Конспект безпосередній освітньої діяльності з конструювання «Невідомі сліди»




Дата конвертації09.04.2017
Розмір7,7 Kb.
ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

Світлана Зіміна
Конспект безпосередній освітньої діяльності з конструювання «Невідомі сліди»

Конспект безпосередній освітньої діяльності з конструювання:

«Невідомі сліди».

Технології, які використовуються з дітьми в молодшої групи №24.

- «Здоров'я оберігають»

- «Технологія проблемного навчання (питання, ситуації)».

- «Ігрові».

- «Комунікації».

- «Технології співпраці».

- «Казкотерапія».

Інтеграція освітніх областей:

«Комунікація», «Фізична культура», «Соціально - особистісне», «Пізнавально - мовне», «Читання художньої літератури», «Музика».

Види дитячої діяльності:

Ігрова, музична, комунікативна, сприйняття художньої літератури та фольклору, рухова, пізнавальне.

мета:

Допомагаємо дітям виконувати нескладні споруди спільно з вихователем, знаходити на прохання вихователя потрібні для роботи робили: кубик, цеглинка, трикутну призму (дах); робити похилу площину; прикладати цеглинка до цеглинки горизонтально до поверхні столу, певного кольору; розрізняти кубики за величиною (двох кольорів).

Розуміти слово «кубик», «призма», «гірка», «доріжка», «будинок», «великий», «маленький», «звірі».

Матеріали та обладнання:

Дві маленькі лялечки (пупсики). Два три набори дерев'яного та пластмасового будівельника з чотирьох основних кольорів; саночки з непридатного матеріалу-2 штуки; барабан; сопілка; дзвіночок - музичні інструменти; хустку; Чарівна паличка; один аркуш ватману з намальованими слідами небачених звірів; зайчик з морквою (конусний театр, чарівниця (пальчиковий театр, «купина» з вати; барліг зі сплячому ведмедем; береза з пташкою (пальчиковий театр, ліс (невеликий набір дерев зроблених з паперу, маски «ворони», «горобців», стіл.

Зміст організованої діяльності з дітьми.

Організаційний момент:

Частина 1: Звучить спокійна музика. Вихователь з підгрупою дітей коштує близько столу.

Вихователь: Жили - були дві дівчинки Оленька і Машенька. (Вихователь розповідає і одночасно показує лялечок). Дуже дружні були ці дівчатка, разом грали, разом гуляли, разом в дитячий садок ходили.

Частина 2:

Оленька жила у великому красивому червоному будиночку. Давайте побудуємо Оленькин будинок, Юля візьми великий червоний кубик і маленький жовтий кубик. Постав на великий червоний кубик, маленький жовтий кубик і зверху постав дах (трикутну призму червоного кольору). Молодець! А тепер ми побудуємо «маленький» будиночок для Марійки. Саша, допоможи мені, візьми маленький синій кубик, а призму синього кольору поклади зверху. Молодець! Ось в таких красивих будиночках жили дівчинки. Один раз вийшли дівчинки погуляти, взяли з собою санчата і вирішили покататися з гірки.

Вихователь: Хлоп'ята, давайте разом з Оленькою і Машенькою прочитаємо разом потешку «До нас знову прийшла зима» (діти вимовляють вголос, чітко промовляючи кожне слово). До нас знову прийшла зима,

Ми катаємося з ранку.

З нашої гірки невеликий

Снігової крижаний.

Вихователь: Хлоп'ята, давайте побудуємо нову гірку для Оленки та Марійки.

Максим візьми два синіх кубика постав кубики на стіл, і візьми з коробочки жовту дах з'єднай деталі одну з іншого, тепер подивися на побудовану гірку, красива вийшла у тебе горочка. Покатай з гірки Максим Оленьку, а Міша покатає Машеньку з горочки. Молодці!

Вихователь: Покаталися дівчинки з гірки і раптом щось (відкриває хустку) загуркотіло, загуло (вихователь грає на барабані, сопілці, дзвонику) і нізвідки не візьмись, з'явилася чарівниця.

