Скачати 17,74 Kb.

Конспект батьківських зборів в 2 молодшій групі. Тема: «Використання фольклору в роботі з дітьми дошкільного віку»




Дата конвертації17.09.2017
Розмір17,74 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Скачати 17,74 Kb.

Ірина Мельникова
Конспект батьківських зборів в 2 молодшій групі. Тема: «Використання фольклору в роботі з дітьми дошкільного віку»

Конспект батьківських зборів в 2 молодшій групі «В»

МБДОУ-дитячий садок №93 м Орла

Вихователь Мельникова Ірина Олександрівна

Тема:

«Використання фольклору в роботі з дітьми дошкільного віку»

Форма: Подорож в чарівну країну Нескучалію (спільне з дітьми батьківські збори)

цілі:

1. Розширити знання батьків про особливості, значення в розвитку дитини різних фольклорних жанрів, особливості їх використання в конкретних ситуаціях.

2. Виховувати у дітей інтерес до російського народної творчості.

завдання:

1. Проаналізувати, як використовується фольклор у вихованні дитини в сім'ї (аналіз анкет)

2. Розкрити значення фольклору в розвитку дитини.

3. Показати батькам різноманітні прийоми роботи з різними фольклорними формами.

4. Допомогти батькам усвідомити педагогічну цінність дитячих фольклорних творів.

5. Підвищити активність батьків до використання фольклору у вихованні дітей.

6. Формувати у батьків позицію активного учасника педагогічного процесу.

7. Розвивати у дітей бажання знайомиться з різноманітними жанрами російської народної творчості.

8. Урізноманітнити музичну і художньо-ігрову діяльність дітей.

Попередня робота з підготовки до зборів:

• розучування з дітьми потешек, пальчикових ігор, хороводних ігор, читання російських народних казок, гра в ляльковий і пальчиковий театр (інсценування казок «Колобок», «Курочка Ряба» і ін.).

• анкетування «Фольклор у вашій родині». Мета: вивчити, як використовується фольклор у вихованні дитини в сім'ї

• підготувати пам'ятки для батьків «Тренуємо пальчики - розвиваємо мова», в якій дано рекомендації для батьків як використовувати пальчикові ігри в розвитку мови

• оформити в групі фольклорний куточок

• підготувати плакат з пожежної безпеки за мотивами потішки «Котячий будинок»

• підготувати карту Країни Нескучаліі

підготувати «квітку-многоцветік» з тезами по потешкам

• підготувати презентацію «Щодня, день за днем ми з потешками живемо!» (Фото режимних моментів з використанням потешек)

• підготувати «ручки» з тезами по пальчикових ігор

• підготувати сувій із зверненням жителів села Сказкіна

• підготувати скриньку з «дорогоцінними каменями» з тезами по хороводів

• підготувати посилку з листом і бубликами від жителів містечка Загадкіно

• підготувати оголошення про батьківських зборах

• підготувати грамоти та дипломи для нагородження батьків

• підібрати російські народні мелодії

• підготувати російський народний костюм для вихователя і костюм листоноші Пєчкіна

• підготувати консультації для педагогів на теми: «Справитися з дитячим непослухом допоможуть потешки!», «Як вибрати корисну казку для малюка», «Роль фольклору в розвитку дітей».

Обладнання та інвентар: магнітна дошка (2 шт., Магніти (20 шт., Карта Країни Нескучаліі, магнітофон, флеш-карта з записами пісень і мелодій, ноутбук, відеопроектор, ширма і ляльки для лялькового театру, пальчиковий театр за казкою «Курочка Ряба », посилка з бубликами, грамоти, скринька з« дорогоцінними каменями ».

план зборів

1. Організаційний момент. Привітання

2. Подорож в країну Нескучалію

• Місто Потешкін

- звернення жителів міста Потешкін

- улюблені потешки (розповідають діти)

- відео-презентація «Щодня день за днем ми з потешками живемо!»

