Конспек заняття з математики «Осіння математика»




Дата конвертації31.07.2019
Розмір7.16 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Ксенія Абукарова
Конспект заняття з математики «Осіння математика»

«Осіння математика»

конспект підсумкового заняття з математики

в підготовчій групі за перший квартал

Абукарова

Ксенія Рамазановна,

вихователь,

МБОУ - дитячий садок № 7

м Моздока

РСО - Аланія

м Моздок

МЕТА: Розвивати простежується функцію очей, фіксація погляду на предметі.

Вміти локалізувати роботу зору і рук. Закріплення знань цифр,

вміння складати цифровий ряд. Закріплювати вміння рахувати і

відлічувати предмети до 8.

Закріплювати знання геометричних фігур. продовжувати формувати

навички орієнтації в просторі. розвивати просторові

уявлення, розумові операції, зорове сприйняття,

самостійність, мова.

ОБЛАДНАННЯ:

демонстраційний матеріал: дерево з листям, проектор, м'яч.

роздатковий матеріал: аркуші паперу А4 (навпіл), акварельні

фарби і листи свіжої пекінської капусти, аркуші паперу в

велику клітинку і ручки, пазли «хмари» з двох половинок.

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

- Хлопці! сьогодні у нас незвичайне заняття - гра. До нас прийшла гостя, а як її звати, ви дізнаєтеся, якщо уважно послухаєте мене.

Вітерець вистилає стежки

Золотими монетами листя

Відлітають зграями птахів!

Краплі слізки на гілках повисли

Поріділа в хмарах блакитна просінь-

Настала в Моздоку золота (Осінь)

- Хлопці! хто до нас завітав? (Осінь)

- А які ознаки осені ви почули в цьому вірші?

- Скільки осінніх місяців?

- Який місяць перший?

- Який останній?

- А зараз який місяць?

- А який він за рахунком?

- Як називається попередній місяць? (Молодці)

Хлопці! Подивіться, будь ласка, на дошку, тут виросло дерево з завданнями, подивіться яке воно красиве. Що ви бачите на дереві? А що відбувається з листям восени? (жовтіють). А подує вітер осінній і листя з дерев зриває. А це дерево не просте, значить і листя не прості, на кожному листочку осінь вам приготувала завдання. Давайте порахуємо листочки на дереві. Рахунок від 1 до 8; від 8 до 1 (викликаю двох дітей до дошки) (Молодці)

1 Завдання. Повіяв вітер і зірвав листочок. Гра «Назви число».

Стаємо в коло, я вам буду підкидати м'яч, і той, хто зловить м'яч, повинен буде швидко назвати число більше або менше на 1. Наприклад, я називаю число 5 і прошу вас назвати число більше або менше на 1 і так далі (молодці хлопці )

2 Завдання. Вітер подув, знову зірвав листочок Наступне завдання

осені «Будь уважний» (на кмітливість) Ділимося на дві команди,

коло, трикутник (нагрудні знаки). Я вам буду задавати питання, а

ви відповідати. Який день настане після середовища? Який день перед

вівторком? Скільки ніжок у корови? Скільки вушок у двох кішок?

Скільки хвостиків у чотирьох собак? Скільки яблук в порожній вазі?

Якщо дерево вище куща, то кущ .... (нижче дерева). якщо олівець

довше ручки .... (ручка коротше олівця). Якщо сестра старше

брата, то брат (молодший сестри). Що росте на березі взимку? (нічого).

(Правильно впоралися).

3 Завдання. Вітер знову зірвав листочок.

Дидактична гра «Що на що схоже». (Проектор)

Физминутку «Дерева»

Пропоную дітям уявити що, кисті їх рук листя. Уточнюю, від якого дерева і якої форми листя (кленові).

Вправа: розсунути пальці і напружити їх, зробити листя тугими, твердими, напруженими; розслабити руки і кисті - листочки повисли

Руки зігнуті в ліктях, кисті розслаблені - листя гойдаються на вітрі.

Швидкі рухи пальцями рук - листя кружляють на вітрі.

4 Завдання (Знову злетів листочок з дерева) Пропоную дітям згадати яке буває небо пізньої осені (діти згадують, як вони спостерігали за хмарами, восени вони темно сірі і часто йде дощ.

Дидактичне вправу «Збери хмара»

Хлопці! Візьміть на столі фігурні листи паперу, порахуйте, скільки геометричних фігур на них зображено, знайдіть до аркушу паперу

пару і складіть хмара. Пара буде знайдена правильно, якщо на двох половинках буде однакова кількість геометричних фігур.

Молодці хлопці впоралися і з цим завданням.

5Заданіе (знову вітерець повіяв і зірвав листочок)

Ось яке наступне завдання

1 Софія - вийди, будь ласка, і встань зліва від мене

2 Байрам - встань позаду від мене

3 Альбіна - встань між мною і Сонею

4 Мухаммад - встань праворуч від мене

5 Соня - встань попереду від мене.

6 завдання (ще один листочок злетів з дерева)

«Цікаві завдання» (проектор)

1. Яблука в саду достигли, ми покуштувати їх встигли

Три рум'яних наливних, два з кислинкою скільки їх (5)

2. Три великих, три маленьких, маленьких удаленькіх-

Ціла сім'я опеньків, скільки їх на пні сидять (6)

3. Вітер дме, дощ іде

Зграї птахів на південь летять

Чотири качки сіреньких

І білих лебедів чотири ...

Скільки птахів всього зібралися летіти на південь? (8)

7 завдання (знову листок впав, на ньому завдання)

Сюрприз від осені (графічний диктант).

1) Одна клітина вниз 2) Дві клітини вправо 3) Три клітини вниз 4) Три клітини вліво 5) Одна клітина вгору 6) Дві клітини вправо 7) Одна клітина вгору 8) Дві клітини вліво 9) Три клітини вгору 10) Три клітини вправо 11) Одна клітина вниз 12) Дві клітини вліво (отримуємо цифру 5)

Осінь вам поставила цифру 5, тому що ви намагалися.

Хлопці! Зараз ми з вами зробимо зорову гімнастику, а потім теж зробимо для осені сюрприз.

8 Завдання Малювання «Осінь»

Хлопці! Зараз ми з вами будемо з допомогою Пекінської капусти малювати

«Осінь» (наносимо на опуклу сторону капусти акварельний фарбу і

прикладаємо до аркушу паперу опуклою стороною, куди нанесена фарба,

акуратно видаляємо лист капусти, і у нас друкується стовбур дерева і

гілочки, потім наносимо пензликом методом «стусана» різнокольорові

листочки з акварельних фарб)

Звучить музика Осінній вальс. Фредерік Шопен.

Підсумок. Вам сподобалося виконувати завдання Осені? Що вам більше сподобалося? А що було важко виконати? Ви молодці!





Конспек заняття з математики «Осіння математика»