Конспект безпосередньо-освітньої діяльності по пізнавальному розвитку в старшій групі «Чарівниця вода»




Дата конвертації02.05.2017
Розмір3.27 Kb.
ТипВода, крапелька. Властивості, досліди з водою,

Надія Ширяєва
Конспект безпосередньо-освітньої діяльності по пізнавальному розвитку в старшій групі «Чарівниця вода»

мета:

Дати дітям уявлення про роль води в житті людей і рослин;

Ознайомити з деякими властивостями води: не має колір, без запаху, у воді є кисень;

Залучити дітей в експериментування з водою;

Виховувати у дітей дбайливе ставлення до води.

Матеріал: глобус, 2 блюдця з сухою і вологою ватою, 2 горошини, по 2 склянки (вода і молоко, трубочки за кількістю дітей, 2 склянки (чиста і брудна вода, вата.

хід заняття

Вихователь: Щоб дізнатися, про що ми сьогодні будемо говорити, треба відгадати загадку.

На світі немає її сильніше!

На світі немає її буйніше!

В руках її не втримати

І конем не обігнати (вода).

Вихователь: Сьогодні ми поговоримо про воду. Скажіть, якого кольору вода на ваших малюнках?

Вихователь показує глобус.

Вихователь: Що це таке? (відповіді дітей) Якого кольору на глобусі більше? (відповіді дітей) Що позначають на карті і на глобусі синім кольором? (відповіді дітей) Якщо я швидко розкручу макет земної кулі, то яким кольором вам здасться глобус? (відповіді дітей) Це тому що синьої фарби на глобусі більше, ніж жовтої, білої, зеленої. Сьогодні ви зустрічалися з водою?

Вихователь: Кому потрібна вода? (відповіді дітей) Що станеться, якщо ми з вами не будемо поливати кімнатні рослини? (відповіді дітей)

Вихователь: Вода потрібна для життя і росту рослин. Візьмемо 2 горошини. Одну з них помістимо на блюдце з вологою ватою, а другу в суху вату. Якою горошині з'явиться паросток, а в який ні? (відповіді дітей) Ми з вами за цими горошинами будемо спостерігати.

Гра «Дощик лей веселіше»

Діти виходять на середину кімнати з різнокольоровими стрічками, змахують ними. Дощик лей веселіше!

Теплих крапель не шкодуй.

І для маленьких дітей,

І для мам і для тат

Кап-кап! Кап-кап!

Діти рухаються підскіками, а в цей час вихователь розкладає на підлозі обручі різного кольору

Буде, буде літо

У веселку одягнене.

За сигналом діти встають у свого обруча.

Діти сідають на стільці.

Вихователь: Якого кольору вода?

Діти опускають чайні ложки в склянки з водою і молоком.

Вихователь: Що ви бачите? Яка вода?

Вихователь пропонує порівняти чисту і брудну воду.

Вихователь: У якій воді будуть жити риби, раки, інші тварини і рослини? Чому? Що треба зробити, щоб вода стала чистою?

Очищення води за допомогою фільтра (вати) (показ вихователя)

Вихователь пояснює, що є великі фільтри, які очищають багато води (показ картин)

Вихователь: Що нового дізналися про воду? Людина, запам'ятай назавжди!

Символ життя на землі вода!

Заощаджуй її і бережи

Адже ми на планеті не одні.





Конспект безпосередньо-освітньої діяльності по пізнавальному розвитку в старшій групі «Чарівниця вода»