- зведення про участь у Всеросійській акції «Пожежна безпека»

• Вулиця Гральна

- пальчикові ігри

- звернення жителів вулиці гральних

Село Сказкіна

- звернення жителів села Сказкіна

- ляльковий театр: казка «Колобок»

- пальчиковий театр: казка «Курочка Ряба»

- вручення Почесної грамоти Студеннікова Н. В., зведення про участь у Всеросійському конкурсі «Казки рідного краю»

• Село Хороводна

- хороводи ( «Коровай» і «Зайченя, потанцюємо»)

- звернення жителів села Хороводна

• Городок Загадкіно

- звернення жителів містечка Загадкіно

- вікторина «Відгадай загадку» (вихователь загадує конкурсні загадки)

- вручення грамот переможцям конкурсу «Придумай загадку - намалюй відгадку»

3. Результати анкетування батьків. Вручення пам'яток «Тренуємо пальчики - розвиваємо мова»

4. Висновок

хід зборів

1. Організаційний момент. Привітання.

Звучить музика - Пісня «У полі береза стояла» (мінус). Виходять діти з вихователем. (Вихователь в російській сарафані). Діти сідають на стільчики. Вихователь виконує пісню на той же мотив:

1) Ой, до нас гості нині збиралися!

На собранье ой да вбиралися!

Люлі, люлі, збиралися,

Люлі, люлі, вбиралися!

2) Ми давно вас чекаємо, тут чекаємо

І без вас не приймаються.

Люлі, люлі, чекаємо,

Люлі, люлі, починаємо!

3) Говорити сьогодні разом будемо

Ми на тему важливу вже дуже.

Люлі, люлі, про фольклор,

Люлі, люлі, про фольклор!

4) Багато важливого ми вам розповімо,

Що ми можемо - вам зараз покажемо.

Люлі, люлі, все розповімо,

Люлі, люлі, і покажемо!

Вихователь: Добрий день, шановні батьки!

2. Подорож в країну Нескучалію

Вихователь: Ми запрошуємо вас і дітей в подорож в чарівну країну Нескучалію. У нас є карта цієї країни, тому ми негайно вирушаємо в дорогу! Поїхали!

Діти: Їхали ми їхали - приїхали!

• Місто Потешкін

Вихователь: Ось ми з вами потрапили в місто Потешкін. Жителі цього міста передали всім нам і особливо батькам в подарунок квітку-многоцветік, на чарівних кольорових пелюсточки якого є для вас послання. Швидше прочитаємо його! (Прим .: 9 різнокольорових пелюсток містять тези про значення потешек в розвитку дітей.)

Вихователь: Жителі цього міста дуже люблять розповідати різні забавлянки. А ми з вами, хлопці, теж знаємо багато різних цікавих потешек.

Ми потешек багато знаємо,

Цікавих і смішних.

Добре тому послухати,

Хто не знає ніяких!

Діти розповідають потішки.

Вихователь: Молодці хлопці! Ми в нашій групі дружимо з потешками, розповідаємо їх завжди і всюди. Вашій увазі ми пропонуємо презентацію на тему «Щодня день за днем ми з потешками живемо».

Вихователь: У нашій групі ми всі любимо малювати і робити колективні роботи! З одного з таких робіт - плакатом з пожежної безпеки за мотивами потішки «Котячий будинок» ми брали участь в міському конкурсі творчих робіт, а також у Всеросійській акції «Пожежна безпека».

• Вулиця Гральна

Вихователь: Продовжуємо нашу подорож. У місті Потешкін є вулиця Гральна. Як ви думаєте, чим люблять займатися жителі цієї вулиці?

Діти: Грати!

Вихователь: А ми з вами любимо грати?

Діти: Так!

Вихователь: Хлопці, пропоную вам пограти в пальчикові ігри. Пальчикові ігри являють собою інсценування віршів і потешек, римованих історій, казок за допомогою пальців.

Діти показують пальчикові ігри на основі потешек ( «Муха будує будинок», «Гуси-гуси», «Тетері», «Хлопчик-мізинчик»).

Вихователь: Жителі вулиці гральних у нас сьогодні в гостях - це хлопчики-пальчики! (показує на дошці). Вони до нас звертаються з посланням. Швидше прочитаємо його. (Прим .: дві руки з пальчиками, згорнутими в «кулачок»; діти по черзі підходять до них і розгортають. Вихователь закріплює пальчики за допомогою магнітів і читає тези про значення пальчикових ігор у розвитку дітей.)

