• Хід заняття

  • Конспект безпосередньо освітньої діяльності з розвитку мовлення в першій молодшій групі «Домашні тварини»




    Дата конвертації30.12.2019
    Розмір3.83 Kb.
    ТипТемочка

    Тетяна Лебедєва
    Конспект безпосередньо освітньої діяльності з розвитку мовлення в першій молодшій групі «Домашні тварини»

    Мета: продовжувати знайомити дітей з домашніми тваринами; збагачувати словниковий запас дітей; сприяти вихованню звукової виразності мовлення: вимові звукоподражаний голосно і тихо; виховувати любов до тварин, дбайливому ставленню; виховувати інтерес до занять, створити радісний настрій у дітей.

    Устаткування: сонечко, макет двору, домашні тварини.

    Хід заняття:

    Вихователь: Дітки, сьогодні до нас в гості прийшло сонечко, але не одне, а з друзями!

    Іграшкова сонечко:

    Доброго ранку, здрастуйте діти.

    Я сонечко, всіх обігрію на світі!

    Я ходжу по білому світу,

    Мені ходити світити не лінь.

    Там де сонце - хмаринок немає,

    Там де сонце - ясний день.

    - Сьогодні я своїми промінчиками розбудила тварин і деякі прийшли зі мною до вас в гості.

    (Сонечко приносить макет двору).

    - Тільки хто буде жити в будиночку, давайте спробуємо відгадати міру відгадування дітьми, по черзі викладаємо іграшки на стіл)

    Загадка 1. Любить рибку і сметану,

    І співає так солодко "мяу",

    І муркоче біля віконця,

    Хто ж це діти? (Кішка).

    - Правильно хлопці, це кішка. Як кішка розмовляє? Давайте разом скажемо «Мяу!»

    Загадка 2. Хто там дуже голосно гавкає,

    Нікого в будинок не пускає?

    Зла мабуть, однак,

    Адже звуть її - (Собака)

    - Правильно, собака. Спробуйте голосно погавкати як велика собака «Гав! Гав! », А тепер тихенько як щенята« гав! гав! »

    Загадка 3. На дворі все "Му-у!" да "Му-у!",

    Ну а хто там, не зрозумію?

    Тільки - "Му-у!" - я чую знову,

    Може там мукає (Корова)

    - Подивіться, це корова.

    Загадка 4. Хто там скаче по доріжці? Цок-цок-цок.

    У кого так жваві ніжки? Цок-цок-цок.

    Шовковиста її грива,

    Весела вона, грайлива.

    У неї так шерстка гладка,

    Це до нас біжить ... (конячка.)

    - Правильно, до нас прийшла конячка. Конячка велика і швидка, голосно кричить «І-і-і!» А як конячки бігають? «Цок-цок-цок».

    3. Артикуляційна гімнастика.

    - Давайте спробуємо поцокать як конячки! Проводиться артикуляційна гімнастика - цокання.

    - Хто ще прийшов хлопці? Здогадайтеся, ось загадка:

    Загадка 5. Як ослик може упиратися,

    Хрустіти капустою і будується,

    А розсердиться так гроза.

    Звуть упряміцу (Коза).

    - Правильно коза. У кози є борода і великі роги! Як кричить коза? «Мее-мее-мее»

    4. Фізкультхвилинка

    - Ой хлопці навчилися,

    Спинки, ніжки втомилися,

    Ми зі стільчиків встаємо,

    З сонечком грати йдемо.

    Проводиться физкультминутка:

    Спочатку буду маленьким, (присідають навпочіпки)

    До коленочкі притисніть. (обіймають руками коліна)

    Потім виросту великий (встають на носочки)

    І до сонця дотягтися. (витягують руки вгору)

    5. Дидактична гра, підведення підсумків.

    - Молодці хлопці! А тепер давайте пограємо з вами у гру «Хто як кричить?»

    - Дякую хлопці за те, що мені допомогли і всіх тварин назвали!

    Сонечко: - Ось які молодці!

    Ви хлопці - розумниці!

    Буду далі вам сяяти,

    Світ величезний висвітлювати!

    Сонечко прощається з дітьми.





    Конспект безпосередньо освітньої діяльності з розвитку мовлення в першій молодшій групі «Домашні тварини»