Конспект гри в рамках проекту «Осінь різнобарвна» у другій середній групі




Дата конвертації07.11.2019
Розмір4.24 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

НАТАЛІЯ Узинський
Конспект гри в рамках проекту «Осінь різнобарвна» у другій середній групі

Актуальність проекту:

Тема проекту «Осінь різнобарвна» обрана нами не випадково. У сучасних умовах проблема естетичного виховання дошкільнят та розвитку у них уяви набуває особливої ​​гостроти та актуальності. На жаль, в сучасному світі все менше часу приділяється людьми простим, але гарних речей і явищ навколишнього світу. Саме в період дошкільного дитинства відбувається становлення людської особистості, формування почав естетичного сприйняття. Тому дуже важливо розбудити в дітях інтерес до краси навколишнього світу, навчити берегти навколишній світ, показати дітям різні способи передачі краси, яку ми бачимо щодня.

Тип проекту: творчий, короткостроковий, груповий.

Учасники проекту: діти середньої групи, вихователі.

Період проведення: друга тиждень вересня 2017 року

Мета: Розвивати пізнавальний інтерес, формувати здатність бачити красу навколишнього світу.

завдання:

• Узагальнити знання дітей про пори року Осінь;

• Розвивати навички роботи з клеєм, папером;

• Формувати вміння працювати в команді, допомагати один одному;

Інтеграція освітніх областей: Пізнання (формування цілісної картини світу, Художня творчість, Комунікація, Читання художньої літератури.

Обладнання: ілюстрації осінніх пейзажів, добірка загадок про осінь, лист паперу форматом А5, клей-олівець, вирізані листя, блискітки.

Попередня робота: бесіди про осені, прослуховування віршів.

1. Організаційний момент - Дидактична гра «Запаси звірів»

Завдання: удосконалювати вміння підбирати тваринам відповідну їм їжу, розвивати увагу, пам'ять, спостережливість.

Атрибути: картинки звірів, картинки із зображенням рослин і грибів.

Хід гри: грають 2 дитини. По черзі беруть картку із зображенням рослин або грибів, називають, що це, і кладуть до картинки певного тварини.

Примітка: гра може бути індивідуальною.

2. Бесіда про ознаки осені. Зараз який місяць? Подивіться на небо. Яке небо? (Сіре) На деревах які листя? Коли вони опадають? Що ми бачимо на землі? Що гарного в цьому пори року?

3. Відгадай загадку. Вранці ми у двір йдемо -

Листя сиплються дощем,

Під ногами шелестять

І летять, летять, летять.

(Осінь) Листя падають з осик,

мчить в небі гострий клин

(Осінь)

Осінь в гості до нас прийшла

І з собою принесла.

Що? Скажіть навмання!

Ну звичайно,.

(Листопад)

5. Физкультминутка.

Ходить осінь по доріжці

Промочила в Лужках ніжки.

Ходить осінь, бродить осінь,

Вітер з клена листя скинув

Дружно по лісі гуляємо, І листочки збираємо Збирати їх кожен радий

Просто чудовий листопад!

6. Обговорення: «Як можна зобразити красу осені».

Вихователь показує заздалегідь приготовані матеріали: малюнок дівчини осені, вирізані листочки різного розміру і кольору. Ілюстрації осені.

Які культурні практики освоїли діти в проекті, які придбали соціальні та особистісні компетенції? Які питання саморозвитку вихователь вирішив для себе як професіонал і як особистість?

• Закріпили знання дітей про осені

• Розширили уявлення дітей про способи художнього зображення явищ навколишнього світу

• Чи вдалося створити атмосферу співтворчості з дітьми

• Чи вдалося показати дітям важливість культури поведінки під час роботи над колективним проектом





Конспект гри в рамках проекту «Осінь різнобарвна» у другій середній групі