Физкультминутка ( «Хомка», «Вітер»)

• Село Сказкіна

Вихователь: Хлопці, ми з вами продовжуємо нашу подорож. Поїхали!

Діти: Їхали ми їхали - приїхали!

Вихователь: А приїхали ми з вами в село Сказкіна! Люблять жителі цього села читати і розповідати казки. І знову для нас з вами і для наших батьків сюрприз - жителі села хочуть нам щось розповісти. А ось і старовинний сувій із зверненням сказкінцев. (читає текст в свиті):

Ой, ви, гой-еси, батьки шановні!

Всіма нами і діточками шановані!

Звертання наше прочитайте,

Думки важливі на вус свій намотайте!

Читайте казки дітям вашим!

Премудростям життя навчать усіх вони:

Добра і справедливості, і моральним законам нашим,

Мужності, героїзму, боргу і любові.

Читаючи казки, поринете ви в чарівний світ,

В якому дивує все і захоплює!

Ні цікавіше потрапити на чудовий бенкет,

А подорож за 3/9 земель вабить і безсумнівно захоплює!

Корисні казки для дітей ваших

Втома знімуть у непоседок молодших.

Вони їм пам'ять і мислення розвивається,

Мова дошкільнят збагачують.

Читайте казки дітям вашим!

Вихователь: Діти, а хто з вас любить казки?

Діти: Ми!

Вихователь: розповімо казку «Колобок» для наших мам.

Ляльковий театр; інсценування казки «Колобок»

Вихователь: А ще любимо ми з нашими дітками грати в пальчиковий театр.

Пальчиковий театр. Казка «Курочка Ряба». (дитина сідає за стіл, поруч вихователь, програється казка).

Вихователь: Шановні батьки! Ви зараз подивилися 2 подання. Вони не змогли б сьогодні відбутися без чудовий атрибутів - чудовою ширми і майстерно виконаних фетрових фігурок для пальчикового театру. Автором цих робіт є Студеннікова Наталія Володимирівна - мама Єгора і Соні. Оплески! Наталія Володимирівна отримує звання «Марія - майстриня» і почесну грамоту. Від всього педагогічного колективу і від діточок ми говоримо Вам «спасибі» за ваші труди! (вручення грамоти).

Вихователь: Для вас, батьки, є приємна новина. Творчий колектив нашої 2 молодшої групи «В» взяв активну участь у Всеросійському конкурсі «Казки рідного краю» з картиною. Всі разом ми робили картину з кольорового піску за казкою «Марія Моревна». У нас є сертифікат про участь. А ось і сама картина. Помилуйтеся!

Физкультминутка ( «Кисонька-мурисонька», «Ведмежата»)

• Село Хороводна

Вихователь: Продовжуємо нашу подорож, адже попереду нас чекає ще багато всього цікавого! Поїхали!

Діти: Їхали ми їхали - приїхали!

Вихователь: А приїхали ми з вами в село хороводна! Всі жителі цього села люблять водити хороводи.А ми з вами любимо водити хороводи?

Діти: Так!

Вихователь: Запрошують вас, діточки, стаєте в хоровод!

Діти водять хороводи «Зайченя, потанцюємо» і «Коровай».

Вихователь: Хлопці, поки ми з вами водили хороводи, в нашій групі з'явилася чарівна скринька. Подивимося, що в ній зберігається. Так тут полним- повно всяких дорогоцінних каменів! А камені то ще й з сюрпризом - на кожному з них написано звернення жителів села хороводна. Прочитаємо ці звернення.

(Прим .: вихователь підносить до дітей шкатулку; діти по черзі дістають з неї «дорогоцінні камені», вихователь зачитує тези про значення хороводів і закріплює їх за допомогою магнітів на дошці).

• Городок Загадкіно

Вихователь: І знову в дорогу! Поїхали!

Діти: Їхали ми їхали - приїхали!

Вихователь: Ми з вами в містечку Загадкіно!

Вихователь: Хто любить загадки?

