• Хід заняття.

  • Конспект безпосередній освітньої діяльності з морального виховання «Гордий пелюстка»




    Дата конвертації01.04.2017
    Розмір3,29 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Тетяна Кузьміна
    Конспект безпосередній освітньої діяльності з морального виховання «Гордий пелюстка»

    Конспект безпосередній освітньої діяльності (в старшій групі)

    Тема: «Гордий пелюстка»

    Мета: створення соціальної ситуації розвитку для формування якостей моральності.

    Завдання: створити умови для розвитку зв'язного мовлення;

    забезпечити умови для розвитку здатності озвучувати свої думки;

    сприяти розвитку виховувати комунікативні навички.

    Організація дитячих видів діяльності:

    1. спілкування дитини з дорослим;

    2. спілкування дитини з однолітками;

    3. дослідницька діяльність;

    4. режисерська гра.

    Хід заняття.

    1. Діти проходять і встають по колу на масажні килимки. Для виконання розминки «Доброго ранку»

    Придумано кимось просто і мудро,

    При зустрічі вітатися - доброе утро!

    Доброго ранку сонцю і птахам,

    Доброго ранку усміхненим особам.

    І кожен стає - добрим, довірливим

    Нехай доброго ранку триває до вечора.

    2. Діти сідають на килимки. Хлопці, сьогодні я хочу вам запропонувати послухати казку про чудовий квітці жоржині (демонстрація картинки квітки). Її написав В. А. Сухомлинський, називається вона Пелюсток і квітка (Ст. 49. М. Скребцова, А. Лопатіна Початок мудрості). Читання тексту.

    3. Ось така казка. А зараз я пропоную вам стати і уявити себе пелюсткою з казки. Подумайте, здавалося вам коли-небудь, що ви найголовніший в будь-якої компанії або групі дітей? Що ви відчували, подобалося вам це відчуття?

    Якби Жоржина вирішив перевиховати гордий пелюстка, що б він зробив?

    Розкажіть, чим ви найбільше пишаєтеся в своїх батьків, бабусь, дідусів, сестер і братів.

    4. Запрошую вас хлопці пограти в гру «Неслухняний пелюстка».

    (Ми всі пелюстки. За лічилки виберемо садівника, який буде стояти в колі з закритими очима і поки звучить музика придумувати руху для пелюсток. У цей час я торкнуся однієї пелюстки непомітно, він і буде неслухняний пелюстка. Коли музика закінчується, садівник показує руху. всі пелюстки їх виконують точно так же, лише неслухняний пелюстка навпаки. Але якщо садівник подивився в сторону пелюстки, він починає робити все правильно, що б садівник не здогадався, що це він неслухняний пелюстка. Завдання неслухняного пелюстки якомога довше бути непоміченим, а завдання садівника швидше виявити неслухняного пелюстки)

    5. Пропоную вам хлопці взяти картинку тварини, подумати і відповісти. Чим може пишається ця тварина?

    6. «Не пишайся званнями, а пишайся знаннями.» - це прислів'я. А якими знаннями і вміннями пишаєтеся ви? І як ваші знання можуть послужити іншим людям? Права чи прислів'я.





    Конспект безпосередній освітньої діяльності з морального виховання «Гордий пелюстка»