Конспект екскурсії в школу «Живий куточок» дітей з порушенням слуху в початкових класах




Дата конвертації07.05.2017
Розмір6,56 Kb.
ТипТемочка

Валентина Стасюк
Конспект екскурсії в школу «Живий куточок» дітей з порушенням слуху в початкових класах

Муніципальне казенне спеціальне (корекційна) освітня

установа для учнів, вихованців

з обмеженими можливостями здоров'я

«Спеціальна (корекційна) загальноосвітня школа-інтернат I-II

виду »

Конспект екскурсії в школу № 18 «Живий куточок» дітей з порушенням слуху в початкових класах.

Вихователь: Стасюк В. Н.

Г. Міас

2016-2017 навчальний рік

Конспект екскурсії.

Предмет: Екскурсія 20.03.2017 р

Місце заняття в структурі освітнього процесу режимний момент

Мета: Виховувати любов до природи рідного краю, інтерес до навколишнього світу.

Завдання: 1. Особистісні УУД:

Освоєння особистісного сенсу навчання: бажання продовжувати своє навчання.

Розширити і уточнювати уявлення дітей про риб, птахів, тварин.

2. Регулятивні УУД:

Слідувати режиму організації позаурочної діяльності під час екскурсії.

3. Виховувати дбайливе ставлення до тварин, до птахів, до риб, бачити і називати характерні ознаки.

4. Пізнавальні УУД:

Порівнювати предмети,

об'єкти, знаходити спільне і відмінність. Відповідати на прості і складні питання вихователя.

Спостерігати і робити самостійні прості висновки.

5. Комунікативні УУД:

Розширювати рухову активність дітей, через подолання перешкод.

Виховувати у дітей почуття взаємодопомоги і доброзичливості один до одного.

Очікувані результати: Розвиток у дітей мовної і рухової активності, координації рухів через ходьбу.

Розвага дітей, сприяння хорошого і радісного настрою.

Устаткування: Клітки з птахами, тераріум з ящірками, змією, жабами, тритоном, акваріум з рибками.

хід екскурсії

I. Організаційна частина:

Хлопці, ми підемо на екскурсію в живий куточок.

II. Вступна частина:

Правила поведінки в зоокутку:

- Дивитися тихо.

- Не бігати.

- Руками нічого не чіпати.

III. Основна частина:

Загадка.

Скляний будиночок на вікні

З прозорою водою

З камінням і піском на дні

І з рибкою золотою

- Що це

- Це акваріум.

Загадка.

Хлюпає в річці чистої

Спинкою сріблястою.

- Хто це?

- Це рибки.

- Вірно. В акваріумі живуть рибки сом, гуппі, скаляр, золота рибка.

Хлопці, як треба доглядати за рибками?

- Вода повинна бути чистою, прозорою, її

треба часто міняти.

- Чому?

- Тому що рибки захворіють і загинуть в брудній воді.

- Рослини потрібні в акваріумі?

- Так, потрібні

- Навіщо?

- Рослини виділяють кисень і рибки у воді дихають.

- Чим треба годувати риб?

- Риб треба годувати сухим кормом, черв'яками.

- Хлопці, назвіть частини тіла риб.

- У риби є голова, очі, рот, тулуб, хвіст, плавники.

- Чим покрито тулуб риби?

Загадка.

У батьків і дітей

Весь одяг з монеток.

- Що це?

- Це луска.

- Вірно, тулуб риб вкрите лускою.

- Як рибки пересуваються?

- Рибки плавають у воді.

- Віра, яка рибка тобі сподобалася

- Мені сподобався сомик, у нього довгі вуса.

- Микита, порахуй, скільки рибок в акваріумі

- В акваріумі п'ять рибок.

- Хлопці, подивіться - це тераріум.

Відгадайте загадку.

Загадка.

Хто на собі свій будинок носить?

- Вірно, це черепаха.

- Паша, порахуй, скільки черепах живе в тераріумі.

- Чотири черепахи.

- Назвіть частини тіла черепахи.

- У черепахи є голова, ніс, рот, очі, тулуб, лапи, панцир. Черепаха ховається в панцир, як в будиночок.

- Як пересувається черепаха?

- Черепаха ходить на лапах.

- Чим харчується черепаха?

- Черепаха їсть траву, капусту, рибу.

- Хлопці, давайте погодуємо черепаху капустою.

Загадка.

По річці пливе колода.

Ох і довге воно.

Тим, хто в річку попав

Ніс відкусить (крокодил).

- Вірно, подивіться - в цьому тераріумі

живе крокодил.

- Назвіть частини тіла крокодила.

- У крокодила є голова, очі, рот, тулуб, хвіст, лапи.

- Чим вкрите тіло крокодила?

- Тіло крокодила покрито шкірою.

- Як пересувається крокодил?

- Крокодил ходить і плаває.

- Чим харчується крокодил?

- Крокодил їсть м'ясо, рибу, тварин, птахів.

- Хлопці, подивіться, в цьому тераріумі живе змія

- Назвіть частини тіла змії.

- У змії є голова, очі, довгий язик,

хвіст.

- Чим вкрите тіло змії?

- Тіло змії покрите шкірою.

- Чим харчується змія?

- Змія їсть м'ясо, комах, яйце, молоко.

- Як пересувається змія?

- Змія повзає.

- Хлопці, послухайте вірш.

Ось сидять всі птахи в ряд.

На хлопців вони дивляться.

З ними пограти хочуть.

- Хлопці, подивіться, хто живе в цій клітці?

- У цій клітці живуть три папуги.

- Назвіть частини тіла папуги

- У папуги є голова, очі, дзьоб, тулуб, хвіст, лапки.

- Чим покрито тулуб птахів?

-Туловіще птахів вкрите пір'ям.

- Як пересуваються птахи?

- Птахи літають, стрибають.

- Чим живляться папуги?

- Папуги харчуються насінням, фруктами, зерном

- Давайте погодуємо папуг насінням.

IV. Підсумок заняття.

- Хлопці, що ми з вами робили?

- Ми ходили на екскурсію в живий куточок

- Хлопці, вам сподобалася екскурсія в живий куточок?

- Так, нам сподобалася екскурсія, ми бачили крокодила, змію, черепаху, папуг, риб.

- Екскурсія наша закінчена, зараз ми підемо в школу і в групі ви намалюєте на папері, хто найбільше вам сподобався.

В групі.

Повторення правил поведінки.

Діти відгадують загадку.

Індивідуальне і хоровий обговорювання.

Фотографування.

Діти відгадують загадку.

Індивідуальне і хоровий обговорювання.

Бесіда, відповіді на питання вихователя.

Спостереження, бесіда.

Практична діяльність дітей.

Діти відгадують загадку.

Індивідуальне і хоровий обговорювання.

Фотографування.

Практична діяльність дітей.





Конспект екскурсії в школу «Живий куточок» дітей з порушенням слуху в початкових класах