Діти: Ми!

Вихователь: А ви, батьки, любите загадки?

Лунає стук у двері. Входить Листоноша Пєчкін.

Листоноша Пєчкін: Доброго дня, хлопці. Я Листоноша Пєчкін. Я приніс вам посилку. Ось тільки не знаю, чи правильно я її доставив. Адресат ось який тут вказано, читаю:

«Любителям загадок»

Вихователь: Значить, посилочка-то нам належить! Хлопці, подивимося, що ж в цій посилці! (відкриває посилку) Тут лист і бублики! Пропоную спочатку прочитати лист. (читає лист:

Дівчатам і хлопцям,

А також їм батькам

Поспішаємо привіт свій передати

І про загадки розповісти!

Загадки корисні,

Загадки важливі,

Нам всім без сумніву

Загадки потрібні!

- Загадки, особливо у віршованій формі, є чудовою розминкою, і навіть тренуванням дитячого розуму,

- загадки здатні не тільки тренувати і розвивати інтелект малюка, але також сприяє моральному і естетичному вихованню дитини,

- завдяки загадок, дитина вчиться думати і аналізувати все, що він чує, бачить і говорить,

- загадки сприяють розвитку мовлення, збільшення словникового запасу,

- не виключено, що на певному етапі, ваш малюк захоче придумати загадку сам, що дуже корисно для розвитку фантазії, уяви і мислення,

- На думку К. Д. Ушинського, загадка «доставляє розуму дитини корисна вправа». Розгадування загадок є для дитини своєрідною гімнастикою, мобілізує і тренує його розумові сили.

Всім любителям загадок

Надсилаємо ми бубликів!

У вікторину пограйте,

Загадок купу розгадати!

Відгадав загадку -

Отримай баранку!

Вихователь: а зараз ми з вами проведемо вікторину «Відгадай загадку». Беруть участь і батьки, і діти.

Вихователь загадує конкурсні загадки.

Вихователь: Ви все, напевно, здогадалися, що зараз ми з вами розгадували саме ті, загадки, які Ви придумували будинку з вашими дітьми. Завдяки конкурсу «Придумав загадку - намалюй відгадку» в нашій групі з'явилася збірка загадок. Ви з ним можете познайомитися після зборів. Всім учасникам конкурсу ми говоримо «спасибі». У нас також є переможці. Група експертів оцінила ваші роботи, надані на конкурс. Ось результати:

1 місце - Щербатюк Аня з сім'єю,

2 місце - Гладковська Варя з сім'єю,

3 місце - Артюхов Ростислав з сім'єю.

Физкультминутка ( «Скок-підскоки», «Рибки»)

3. Результати анкетування батьків. Вручення пам'яток батькам «Тренуємо пальчики - розвиваємо мова»

4. Висновок

Вихователь: Наша подорож підійшла до кінця. Діти, вам сподобалося країна Нескучалія?

Діти: Так!

Вихователь: Чим вона вам сподобалося?

Діти: (відповіді).

Вихователь: Шановні батьки! Чи була корисною наша з вами зустріч? Якщо «так», то чим? Висловіть, будь ласка, свої думки.

Батьки: (висловлюються).

Вихователь: Ми сподіваємося, що Ви зрозуміли, яке величезний позитивний вплив надає фольклор на розвиток наших дітей.

До кінця наша зустріч вже підійшла,

В душі вашої відгук, звичайно, знайшла.

Народної мудрості скарб постарайтеся зберегти.

До нових корисних і радісних зустрічей!

Спасибі всім за увагу і за активну участь в зборах!

Карта країни Нескучаліі

Конспект родительского собрания в 2 младшей группе. Тема: «Использование фольклора в работе с детьми дошкольного возраста»

"Цветик-многоцветік" з тезами по потешкам

«Ручки» з тезами по пальчикових ігор

«Коштовне каміння» з тезами по хороводів

Ляльковий театр

пальчиковий театр

фольклорний куточок



Скачати 17,74 Kb.


Конспект батьківських зборів в 2 молодшій групі. Тема: «Використання фольклору в роботі з дітьми дошкільного віку»

Скачати 17,74 Kb.