички? (Діти називають "танкову").

    Гра "Що як звучить?" - якщо звучить колискова, діти йдуть до ведмедя, називають цей музичний жанр і показують рухами, що треба робити під цю музику. Таким же чином відбувається зі слуханням маршу, і танцювальної мелодії. Діти з питання м. Р повинні мотивувати, чому вони пішли до того чи іншого персонажу, чому вони виконують ці рухи, називаючи певний музичний жанр: марш, колискову, танкову.

    Гра "Чарівне тварина".

    Діти стають в тісне коло.

    М. р: Візьміться за руки. Ми одне велике добре тварина. Давайте послухаємо, як воно дихає! А тепер подихаємо разом! На вдих - робимо два кроки вперед, на видих - два кроки назад. Так не тільки дихає тварина, так само чітко і рівно б'ється його велике добре серце. Стук - крок вперед, стук - крок назад і т. Д. Ми всі беремо дихання і стукіт серця цієї тварини собі ".

    М. р: Ми крокували, ми танцювали і трішечки втомилися.

    А тепер ми всі сядемо і відпочинемо.

    Діти проходять на приготовані місця.

    М. р: Хлопці, скажіть мені, будь ласка, яка зараз пора року?

    Діти: Весна!

    М. р .: А які весняні місяці ви знаєте? (березень квітень травень)

    Назвіть прикмети весни? (Сонце яскраво і тепло світить, сніг тане, струмочки біжать, нирки на дерева розпускаються і т. Д.)

    М. р .: А давайте ми заспіваємо пісеньку «Сонце посміхається» і нам стане теж весело.

    Діти виконують пісню «Сонце посміхається».

    М. р .: Які молодці, нашим лісовим друзям дуже сподобалася пісня.

    М. р. звертає увагу дітей на коробку, заховану біля куба. (варежковий театр)

    Дивіться, хлопці, що це?

    Діти: Варежковий театр.

    М. р .: А що з ним можна робити?

    Діти: Пограти в театр.

    М. р .: А які види театрів ви ще знаєте? (ляльковий, пальчиковий).

    А давайте, заспіваємо і покажемо варежковий театр для наших гостей - «Ялинка стояла».

    Діти надягають рукавички, виконують пісню і показують варежковий театр.

    М. р: Ви хочете, щоб всі наші друзі-іграшки з вами подружилися і залишилися з вами в дитячому садку? Тоді, давайте їх розвеселимо і потанцюємо для них.

    Діти самостійно проходять в центр залу, будуються в хоровод. М. р. садовить іграшки на стільці в цент кола, щоб діти все бачили, для кого вони танцюють. Під музику діти разом з вихователем виконують танцювальні рухи під музику «Мишка з лялькою танцюють полечку»: "притупування", "хлопки в долоні», «чобітки", кружляння на носочках і в ув'язненні, уклін.

    М. р. підводить підсумок заняття.

    М. р: Ви нашим друзям дуже сподобалися, і вони навіть не хочуть йти від вас. А хто вам найбільше сподобався із звірів? (відповіді дітей) А ви хочете, щоб вони залишилися з нами у нас в садку?

    Діти: Так!

    М. р: Тоді, давайте ми зараз пройдемо в ізостудії і ви намалюєте того казкового персонажа, який вам найбільше сподобався.

    Під музику діти виходять із залу в ізостудії, де приступають до роботи. Після закінчення, переглядають свої роботи.





    Конспект ігрового музичного заняття для середньої групи «Лисичка-музична сестричка»