• Хід заняття.

  • Комплексне заняття «Барви осені» в підготовчій групі




    Дата конвертації31.03.2017
    Розмір9.18 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Тамара Музалева
    Комплексне заняття «Барви осені» в підготовчій групі

    Комплексне заняття «Барви осені» в підготовчій групі.

    (художньо-естетичне, пізнавальне, мовленнєвий розвиток)

    Мета: Створити умови для розвитку музичних здібностей дошкільнят через художньо-творчу, комунікативну, рухову діяльність.

    завдання:

    освітні:

    1. Удосконалювати вміння виконувати пісню відповідно до характером.

    Виразно рухатися відповідно до музики.

    2. Удосконалювати мова дітей як засіб спілкування. Активізувати словник на тему «Осінь».

    Розвиваючі:

    1. Розвивати пам'ять, допитливість і прагнення до отримання нових знань.

    2. Сприяти подальшому формуванню співочого голосу.

    3. Розвивати почуття ритму, емоційне ставлення до музики через культуру рухів.

    виховні:

    1. Виховувати любов до рідної природи, прищеплювати культуру поведінки при слуханні музичних творів.

    Хід заняття.

    Зал прикрашений по осінньому. Звучить музика, діти заходять в зал.

    Привітальна гра «Здрастуйте!» (Зб. Картушин М. Ю. «Ми граємо, малюємо і співаємо»)

    Музичний керівник: - Здрастуйте, здрастуйте, здрастуйте!

    (киває головою)

    Діти: - Доброго ранку, здрастуйте!

    (простягають руки вперед, долоні розгорнувши вгору).

    Муз. рук. ль: - Здрастуйте, здрастуйте, всім привіт!

    (помахати рукою над головою)

    Діти: - Здрастуй! - почуємо у відповідь.

    (плескають у долоні)

    Муз. рук. ль: Яка краса навколо! Хлопці, ми сьогодні з вами проведемо заняття в чарівному осінньому лісі. Давайте погуляємо, зберемо листочки, а щоб не заблукати в лісі, ми заспіваємо нашу попевку «Ехо».

    - Ехо, де ж ти? (2 рази)

    - Ехо, повтори? (2 рази)

    - Ходимо ми в лісі. (2 рази)

    - Чи бачили лисицю. (2 рази)

    - Слухали зозулю. (2 рази)

    - Ку-ку! (2 рази)

    - Гриб знайшли вовнянки. (2 рази)

    - Ми додому йдемо. (2 рази)

    - Всіх хлопців кличемо. (2 рази)

    - А-у! (2 рази)

    Муз. рук. ль: Подивіться, які гарні листочки ми зібрали, давайте з ними потанцюємо.

    (танець «Листочок - листопад»)

    (зібрати листя, діти сідають на стільчики)

    Муз. рук. ль: Як мені подобається осіння пора. А вам хлопці подобається осінь?

    Розкажіть мені будь ласка - за що ви любите осінь?

    Діти: Восени дуже багато красивих, яскравих кольорів, листя на деревах пофарбовані в різні кольори. Восени збирають урожай з полів і городів.

    Осінь - красива пора. На деревах яскраві листя - червоні, жовті, помаранчеві. Я люблю осінь за те, що вона одягає природу в гарний одяг. Восени дозрівають ягоди, гриби, горіхи.

    Я люблю осінь, бо вона різнобарвна, золота. Листя опадає і лягають на землю красивим, строкатим килимом. І мені подобається ходити і шарудіти листям. Птахи восени збираються в зграйки і відлітають в теплі краї. Іноді буває дощовим і морозно восени, але все одно вона мені подобається.

    Муз. рук. ль: Хлопці, сьогодні у нас незвичайне заняття. Ми будемо говорити про те, як доповнюють один одного музика, живопис і поезія. Спробуємо зрозуміти, як музика може бути пов'язана з живописом і поезією, і як різноманітне вона може оспівати святкове ошатне за кольором пору року - осінь. Поет малює осінь словами, художник зображує її на папері, на полотні. А композитори відображають всю красу осені в музиці, яка несе в собі безліч почуттів, настроїв, образів і емоцій.

    І щоб краще зрозуміти музику, її потрібно почути. Ми зараз послухаємо музику Антоніо Вівальді. Цей твір називається «Осінь». Слухаючи музику, можна яскраво уявити все, що відбувається з природою восени.

