• Хід заняття

  • Конспект безпосередньо-освітньої діяльності з розвитку мовлення в другій молодшій групі «Моя улюблена мама»




    Дата конвертації16.04.2017
    Розмір4.69 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    ольга Тиханова
    Конспект безпосередньо-освітньої діяльності з розвитку мовлення в другій молодшій групі «Моя улюблена мама»

    Цілі: зв'язкова мова: вчити дітей відповідати на запитання вихователя,

    складати за допомогою вихователя опис людини, емоцій людини.

    словник: вчити дітей правильно підбирати прикметники та дієслова, активізувати словник.

    звукова культура: вчити чітко, голосно вимовляти слова, закріплювати вимова [ч] [м]

    Методи і прийоми:

    Бесіда, питання по темі, розгляд ілюстрацій, ігровий персонаж Лисеня.

    матеріали:

    Чарівна скринька, гра з піктограмами (картками, гра з ілюстраціями (тварин).

    Хід заняття:

    Вихователь: Хлопці, хто вас сьогодні привів в дитячий сад?

    Діти: Мама, тато, бабуся і т. Д.

    Вихователь: І все таки більшість з вас привели мами.

    Хлопці, а як звуть ваших мам? (опитування всіх дітей)

    Діти: Наташа, Іра, Лена.

    Вихователь: Молодці!

    Хлопці, а ви своїх мам любите?

    Діти: Так.

    Вихователь: А до нас сьогодні в гості прийшов лисеня. У його мами лисиці сьогодні День народження.

    І він не знає, якими словами привітати свою маму. Яка вона у нього.

    Хлопці давайте допоможемо лисеняті.

    А всі наші слова ми будемо складати в чарівна скринька.

    Вихователь ставить навідні запитання.

    Коли мама обіймає вас, гладить по голові, цілує. Вона якась?

    Діти: Ласкава (хором)

    (опитування індивід. 2-3 хлопців)

    Вихователь: Коли мама посміхається, сміється?

    Яка вона?

    Діти: Весела.

    Вихователь: Коли мама не лає коли ви шаліте?

    Діти: Добра.

    Вихователь: Якщо ви маму любите, то вона яка?

    Діти: Улюблена.

    Вихователь: Молодці, ось скільки чудових слів зібрали ми в скриньку для мами Лисенка.

    А поки ми його закриємо, щоб наші слова не розгубилися і не забулися.

    Лисеня поспішає додому, давайте скажемо йому до побачення.

    Вихователь: Хлопці, в тепер давайте пограємо.

    Гра з піктограмами (виставляю на стенд картинки).

    Вихователь: Люба, вибери будь ласка картку, коли мама буває веселою.

    А чому цю, як ти здогадалася Люба?

    Дитина: Рот посміхається, очі веселі.

    Вихователь: розумничка.

    А коли мама сумна, яка картка походить, покажи Андрій?

    А, як ти здогадався?

    Дитина: Очі сумні, ротик не посміхається.

    Вихователь: розумничка.

    А хто маму засмучує, коли вона така сумна?

    Діти: Діти.

    Вихователь: Так, хлопці, коли маму не слухають діти, у неї псується настрій, вона стає сумною, скривдженої.

    Хлопці, а давайте покажемо чому нас навчили мами.

    (діти показують, і повторюють дієслова)

    -хід, стрибати, ніжки виставляти, вмиватися, зачісуватися, ложкою є, тупати ніжками, плескати ручками.

    Вихователь: Хлопці, давайте голосно скажемо мамам, за те, що всьому нас навчила.

    "Мамочка спасибі".

    Як добре коли у кожної дитини є своя мама.

    Хлопці, а які мами бувають у звірят?

    Гра з ілюстраціями.

    Вихователь: У зайчат мама, хто?

    Діти: Зайчиха.

    Вихователь: У лисенят мама?

    Діти: Лиса.

    Вихователь: У вовченят мама?

    Діти: Вовчиця.

    Вихователь: У ведмежат мама?

    Діти: Ведмедиця.

    Вихователь: У бельчат мама?

    Діти: Білка.

    Вихователь: Мами звірят також люблять своїх дітей, як і ваші мами. Вони вчать їх всьому, вмиватися, чистити шерсть, бігати, стрибати, добувати собі корм.

    Молодці, хлопці.

    Хлопці, як ми з вами багато дізналися цікавого. Що наші мами бувають і добрі, і спритні, і красиві і модні.

    Вихователь: А хто хоче розповісти про своїх мам?

    Діти читають вірші.

    Багато мам на білому світі Всіх дорожче мені вона.

    Всією душею їх люблять діти Хто вона відповім я

    Тільки мама є одна Це матуся моя! (і т.д.)





    Конспект безпосередньо-освітньої діяльності з розвитку мовлення в другій молодшій групі «Моя улюблена мама»