• Попередня робота.

  • Конспект безпосередньо-освітньої діяльності по пізнавальному розвитку «До бабусі Варварушка в гості на оладки»




    Дата конвертації02.05.2017
    Розмір5.32 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Наталя Щевелева
    Конспект безпосередньо-освітньої діяльності по пізнавальному розвитку «До бабусі Варварушка в гості на оладки»

    Мета: Викликати інтерес у дітей до предметів побуту в хаті, їх призначенням, до процесу перетворення предметів людиною.

    Освітні завдання:

    1. Формувати знання у дітей про традиційно-побутовій культурі російського народу.

    2. Розширювати уявлення дітей про предметах побуту в хаті.

    3. Закріплювати вміння називати і знаходити предмети побуту в міні-музеї (хаті).

    Розвиваючі завдання:

    1. Розвивати інтерес до предметів рукотворного світу російського народу в минулому.

    2. Розвивати уміння відгадувати загадки на основі зорово-сприймають інформації.

    3. Розвивати уміння слухати відповіді дітей, говорити по черзі, не перебиваючи співрозмовника.

    Виховні завдання:

    1. Виховувати дбайливе ставлення до предметів побуту російського народу.

    2. Виховувати інтерес до усної народної творчості.

    Попередня робота.

    Відвідування міні-музею (хати). Розгляд предметів побуту в міні-музеї. Розгляд речей домашнього вжитку в міні-музеї. Розгляд ілюстрацій про предметах побуту російського народу. Бесіда «Предмети побуту російського народу». Бесіда «Домашнє начиння». Читання вірша З. Александрової «Смачна каша». Читання вірша Є. Залізного «Горщик». Читання російської народної потішки «Ми запитали нашу піч». Заучування російських народних потешек: «Кот на грубку пішов», «Наша-то господиня кмітливий була». Розповідання російських народних казок «Вовк і семеро козенят» (в обробці А. Н. Толстого, «Гуси-лебеді» (в обробці М. Булатова, «Колобок» (в обробці К. Ушинського). Слухання російської народної пісні «Ой млинці, мої млинці »(у виконанні дитячого гурту« Ягідка »(підготовча група). Спів російської народної потішки« Ладушки ». Розучування хороводних ігор« Ходить Ваня »,« Гра з хусточками ». Розучування російських народних ігор« Коники »,« Жмурки ».

    Устаткування: Предмети побуту російського народу в міні-музеї: рогач, кочерга, чавунець, грубка, стіл.

    Словникова робота: рогач, кочерга, чавунець, грубка, стіл.

    хід заняття

    Бабуся Варварушка (господиня хати зустрічає дітей у порога)

    Дай здоров'я того, хто в нашому будинку, дорогим гостям, милим детушкам.

    Проходьте, дітки милі, та розсаджуйтеся зручніше.

    Скажіть, будь ласка, як називається моє житло?

    Діти. «Хата», «Світлиця».

    Бабуся Варварушка.

    -А куди покотився мій чарівний клубочок (прибираючи клубочки з лавки, ненавмисно упускає, він котиться до грубки).

    Діти. До печі.

    Бабуся Варварушка.

    -Варто хата з цегли,

    Те холодна, то гаряча.

    Що це?

    Діти. Це грубка.

    Бабуся Варварушка.

    - А як ви здогадалися?

    Діти. Коли піч не топлять, в хаті холодно, а якщо топлять, то в ній гаряче.

    Бабуся Варварушка.

    - Давайте згадаємо, в яких казках згадується піч?

    Діти. «Вовк і семеро козенят», «Гуси-лебеді», «Колобок».

    Бабуся Варварушка.

    - детушки, для чого потрібна грубка?

    Діти. Щоб було тепло, хліб спекти, і їжу приготувати.

    Бабуся Варварушка.

    - Давайте подивимося, що там у грубці?

    Діти. Чугунок.

    Бабуся Варварушка.

    - Що в чавунці?

    Діти. Каша.

    Бабуся Варварушка.

    - У чавунці не тільки кашу варили, а що ще?

    Діти. Картоплю, гриби, щі.

    Бабуся Варварушка.

    - А яку ви знаєте приказку про щі, та кашу?

    Діти. Щи да каша - їжа наша.

    Бабуся Варварушка.

    - Як же нам дістати з печі чавунець, адже він гарячий, можна обпектися? У мене є помічники. Спробуйте назвати і знайти відгадку в хаті.

    Бичок рогатий, в руках затиснутий,

    Їду вистачає, а сам голодує?

    Діти. Це рогач.

    Бабуся Варварушка.

    - Ідіть, знайдіть цей предмет (діти знаходять і показують рогач)

    Бабуся Варварушка.

    -Давайте дістанемо чавунець з печі, і поставимо його на стіл. Розкажіть, який він?

    Діти. Великий, важкий, чорного кольору, зроблений з металу.

    бабуся Варварушка

    - А ось ще одне загадка про вірного помічника ...

    «Крива собака в грубку дивиться». Чому собака? Як ви думаєте?

    Діти. Собака будинок стереже, а кочерга вогонь.

    бабуся Варварушка

    - Кочерга - важлива помічниця. Без неї з пічкою не впорається. Кочергою перевертають палаючі поліна, щоб вони краще горіли. І кочергою вигрібають золу з-під колосовики.

    Бабуся Варварушка.

    - Відгадайте ще одну загадку. Назвіть і покажіть цей предмет в хаті.

    Під дахом - чотири ніжки,

    А на даху - щі, та ложки.

    Діти. Лавка (діти показують цей предмет в хаті)

    бабуся Варварушка

    - А зараз дорогі гості, милі детушки я вас всіх запрошую до столу, угощайтесь моїми смачними млинцями, їжте на здоров'я.

    Діти. Спасибі бабуся Варварушка за смачні млинці. До побачення.

    бабуся Варварушка

    - До побачення, милі детушки. Приходьте до мене в гості ще!





    Конспект безпосередньо-освітньої діяльності по пізнавальному розвитку «До бабусі Варварушка в гості на оладки»