    І нам допоможе ось цей чарівний екран.

    (слухання - А. Вівальді «Осінь». Слайд-шоу «Осінні пейзажі»)

    Муз. рук. ль: Хлопці, який настрій передано в цьому музичному творі? (веселе, бадьоре, урочиста, святкова - свято «Збір урожаю»).

    Послухайте, співзвучні цим звукам вірші А. Толстого «Осінь».

    «Осінь! Обсипається весь наш бідний сад,

    Листя пожовкле за вітром летять.

    Лише вдалині красуються там, на дні долин,

    Кисті яскраво червоні в'янучої горобин ».

    Який настрій передано в цьому вірші! (сумне, сумне).

    Правильно! Але музика А. Вівальді весела, радісна і ми зараз почуємо інше вірш «Осінь в парку» І. Винокурова, яке нам розповість Варвара Шмельова.

    Муз. рук. ль: - А тепер послухаємо невеликий уривок музичної п'єси російського композитора П. І. Чайковського «Осіння пісня».

    (слухання «Осіння пісня» П. І. Чайковський)

    - Який настрій у цій музиці? (сумне, сумне, сумне, жалібне)

    - Правильно. Музика жалобна, задумлива. Як ви думаєте? Яка картина зображена в музиці?

    (картина пізньої, похмурою осені)

    - А зараз порівняємо настрій п'єси і вірші А. Плещеєва «Осінь настала». Розповімо все разом, тихо і спокійно.

    (вірш А. Плещеєва «Осінь настала») (на тлі музики П. І. Чайковського)

    - Який настрій передано у вірші? (сумне, сумне)

    - І п'єса П. І. Чайковського і вірш А. Плещеєва передають картину пізньої осені.

    - Про дощову, похмуру осінь ми послухаємо вірш Л. Луканова «Вранці небо було похмурим», яке розповість нам Данила Ємельянов.

    Муз. рук. ль: Любить осінь листям шарудіти ... І ми з вами знаємо пісню «Осінь, мила, шаруди». Хлопці давайте заспіваємо пісню і зобразимо шелест листя ось такими інструментами - це Шуршунчики, які нам нагадують ... Що? (цукерки «Чупа-чупс»)

    (діти в приспіві грають Шуршунчики)

    (пісня «Осінь, мила шаруди!»

    - ВЕСЕЛА, передає образ різнокольорові, ЗОЛОТИЙ ОСЕНІ.

    (пісня «Осінній вальс», муз. і сл. Ю. Забутова)

    Муз. рук. ль: Ця пісня виражає сумний настрій.

    - Правильно, хлопці! Ми побачили, що поети - словами, композитори - звуками прекрасно «малюють» природу.

    Настала пора поговорити про картинах.

    Але для цього нам потрібно відправитися в майстерню Художника.

    (репродукції картин, присвячені осені)

    1. І. І. Левітан «Золота осінь».

    2. І. І. Шишкін «Перший сніг»

    Муз. рук. ль: На картині І. Левітана - осінь золота, царствена. І ось які рядки краще розкажуть про неї:

    «Осіння пора очей зачарування,

    Приємна мені твоя прощальна краса.

    Люблю я пишне в'янення,

    У багрець і золото одягнені лісу ».

    Так! Дійсно з настанням осені дерева як - ніби спалахують різнокольоровим огнё м: листя горять і жовтим, і помаранчевим, і червоним, і зеленим. Подивіться, це видно і на ваших малюнках.

    (виставка малюнків на стіні)

    Муз. рук. ль: У нашої творчої майстерні ми сьогодні відобразимо різнокольорову осінь. Вам подобається малювати в альбомі, можна малювати на полотні, ватмані, на асфальті, піску, а сьогодні я пропоную малювати на дзеркалі. Зараз ми Разукрасим це дзеркало і ще раз згадаємо нашу красиву, різнобарвну осінь.

    (Хлопчики приклеюють листя з лівого боку, дівчатка малюють грона горобин)

    (звучить музика А. Вівальді)

    рефлексія:

    - Молодці, дуже красиво вийшло, Хлопці, давайте згадаємо ніж ми сьогодні займалися, що вам було цікавим на занятті, з яким інструментом ви сьогодні познайомилися? Хто написав «Осінню пісеньку»?

    - Музичне «До побачення, дітвора!» - «До побачення!»





    Комплексне заняття «Барви осені» в підготовчій групі