• Хід ЗАНЯТТЯ.

  • Комплексне заняття з розвитку мовлення, музичного виховання та образотворчої діяльності в старшій групі




    Дата конвертації06.04.2017
    Розмір5.29 Kb.
    ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

    Єрьоміна Людмила
    Комплексне заняття з розвитку мовлення, музичного виховання та образотворчої діяльності в старшій групі

    Тема: «Весна, поезія, мистецтво - все мило серцю моєму ...». ПЛАН.

    1. Бесіда про весну.

    2. Прислів'я, загадки.

    3. Бесіда про те, як народ, поети, композитори оспівували красу природи.

    4. Бесіда про С. Єсеніна.

    5. Знайомство з віршем С. Єсеніна «Черемуха».

    6. Спів російської народної пісні «У полі береза стояла».

    7. Аналіз віршів та пісень.

    8. Малювання гілки черемхи.

    Словникова робота.

    Запашна, ароматна, пахуча, пахуча. Гілки золотисті, блищать на сонці квіти.

    Попередня робота.

    1. Спостереження за змінами в природі навесні.

    2. Спостереження за деревами (вербою, березою, черемхою).

    3. Бесіда з дітьми про тимчасові особливості весни.

    4. Заучування віршів про природу.

    5. Заучування прислів'їв і приказок про весну.

    Мета: Продовжувати закріплення знань дітей про тимчасові особливості весни. Під час читання віршів - розвивати мовну активність, виразне читання. Вчити аналізувати слова віршів.

    Продовжувати знайомити дітей з російськими поетами і їх творчістю. З народною творчістю, заучування і спів пісні «У полі береза стояла».

    Викликати у дітей творчий інтерес, уяву задуму. Виховувати і розвивати художні і творчі здібності.

    Хід ЗАНЯТТЯ.

    Вихователь: Хлопці, подивіться навколо на навколишнє вас природу. Зовсім недавно на цій галявині було тьмяно і похмуро - це була рання весна, а з наближенням літа в природі з'явилося багато різноманітних барв.

    --- Які кольори ви бачите в природі? Назвіть їх.

    Відповіді дітей: (небо блакитне, трава зелена, береза біла, бузок бузкова, кульбаба жовтий і т. Д.)

    Письменник М. Пришвін назвав квітень - навесні води, а травень - Навесні квітів.

    Які прислів'я або приказки ви знаєте про весну? Відповіді дітей.

    Вихователь: Все оживає, птахи прилітають, все розквітає, коли це буває?

    Діти: Весна!

    З давніх-давен люди спостерігали за змінами в природі, помічали їх, придумували прислів'я і приказки. Взимку дерева сплять і раптом вони прокинулися, ожили, стали покриватися молодим листям, квітами, набирати з кожним днем ​​силу. Люди вважають, що дерева як і ми люди мають душу, вони розмовляють з рослинами, оберігають, доглядають за ними. Послухайте, як народ звертається до верби.

    Івушка, Івушка, зелена моя!

    Що ж ти, Івушка, що не весела стоїш?

    Або тебе, Івушка, сонечком пече,

    Сонечком пече, частим дощиком січе,

    Під корінець джерельна вода тече ....

    Хлопці, як ви думаєте, з якою інтонацією треба читати цей вірш?

    Відповіді дітей (ласкаво, спокійно, неголосно, показати занепокоєння, тривогу за неї)

    - Так, хлопці, люди завжди оберігають природу. А як ви розумієте вислів «Берегти природу»?

    Відповіді дітей.

    А зараз ми з вами пройдемо в ізостудії, там ми побачимо і почуємо ще багато цікавого.

    ізостудії

    Хлопці, згадайте вірші про природу і прочитайте їх.

    1. У полі береза ​​стояла,

    У поле кучерява стояла,

    Люлі, люлі стояла,

    Люлі, люлі стояла.

    2. Береза ​​моя берёзонька,

    Береза ​​моя біла,

    Береза ​​кучерява!

    Стоїш ти, березонька,

    Посередь долінушка.

    На тебе, березонька,

    Листя зелені,

    Під тобою, березонька,

    Травка шовкова ...

    Хлопці, в цих рядках відчувається добре, ніжніше ставлення до берези. Люди милуються нею, радіють її красі, складають вірші, оспівують у своїх піснях.

    Березу називають символом Росії, А композитори написали чудову музику до віршів поетів, народ склав мелодії. Ось одна з них. Давайте послухаємо, (звучить музика Шостаковича).

    Хлопці, ви звернули увагу, що музика, як і слова вірша ласкава. Ясний, сонячний день стоїть велика, вся в цвіту черемха. Аромат її хочеться вдихати на повні груди. Квіти черемхи білі з жовтими тичинками, квіти зібрані в кисті, вони схожі на дівочі кучері.

    Поети склали вірші, на ці вірші композитори писали музику. Хлопці, зверніть увагу на нашу мінігаллерею, скільки багато малюнків з красивими пейзажами, хто це намалював? (відповідь дітей - художники)

    Так, діти, багато художників малювали свої картини саме до віршів поетів. А вам не захотілося стати на час художниками і намалювати свій малюнок до вірша С. Єсеніна «Черемуха»? Діти розташовуються у мольбертів і за столами. Для малювання будуть запропоновані кольорові олівці, крейда, фломастери, гуаш, акварельні фарби; для зображення квітів запропоную трафарети, губку.

    Діти малюють під спокійну музику. Після закінчення робіт - виставка дитячих малюнків.

    ПІДСУМОК: У студію входить Художник, він разом з дітьми оцінює дитячі роботи і дарує їм розмальовки.





    Комплексне заняття з розвитку мовлення, музичного виховання та образотворчої діяльності в старшій групі