Конспект безпосередньо освітньої діяльності по пізнавальному заняття розвиток мови для дітей в молодшій групі




Дата конвертації19.06.2017
Розмір4,44 Kb.

Анастасія Біксалеева
Конспект безпосередньо освітньої діяльності по пізнавальному заняття розвиток мови для дітей в молодшій групі

Тема: "Фрукти"

Конспект непосредственно образовательной деятельности по познавательному занятию развитие речи для детей в младшей группе

Мета: закріплення знань про фруктах, кольорах, геометричні фігури.

завдання:

Вчити називати, дізнаватися і показувати фрукти

Розвивати слухове і зорове сприйняття, загальну і дрібну моторику

Виховувати інтерес до заняття, акуратність при виконанні роботи

Збагачення словника: яблуко, апельсин, лимон.

Обладнання: муляжі фруктів, олівці, картинки із зображенням яблука.

хід заняття

Вихователь: Доброго дня, діти. Які ви сьогодні красиві, нарядні. Подивіться, до нас сьогодні прийшли гості. Привітайтеся з ними. Все подивіться на них. Подивилися. Молодці! А зараз послухайте мене уважно. Сьогодні ми з вами вирушимо на прогулянку в ліс. А ліс цей не звичайний, а казковий. Хочете потрапити в казковий ліс? Для цього нам потрібно встати один за одним, намагатися рухатися дружно і уважно слухати. Побудувалися, діти. Всі готові. Тоді в дорогу.

вихователь:

Рушили ніжки: топ-топ-топ,

Прямо по доріжці: топ-топ-топ,

Ну-ка, веселіше: топ-топ-топ,

Ось як ми вміємо: топ-топ-топ.

побігли ніжки

За рівної доріжці,

Тікають, тікають

Тільки п'ятки виблискують.

Діти потрапляють в ліс.

Вихователь: Ну ось, ми і в лісі. Подивіться, як тут красиво. Скажіть, діти, які звірі живуть в лісі?

Діти відповідають, висловлюють припущення, називають лісових жителів.

Вихователь: Правильно, діти! А хто це ховається за деревом? Так це їжачок!

Вихователь показує дітям - їжака.

Хлопці, їжачок вітається з вами і ви привітайтеся з ним. Діти, погладьте їжака! Вихователь дає можливість дітям погладити.

Діти, подивіться на їжачка. Чого у нього на спинці? (яблуко, апельсин, лимон). Якого кольору яблуко?

Яке за формою яблуко?

Аналогічно з кошика дістаються всі муляжі фруктів, опис можуть виробляти кілька дітей, а не одна дитина.

- Хлопці, подивіться як багато всього у нас на столі. Як яблуко, апельсин, лимон, можна назвати одним словом (фрукти)

Физминутку «Вітер дме»

Вітер дме нам в обличчя

Захиталося деревце.

Вітер тихіше, тихіше, тихіше ...

Деревце все вище, вище ...

В сад зелений ми підемо

З гілки фрукти ми зірвемо

Вихователь: Їжачок, а чому ти раптом засумував? (слухає їжака)

Їжак: Я йшов йшов і розгубив всі свої раніше зібрані яблука! Чим же я буду годувати свою сім'ю?

Вихователь: Хлопці, допоможемо їжакові?

Їжачок нам приніс картікні. А що намальовано на цій картинці (яблуко, а якого кольору бувають яблука? Я пропоную розфарбувати наші яблука, щоб у їжачка було більше яблук і він міг нагодувати свою велику сім'ю.

На кожну дитину лунає картинка із зображенням яблука, набір кольорових олівців).

(діти розфарбовують яблука). (музика)

Їжак: зрадів і пригостив усіх дітей ласощами.

Вихователь: Пора нам прощатися з їжачком і повертатися в дитячий сад. Давайте на прощання заспіваємо їжакові пісеньку.

Вихователь садить їжачка в коло. Діти йдуть по колу і співають пісеньку:

Йшли по лісі не поспішаючи

Раптом побачили їжака.

Їжачок, їжачок - ми друзі,

Дай погладити нам тебе!

підсумок:

- Що було у їжачка на спині?

- Які фрукти ви знаєте?

- Якого кольору бувають фрукти? які форми ви знаєте?

- що було намальовано на картинці?





Конспект безпосередньо освітньої діяльності по пізнавальному заняття розвиток мови для дітей в молодшій групі