Вихователь (говорить за чарівницю): Хлоп'ята, а ви хочете опинитися в зимовій казці? Розгадати хто залишив ці чарівні сліди (показує, тоді, раз-два-три (дістає чарівну паличку) -Дивись!

Вихователь: Подивилися дівчинки Оленька і Машенька кругом багато-багато снігу і вирішили дівчинки побудувати доріжки. Щоб легше було йти і розглядати сліди.

Вихователь: Давайте допоможемо Оленки і Марійці, для цього нам необхідно побудувати різнокольорові доріжки.

Вихователь: Миша візьми цеглинки з коробочки червоного кольору, щільно прикладай цеглинки горизонтально один одному вузьким ребром. Молодець! Яка у тебе доріжка вийшла - коротка або довга?

Миша: Коротка.

Вихователь: Покажи, як лялечка Оленка ходить.

Миша: Топ. Топ. Топ.

Вихователь: І привела перша доріжка по сліду до будиночка .... До кого? Хто ж це?

Діти: (розглядають.) До зайчику.

Вихователь: Що ж робить зайчик?

Діти: Виглядає біля купини, гризе кору.

Вихователь: Взимку холодно, голодно, давайте почастуємо зайчика солодкої морквиною.

Діти: Поїж зайчик.

Вихователь (зайчик): Поїв, і застрибав

Стриб-стриб

Скок-скок.

Стриб-скок, стриб-скок.

Дякуємо! Хлопці!

Приходьте ще в гості.

Вихователь: Хлоп'ята, дивіться тут по снігу ще сліди? Давайте, подивимося, куди ведуть ці сліди? Для цього Даня візьме жовті цеглинки з коробочки, і побудує довгу жовту доріжку. Цеглинка до цеглинки, ще цеглинка, ще цеглинка і. т. д. Рівна доріжка вийшла. Молодець! Візьми Оленьку і пройдися з нею по доріжці, (дитина веде лялечку і вимовляє):

-Це дівчинка йде - топ-топ - топ Голосно пісеньку співає ля-ля-ля.

Вихователь: Куди привели Оленьку ці сліди?

Діти: До барлозі ведмедя.

Вихователь: Правильно, будиночок ведмедя називається барлогом, зараз у нас зима і тому ведмедик спить в ній, тихіше ми йому спати заважати не будемо. Подивіться, хто-то ще на снігу залишив сліди (діти дивляться). Ксюша візьми цеглинки зеленого кольору і побудуй доріжку, поруч з цими слідами, подивимося хто ж їх залишив?

Ксюша будує маленьку, коротку доріжку зеленого і синього кольору.

Вихователь: Візьми, Ксюшенька, Машеньку, і пройдися з нею по доріжці.

Ксюша: По доріжці ми ідё м: Топ-топ - топ. Ах, доріжка краса різнобарвна.

Вихователь: Подивіться хлопці, хто ж це сидить на дереві?

Діти: Пташка.

Вихователь: Як її звати?

Діти: Ворона.

Вихователь: А як ворона розмовляє?

Діти: Кар-кар-кар

Вихователь: А поруч з нею, хто сидить?

Діти: Воробей.

Вихователь: А як горобець розмовляє?

Діти: Чірік - чірік - чірік.

Частина 3:

Вихователь: Давайте пограємо в рухливу гру «Ворона і горобці».

(Діти «Горобці» йдуть по колу, високо піднімаючи ноги, махаючи руками (крилами).

На сигнал «ворони» тікають до будиночка (лава).і забираються на неї. Гра проходить 4 хвилини.

Вихователь: Молодці хлопці, Оленки і Марійці пора повертатися додому, а нам погуляти. До побачення. (Діти прощаються з лялечками).

Молодша група.

Вихователь: Зіміна С. А.





Конспект безпосередній освітньої діяльності з конструювання «Невідомі сліди»