Конспект безпосередньо-освітньої діяльності дітей у старшій групі «Весна. Зміни в природі »




Дата конвертації18.06.2017
Розмір12,2 Kb.
ТипВесна. Матеріали для дитячого садка на тему вес

Озіпа Бахтакаліевна
Конспект безпосередньо-освітньої діяльності дітей у старшій групі «Весна. Зміни в природі »

Програма «Веселка»

Вікова група: Старша

Тема (відповідно до комплексно-тематичним плануванням) »: Весна»

Тема: «Весна. Зміни в природі »

Напрямок освіти і розвитку (освітня галузь): пізнавальне, мовленнєвий.

Мета: узагальнити знання дітей, отримані протягом року, створення умов для формування уявлень сезонні зміни в природі

завдання:

освітні:

закріпити уявлення дітей про зміни, що відбуваються в природі навесні;

закріпити прикмети весни, назви весняних місяців;

активізувати словник по темі «Весна»;

удосконалювати граматичний лад мови при утворенні та погодження присвійних прикметників;

удосконалювати навичку звукового аналізу і синтезу (3-х звукові слова);

продовжувати складати по набору картинок.

Розвиваючі:

закріпити уявлення дітей про зміни, що відбуваються в природі навесні;

розвивати звуковимову - вимовляти ізольовані звуки:

розвивати фонематичний слух - розрізняти близькі звуки: [з] - [з] - [ц], [ш] - [ж];

розвивати дрібну моторику рук, зорову пам'ять, творча уява, мислення.

виховні:

виховувати дбайливе ставлення до природи;

розвивати навички експериментування;

формувати навик співпраці;

розвивати ініціативу і самостійність.

Інтеграція освітніх областей:

Пізнання (ознайомлення з природними явищами,

мовне (розвиток фонематичного слуху)

комунікація (вільне спілкування,

художня творчість,

соціалізація.

Види дитячої діяльності і форми роботи:

Вид дитячої діяльності Методи та прийоми

Ігрова Мотивація, Сюрпризний момент «Лист», ігрові завдання, физкультминутка, дидактична гра «Четвертий зайвий».

Комунікативна Питання, відгадування загадок, завдання, заохочення, вказівки, розповіді і пояснення дітей.

Продуктивна робота з картинками.

Форма організації: групова

Матеріали та обладнання:

• демонстраційний: макет берізки і листочки, картинки тварин, птахів, квітів, місяців. Іграшка-їжак, макет струмка.

Попередня робота: спостереження, екскурсії, бесіди

хід НСД

I. Організаційний момент:

1. У: Хлопці, я дуже рада бачити вас. Візьміться за ручки і посміхніться один одному. Хлопці, ви стоїте, взявшись за руки. Яку фігуру ви утворили?

Діти: Коло.

В: На що схожий коло?

Діти: На годинник, на чашку, на лампу, на обруч, на колесо, на кільце, на сонце, на глобус, на сушку і т. Д

В: Ви назвали багато предметів, молодці. І про весняне сонце сказали. Це найперший і головна ознака весни. А яке воно сонце?

Діти: Весняне, тепле, печеня, променисте, веселе, сліпуче.

2. Створення мотиву:

Групу залітає повітряна куля (наповнений гелієм, а до ниточки прив'язаний конверт.

В: Хлопці, подивіться, що це таке? (конверт не підписаний). Дивний якийсь конверт, на ньому нічого не написано. Давайте відкриємо конверт і подивимося що там, (Вихователь відкриває конверт, у конверті лежить розрізна картинка і лист). У конверті лежать розрізні картинки, давайте ми їх зараз зберемо, і тоді може бути, дізнаємося від кого воно. (Діти збираю картинки, на картинці зображено Весна-красна).

В: Все ясно, значить, лист нам прислала Весна-красна. Тепер ми можемо з вами його прочитати. (Вихователь читає лист).

"Здрастуйте дорогі хлопці! Хочу привітати вас із закінченням навчального року. І по такому чудовому приводу, я приготувала для вас сюрприз, ви зможете його знайти, якщо пройдете всі випробування. Завдання будуть складними, але цікавими; виконавши їх, ви дізнаєтеся, де лежить скарб. ви готові до подорожі в ліс? Тоді удачі. Я вам відправляю карту. По цій карті ви знайдете скарб.

II.Основная частина. Спільна діяльність дорослих і дітей:

В: Ну що хлопці почнемо виконувати завдання Весни-червоні? Скажіть, як потрібно одягнутися, щоб відправитися в ліс?

Д: Тепло.

В: Як ви думаєте, на чому можна доїхати до лісу?

Д: На автобусі, машині.

В: Сьогодні я вам пропоную піти пішки. Хлопці давайте подивимося на карту і визначимо маршрут. Де ми з вами знаходимося? Куди нам потрібно йти?

Завдання № 1: В: Хлопці подивіться, на берізку вона стоїть без листочків.

В: Давайте разом з вами одягнемо нашу берізку і ми подивимося якою вона стане. Для цього вам треба відгадати загадки. За кожен ваш правильну відповідь, я буду давати вам зелененький листочок і ви будете наклеювати на берізку.

(На мольберті стовбур берізки з гілочками. Діти прикріплюють по одному листочку, за кожну відгадати загадку про перелітних птахів).

В: Загадки:

Прилітає до нас з теплом,

Шлях виконавши довгий,

Ліпить будиночок за вікном

З трави і глини.

(ластівка)

Хто без ніг і без сопілки

Краще за всіх заводить трелі,

Голосиста, ніжніше?

Хто ж це?

(соловей)

На жердині палац,

У палаці співак,

А звуть його ...

