Конспект безпосередньо освітньої діяльності з розвитку зв'язного мовлення «Зимуючі птахи» з дітьми 3-4 років




Дата конвертації15.04.2017
Розмір7.13 Kb.
ТипЗима. Конспекти зимових занять, НОД

Олеся Сергіївна Пічугіна
Конспект безпосередньо освітньої діяльності з розвитку зв'язного мовлення «Зимуючі птахи» з дітьми 3-4 років

Шановні колеги! Доброго вам дня! Пропоную вашій увазі конспект НСД "Зимуючі птахи" для дітей 3-4 років.

МЕТА: узагальнення знань дітей молодшого дошкільного віку по лексичної теми "Зимуючі птахи".

ЗАВДАННЯ:

освітні:

- розширювати словник дітей з даної теми;

- розширювати уявлення дітей про харчування птахів в зимовий період;

- вчити відповідати на питання вихователя повними реченнями;

- розвивати зв'язну мова дітей;

Розвиваючі:

- розвивати слухове і зорове сприйняття;

- розвивати дрібну моторику рук;

- розвивати інтерес до спільної діяльності через використання вихователем демонстраційного матеріалу, ігрових моментів;

виховні:

- виховувати любов до птахів, дбайливе ставлення до них;

- виховувати вміння зберігати увагу протягом всієї спільної діяльності;

здоров'язберігаючих:

- використовувати протягом спільної діяльності динамічні паузи для збереження здоров'я дітей.

Матеріал й устаткування:

білий аркуш з відбитками слідів різних птахів; серія картинок "Зимуючі птахи"; три годівниці для птахів, виконаних з різних матеріалів; емблеми із зображенням птахів; ноутбук, презентація "Птахи взимку"; коробка для мішечків; мішечки з різним кормом для кожної дитини; цукерки "Жучки" для кожної дитини.

Музичний супровід:

- "Звуки природи. Спів птахів"

- "Тук-ток" Е. Желєзнова

Підготовча робота: читання творів, розглядання серії картинок, перегляд презентацій, слухання музичних творів. Розучування з дітьми напам'ять загадок і віршів про зимуючих птахів.

Конспект непосредственно образовательной деятельности по развитию связной речи «Зимующие птицы» с детьми 3–4 лет

ПРОВЕДЕННЯ НСД

1. Організаційний етап

Гра - вітання "Добрий день!"

Діти виконують рухи, одночасно вимовляючи текст:

- Здрастуйте, очі!

(Долоньками гладять очні повіки)

- Ви прокинулись?

(Складають пальчики колечком, дивляться в "бінокль")

- Здрастуйте, долоньки!

(Гладять по черзі долоньки)

- Ви прокинулись?

(Плескають у долоні)

- Здрастуй сонечко!

(Піднімають руки вгору, встають на "носочки")

- Ми прокинулися!

(Посміхаються один одному)

Сюрпризний момент

Вихователь показує дітям лист з відбитками слідів птахів: Хлопці, сьогодні по дорозі в дитячий сад на снігу я побачила сліди. Чиї вони, кому належать?

Відповіді дітей: Сліди залишили птиці.

Вихователь: Правильно, це сліди птахів. Пташині сліди. Настя, повтори, будь ласка. Давайте вимовимо разом "пташині сліди".

2. Основний етап.

Вихователь: Навіщо вони до нас прилітали?

Відповіді дітей: Птахи волають у нас допомоги.

Вихователь: Правильно, хлопці! Давайте подивимося з вами фільм про птахів, які залишаються з нами зимувати. Послухаємо їх спів.

Презентація "Зимуючі птахи"

Протягом перегляду презентації діти називають птахів, їх характерні зовнішні відмінності, слухають спів птахів.

Вихователь: Птахам в зимовий період холодно і голодно. І ми повинні допомогти їм пережити сніжну зиму. Подивіться, які будиночки змайстрували ваші тата для них.

Ігрова вправа "Назви правильно"

- З якого матеріалу зроблена годівниця?

Годівниця з картонного паперу - картонна годівниця

Годівниця з дерева - дерев'яна годівниця

Годівниця з пластмаси - пластмасова годівниця

Вихователь: Будиночки готові, давайте кликати птахів.

Ігрова вправа "Хто в будиночку живе?"

Діти читають вірші, загадки про птахів, вибирають картинку - емблему із зображенням. "Заселяють" птахів в будиночки.

Музична гра "Тук - струм" Е. Железновой

Вихователь: Чуєте, як "співає" вітер за вікном?

Артикуляційна гімнастика "Вітер"

- Як дме вітер взимку? (У-у-у-у)

- Вітер дме тихо - голосно - тихо. І затихає.

Вихователь: Ой, скільки снігу навколо! Хлопці, а чому ще потрібно допомогти птах взимку?

Відповіді дітей: Птахам потрібен корм.

Вихователь: Правильно. Подивіться, що заховано в великій коробці? (Показує дітям коробку з мішечками). Тримайте мішечки - вони чарівні. Пощупайте їх, понюхайте і назвіть, яке частування в них заховано.

Ігрова вправа "Частування для птахів"

Діти обмацують вміст мішечків, визначають за запахом і називають припущення:

насіння, сушені ягоди, шматочки сала, крихти хліба, зерно.

Вихователь: Діма, що у тебе в мішечок?

Дитина відповідає на питання і відкриває мішечок.

Вихователь: Молодець, Діма. Все правильно.

У разі неправильної відповіді, вихователь поправляє дитини, розглядає вміст разом з дітьми, просить повторити слово ще раз.

Вихователь: Давайте залишимо відкриті мішечки у годівниць, нехай пташки поласують нашим смачним частуванням. Ми ж їм заважати не будемо.

3. Заключний етап.

Вихователь: Пташки дуже раді нашій допомозі. Скоро стихнуть хуртовини і хуртовини, вигляне яскраве сонечко і ми порадіємо веселим пташиним пісенькам. а тепер у мене для вас смачне частування: жучки не прості, а шоколадні! Приємного апетиту, хлопці!





Конспект безпосередньо освітньої діяльності з розвитку зв'язного мовлення «Зимуючі птахи» з дітьми 3-4 років