Любов Бабушкіна
Конспект безпосередньо-освітньої діяльності з конструювання «Мости» (середня група)
Освітня область: «Пізнавальний розвиток».
Вікова група: середня група № 2 (4-5 років).
Тема: «Мости»
• Мета: Розвиток самостійності і творчості у дітей в рішенні конструктивних і пов'язаних з ним розумових завдань.
Програмне зміст:
Освітні завдання:
• продовжувати вчити дітей створювати споруду з будівельного матеріалу;
• вчити аналізувати об'єкт, бачити основні частини і деталі, складові спорудження;
• вправляти в умінні розрізняти і називати деталі будівельника: кубик, брусок, призма, циліндр, цеглинка;
• формувати вміння розрізняти поняття: «довгий - короткий», «високий - низький».
Розвиваючі завдання:
• продовжувати розвивати конструкторські навички, просторове мислення;
• продовжувати розвивати вміння встановлювати зв'язок між створюваними дітьми будівлями і конструкціями і тим, що вони бачать в нашому житті.
Виховні завдання:
• виховувати інтерес до роботи з будівельним матеріалом;
• виховувати самостійність.
Матеріал й устаткування: будівельний матеріал, схеми мостів, музичний супровід, макет парку, презентація на тему: «Будівельні деталі».
Попередня робота:
• розгляд ілюстрацій із зображенням мостів,
• види мостів (назви, призначення,
• складання простих схем-креслень, що відображають зразки будівель,
• ігри з будівельним матеріалом, обігрування будівель.
Інтеграція освітніх областей:
• ГО «Мовний розвиток»,
• ГО «Художньо-естетичний розвиток»,
• ГО «Фізичний розвиток»,
• ГО «Соціально-комунікативний розвиток».
Зміст НСД.
1. Організаційний момент.
(вихователь вносить красиву коробку і пропонує вгадати, що в ній).
- Хлопці, подивіться уважно, що у мене в руках? (коробка)
- Правильно, коробка. Як ви думаєте, що там? (припущення дітей)
-А дізнатися ви зможете, отгадав загадку?
2. Розгадування загадки.
Є коробка у мене,
У ній живуть мої друзі,
Дуже вони різні,
Жовті, червоні,
Зелені і сині,
Всі дружні і сильні.
Разом люблять збиратися,
І в будівлі перетворюватися. (будівельні деталі)
Вихователь: Хочете послухати казку про них? (Так)
Я буду розповідати, а ви будете мені допомагати. Чи згодні? (Так)
3. Розповідь з показом:
презентація
Якось Кубик в ліс пішов,
Там цеглинок знайшов,
Взялися за руки деталі,
По стежці побігли,
А назустріч - скок-підскоки -
Підбіг до друзів Брусок.
І запитав Брусок деталі:
«Ви Циліндра не бачили?»
Повернувся Куб бочком:
«Я з Циліндром не знайомий»,
А Цеглинка здивувався:
«Нам назустріч він котився?
Ну, тепер пора йти,
Треба Призму нам знайти.
Бачив я її - без діла
Вона з Конусом сиділа.
У друзів Пластин в гостях,
І зі схемою в руках.
-О яких будівельних деталях, я розповіла вам казку? (Діти перераховують назви будівельних деталей, про які чули і бачили в казці).
4. А зараз я хочу запросити вас трошки відпочити, пройти по чарівної доріжці і подивитися, куди ж ця чарівна доріжка нас приведе. (Діти з педагогом йдуть по доріжці, викладеної з деталей будівельного матеріалу).
Піднімаємо ноги вище,
І скоріше за за мною йдемо.
А тепер гусячим кроком,
Один за одним ми підемо.
- Ну ось ми і прийшли. Як ви думаєте, куди ми прийшли, що це?
(Відповіді дітей, міркування.
Педагог: - Ми з вами прийшли в парк. Парк - це озеленення місце відпочинку для дітей і дорослих.
- У нас в місті є парк? Поруч з яким будівлею знаходиться наш парк? (поруч з Палацом Культури). Маленький парк. Там відпочивають діти і батьки, є дитячий майданчик.
-Що це таке в нашому парку? (річка)
5. Рішення проблемної ситуації: як потрапити в парк, як можна перебратися через річку? (припущення дітей: на човні, переплисти, побудувати міст)
6. Розгляд мостів.
- Які бувають мости? (залізничні, автомобільні, пішохідні)
- По висоті які мости бувають? (Високі, низькі)
- По довжині які мости бувають? (довгі, короткі)
-Який потрібно нам побудувати міст? (пішохідний)
- У цьому будиночку живуть маленькі мешканці. Вони не можуть відправитися в парк, давайте їм допоможемо. Як ми їм будемо допомагати? (побудувати міст)
-Нам потрібно побудувати міцний міст, щоб жителі могли прийти в парк.
7. Розгляд схеми.
-Ми вже з вами будували мости. Давайте подивимося схеми і пригадаємо, які деталі можна використовувати при будівництві моста. (відповіді дітей)
-Кожен побудує міст такою, якою хоче. Тільки добре подумайте, які деталі потрібно для цього взяти. «Згадайте, з чого потрібно починати будівництво моста» - нагадує вихователь.
На стільчиках стоять кошики, в них конструктор.
8. Самостійна діяльність дітей.
- Беріть конструктор і починайте будувати мости.
- Молодці, хлопці, ви добре впоралися із завданням. - Які деталі використовували при будівництві моста (у 2-3 дітей запитує вихователь).
- У вас вийшли міцні мости?
Давайте їх перевіримо. Візьміть своїх нових друзів і вирушайте в парк відпочинку, пограйте з ними. (Муз. Супровід)
Пора повертатися нам в дитячий сад. Залиште маленьких жителів в парку, нехай вони пограють самі. Прощайтеся з ними.
Наша чарівна доріжка приведе нас в дитячий сад.
9. Рефлексія:
-Де ми з вами були?
-Що ми там робили?
-З яких будівельних деталей ми будували міст?
-Що вам особливо сподобалося?
Маленькі жителі, хотіли вас віддячити за допомогу. Вони дарують вам маленькі жетони. Ви справжні будівельники! [/ B]