(шпак)

Чорний, моторний,

Кричить: «Крак!»

Черв'якам ворог.

(грак)

В: Молодці. Ви правильно відгадали всі загадки. Дивимося далі на карту. Куди показує покажчик?

Завдання № 2: В: Хлопці подивіться яка гарна галявина. А тут щось заховано, давайте подивимося

(на галявині лежати розрізані картинки з серії весна)

В: Що зображено на картинках?

Д: Весна.

В: Зберіть з розрізних картинок одну велику.

(діти збирають картину)

(І так далі складання пропозицій по кожній картинці)

В: Розставте картинки по порядку. (Діти розставляють)

- Ви правильно розставили картинки.

В: Що зображено в першій розрізаної зображенні? Що відбувається з птахами і з деревами?

Д: На зображенні зображено як грак віє собі гніздо на дереві. На гілочках дерева набухають бруньки, з'являються листочки. Перелітні птахи повертаються з теплих країн.

В: Подивившись на картинку із зображенням сонця, ви повинні будете розповісти, що відбувається з сонечком навесні. Що відбувається з сонечком весною?

Д: Сонце починає сильніше гріє, яскравіше світить, піднімається високо ...

В: Що зображено в третин зображенні? Третя картинка підказує, що потрібно розповісти про шпаків і про шпаківні.

Д: Прилетіли шпаки і оселилися в шпаківні, який змайстрували хлопці.

В: Що зображено на четвертій розрізаної зображенні? Четверта картинка підказує, що потрібно розповісти про те, що відбувається з рослинами навесні.

- Що зображено на четвертій зображенні? Що відбувається з комахами?

Д: На картині зображено як квіти починають цвісти. Комахи прокидаються. Дівчинка милуються першими весняними квітами і прокинулася красивим метеликом.

В: Що зображено на п'ятій зображенні? Про що треба розповісти?

Д: Сніг почав танути і побігли веселі, балакучі струмочки.

В: Хто здогадається, про що потрібно розповісти, дивлячись на шосту картинку?

Д: На шостий зображенні зображено як хлопчик пускав в струмочках паперові кораблики.

В: Молодці, правильно все розповіли. А для того, щоб самостійно скласти розповідь про весну потрібно дивитися і по-порядку розповідати, а картинки будуть вам допомагати.

- Хто розповість? (2-3 дитини становлять розповіді)

- Ви склали цікаву розповідь по картинках.

В: Молодці хлопці! Зморимо на карту.

Завдання №3: В: Хлопці щоб зробити наступне завдання, нам треба пройти через струмок. Щоб пройти через струмок вам треба розповісти прислів'я і приказки. Хлопці а ви знаєте прислів'я та приказки про весну?

Д: Так.

(Хлопці розповідають прислів'я і приказки.)

Д: Весна довгим днем красна.

Весняний день - що ласкаве слово.

Квітневий квітка ламає сніжок.

Квітневий шпак - весни гонець.

Квітня багатий водою, а травень - травою.

Травень - пора цвітіння.

В: Молодці хлопці, ви впоралися з цим завданням.

Завдання №4: У: Хлопці а давай зараз пограємо. Зробимо фізкультхвилинки.

Физкультминутка.

До нас весна крокує Діти йдуть по колу,

Швидкими кроками. високо піднімаючи коліна.

І замети тануть під її ногами. Присідають і сідають навпочіпки.

Чорні проталини Нахили до правої і лівої

На полях видно. ногам, руки на поясі.

Видно дуже теплі Біг на носочках по колу.

ноги у весни.

Заданіе№5 В: зморив на карту. Хлопці подивіться що це?

Д: Пеньок.

В: А біля пінка щось заховано. Давайте подивимося. (Дикі тварини) Хлопці що зображено на картинках?

Д: Тварини.

В: А які тварини?

Д: Дикі тварини.

В: Навесні які зміни відбувається у тварин? (Діти називають назва тварин, як називають їх дитинчат і що з їх шерстю відбувається.)

Діти: (Розглядають картинки із зображеннями тварин і розповідають: навесні у тварин з'являються дитинчата, зимова шерсть замінюється річної)

В: Хлопці дивимося на карту визначаємо маршрут далі.

Заданіе№6 В: Подивіться хлопці хто під листочками сховався.

Д: Їжак.

В: Щось захована на голках їжака. (Зображення). Давайте пограємо в гру: знайди зайве слово (діти пояснюють свій вибір по картинках і називають зайвою картинку)

1. дзвіночок, конюшина, гриб, ромашка;

2. ежжата, зайченя, кошеня, білченя;

3. курка, гуска, качка, собака;

4. ялина, береза, клен, гвоздика.

Вихователь: Молодці хлопці і з цим завданням впоралися. Подивіться на карту ми зовсім близько вже!

завдання №7 (останнє завдання) У: Хлопці це у нас останнє завдання. Ми дійшли до болота. Щоб знайти скарб потрібно пройти через болото і розповісти вірші про весну або про весняні місяці.

Д: Весна.

Сніг сьогодні вже той-

Потемнів він в поле,

На озерах тріснув лід,

Ніби розкололи.

Хмари біжать швидше,

Небо стало вище,

зацвірінькав горобець

Веселіше на даху.

Все чорніше з кожним днем

Стежки і доріжки, і на

вербах сріблом

Світяться сережки.

Квітень.

Верба, верба, верба,

Верба зацвіла.

Це означає, - вірно,

Що весна прийшла

Це означає - вірно,

Що зими кінець.

Самий, найперший

Засвистів шпак.

Засвистів в шпаківні:

Ну, тепер я тутешній





Конспект безпосередньо-освітньої діяльності дітей у старшій групі «Весна. Зміни в природі »