• Хід заняття

  • Конспект безпосередньо-освітньої діяльності з конструювання з паперу в старшій групі «Рибки»




    Дата конвертації17.06.2017
    Розмір4.59 Kb.
    ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

    Юлія Труш
    Конспект безпосередньо-освітньої діяльності з конструювання з паперу в старшій групі «Рибки»

    Конспект безпосередньо освітньої діяльності з конструювання з паперу в старшій групі.

    Тема: «Рибки»

    Техніка: "Орігамі"

    Автор: Труш Юлія Сергіївна

    Мета: вчити створювати образ акваріумний рибки, передавати в поделке її форму, частини тіла

    завдання:

    - розвивати навички роботи з папером, виконання акуратних точних згинів; відпрацьовувати навички згинання квадратного аркуша паперу по діагоналі, по горизонталі і вертикалі навпіл;

    - навчити дітей виконання базової форми «подвійний трикутник» в техніки орігамі;

    - удосконалювати дрібну моторику рук і зорово-рухову координацію;

    - розвивати навички колективної роботи при складанні композиції з готових форм;

    - виховувати акуратність, вміння знаходити нестандартні рішення творчих завдань.

    Попередня робота:

    - по можливості здійснити екскурсію в акеонаріум (показати різних акваріумних рибок, звернути увагу на особливості будови тіла);

    - розглянути ілюстративний матеріал із зображенням різних риб;

    - бесіда про риб (де живуть річкові, морські, акваріумні риби);

    - згадати казки, в яких згадуються риби.

    Матеріали та обладнання:

    - квадратні листи різної кольорового паперу;

    - ножиці;

    - клей ПВА, пензлик і підставка для пензлика;

    - серветка для промаківанія зайвого клею;

    - різний підручний матеріал для прикраси виробів;

    - великий аркуш паперу (акваріум) із заздалегідь намальованим на ньому підводним пейзажем (блакитний фон, зелені водорості, жовтий пісок, корали, камінчики або черепашки на дні)

    Хід заняття:

    організаційний момент

    - Що у мене в руці? (вудка)

    Гімнастика для очей (стежити очима за вудкою)

    Дидактична гра «Вудка» - вихователь пропонує дітям взяти з коробки будь-яку рибку. Діти стоять у колі з рибками в руках. Вихователь закидає вудочку до дитини і каже: «Саша, подаруй мені рибку», дитина відповідає: «Я дарую Вам жовту рибку» і т. Д. (Змінюється колір рибки)

    бесіда

    вихователь:

    - Де живуть рибки?

    Відповіді дітей:

    - Риби живуть в річці, в ставку, в море, в акваріумі.

    вихователь:

    - Акваріуми бувають різними: великі і маленькі, круглі і квадратні, прямокутні, а можуть бути казкові. У мого дідуся теж був акваріум. Він дуже любив доглядати за своїми рибками.

    художнє слово

    Вірш «Красиві рибки»

    Вже я - то знаю:

    Чи не для кішок

    І не для власної їжі

    Розводить дідусь рибок.

    Розводить їх -

    Для краси!

    Він сіяв рибок, як розсаду,

    Чи не поливав (росли в воді).

    І тільки поглядом, тільки поглядом

    До їх торкався красі.

    вихователь:

    - Для чого дідусь розводив рибок?

    Відповіді дітей:

    - Для краси.

    вихователь:

    - А ви б хотіли мати свій акваріум, де б жили тільки ваші рибки?

    Відповіді дітей:

    - Так.

    вихователь:

    -Тоді я вам пропоную зробити свою рибку, яка в подальшому виявиться в нашому загальному акваріумі, і буде радувати своєю красою.

    Практична частина

    вихователь:

    - У вас на столі лежать квадратні листочки кольорового паперу, ви виберіть той, який вам найбільше сподобається.

    Під спокійну музику діти складають рибок, при необхідності користуючись ножицями.

    пальчикова гімнастика

    Жив собі один минь,

    Два йоржа дружили з ним.

    Прилітали до них три качки

    За чотири рази на добу,

    І вчили їх вважати:

    Один два три чотири п'ять

    підсумок

    Після того, як діти заселили акваріум своїми рибками (приклеїли, розглядаємо їх, звертаючи увагу на яскравість, барвистість, нетрадиційні прийоми зображення і акуратність виконання роботи.





    Конспект безпосередньо-освітньої діяльності з конструювання з паперу в старшій групі «Рибки»